ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2
Тема: Загальна будова автомобіля.
Мета: Навчитися виділяти складові частини автомобіля в сукупності його механізмів і систем виходячи з їх цільового й функціонального призначення, сучасного вітчизняного й закордонного тлумачень термінів, що визначають основні частини. Використовувані матеріали й устаткування: література /1-6/; плакати; макети.
Задачі: I Вивчити: 1. Загальний пристрій механічних транспортних засобів. 2. Загальний пристрій автомобіля. II Виконати завдання до роботи. III Знати: 1. Сучасні тлумачення термінів: шасі, деталь, вузол, механізм; агрегат; система, елемент, виріб, з'єднання. 2. Основні складені елементи в пристрої механічних транспортних засобів. 3. Функції, складені елементи шасі механічного транспортного засобу і їхнє призначення. 4. Основні види двигунів наземних транспортних засобів. 5. Пристрої, використовувані як рушії наземних транспортних засобів. 6. Основні типи рушіїв наземних транспортних засобів. 7. Основні види несучих систем транспортних засобів. IV Вміти: 1. Зобразити: а) малюнки пристроїв, що використовуються як рушії наземних транспортних засобів; б) схеми сил і моментів, що діють в основних типах рушіїв сучасних наземних транспортних засобів; в) малюнки основних видів несучих систем шасі транспортних засобів; г) схеми компоновок АТЗ.
Завдання № 1 Виконати вимоги пункту III(1) вказівок до роботи. Вказівки до виконання. 1) Записати зміст пункту III (1). 2) Вивчити необхідний матеріал; що знаходиться в літературі /1-8/, конспекті лекцій. 3) Привести в писемній формі визначення термінів, зазначених у пункті III(1). Завдання №2 Виконати вимоги пункту III (3) вказівок до роботи. Вказівки до виконання. 1) Записати зміст пункту 1 (1). 2) Вивчити необхідний матеріал, що знаходиться в літературі/1-8/, конспекті лекцій. 3) Записати зміст пункту Ш (2), і викласти в писемній формі необхідний матеріал. 4) Записати зміст пункту III (3) вказівок до роботи і викласти в необхідний матеріал у писемній формі. 5) Записати зміст пункту Ш (4) вказівок до роботи й викласти необхідний матеріал у писемній формі. 6) Записати зміст пункту Ш (5) вказівок до роботи й викласти необхідний матеріал у писемній формі. 7) Виконати вимоги IV (1, a) вказівок до роботи. 8) Записати зміст пункту III (6) вказівок до роботи й викласти необхідний матеріал у писемній формі. 9) Виконати вимоги IV (1, б) вказівок до роботи. 10) Записати зміст пункту III (7)вказівок до роботи і викласти необхідний матеріал у писемній формі. 11) Записати зміст пункту IV (1в,) вказівок до роботи і викласти необхідний матеріал у писемній формі.
Завдання №3. Провести порівняльний аналіз сучасного тлумачення понять " двигун", " шасі", " кузов" прийнятих у вітчизняній і закордонній термінології. Вказівки до виконання. 1) Ознайомитися з матеріалом, що втримується в додатку до роботи. 2) Провести аналіз термінів за наступною схемою: - запис вітчизняного терміна; - запис закордонного терміна, тлумачення якого найбільш близько або відповідає вітчизняному; - тлумачення закордонного терміна; - висновок про різновид, близькість і розходження в термінах. 3) Викласти особисту думку до закордонної практики поділу автомобіля на складові частини відповівши на наступні питання: - більш зрозуміло? - вірніше? - полегшує сприйняття пристрою автомобіля? - необхідно дотримуватися надалі цієї практики?
Завдання № 4 Виконати вимоги пункту IV (1г) методичних вказівок, використовуючи в якості вихідних данні, що розташовані в таблиці №2.1, згідно варіанту завдання.
Вказівки до виконання. 1) Вибрати вихідні дані згідно варіанта індивідуального завдання. Порядок вибору аналогічний викладеному в роботі № 1 (завдання №1). 2) Ознайомитися зі змістом додатка до роботи. 3) Зобразити схеми компоновки АТЗ, розташовувати малюнки в послідовності вихідних даних до завдання, відповідно наданим умовним позначенням моделей та виконуючи наступний порядок до їх оформлення: - малюнок схеми компонування ATЗ відповідний одному з наведених у додатку; - запис абревіатури й індексу умовного позначення умовної моделі АТЗ, згідно умови завдання; - опис відмінних рис, переваг і недоліків компоновочної схеми; - список моделей сучасних АТЗ (2-3 моделі), компоновочні схеми яких відповідають наведеної, але мають деякі відмінності, характерні для даної компоновочної схеми (взаємне розташування поздовжніх осей двигуна й АТЗ; розташування двигуна стосовно бази; компонування двигуна і зчеплення, коробки передач і зчеплення, коробки передач і головної передачі в трансмісії й т.д.).
Таблиця №2.1 Вихідні дані завдання № 4
|