Технічний огляд систем
Технічний огляд включає внутрішній огляд, періодичний огляд і пневматичне випробування на міцність і щільність (таблиця 11.2). Достроковий технічний огляд проводиться після реконструкції установки, ремонту, бездіяльності її більш 1 роки або у разі переміщення. Періодично оглядається в ході технічної експлуатації. Перед внутрішнім оглядом і пневматичним випробуванням апаратів проводиться їх звільнення від хладагента і масла, промивка водою і дегазація, відділення від системи, установка заглушок. При внутрішньому огляді судин особлива увага повинна звертатися на виявлення тріщин, надривів, вогнищ корозії, раковин, дефектів зварки.
Таблиця 11.2.. Технічний огляд судин, апаратів і систем трубопроводів
Пневматичне випробування судин, апаратів і систем проводиться автономним повітряним компресором; який встановлюється на безпечній відстані від будівлі за міцним екраном. Там же розміщують вентилі подачі і випуску повітря, робочий і контрольний манометри, запобіжний клапан тарований на тиск, що перевищує тиск випробування на міцність на 0, 1 МПа. Схема випробування представлена на Рис. 11.1. Використання аміачного компресора для випробувань заборонене: Випробування проводяться при дотриманні наступних запобіжних засобів: на час випробування робота холодильної установки припиняється; при випробуванні на міцність необхідне видалення людей з приміщення в безпечні місця; місце випробування повинно бути огороджено; присутність людей, не пов'язаних з виконанням робіт в зоні, що охороняється, не допускається; двері і вікна в приміщенні повинні бути відкриті, приміщення надійно провентильоване; забороняється на апаратах, що знаходяться під тиском, підтягувати болтові з'єднання, проводити зварку і обстукування; додавання в систему аміаку заборонено щоб уникнути створення вибухонебезпечної суміші.
Рис.11.1 Принципова схеми пневматичного випробування судин (апаратів): 1 – випробовувана судина; 2 – трубопровід випуску повітря; 3 – вентиль випуску повітря; 4 – вентиль подачі повітря; 5 — трубопровід подачі повітря; б – редукційний клапан; 7 — запобіжний клапан; 5 – манометр робочий; 9 — манометр контрольний; 10 — стіна будівлі
Пневматичне випробування судин, апаратів і систем трубопроводів на міцність і щільність проводиться тиском, вказаним в табл.9.5. Випробування проводять протягом 5 хв. Після цього тиск знижують до робочого. Випробування на щільність проводяться після вирівнювання температур в системі і приміщенні (це відбувається протягом 3—6 годин). Потім підвищують тиск до вказаного в таблиці 11.3, сполучають компресор від системи, встановлюють заглушку на лінії подачі повітря і пломбують вентилі. Протягом 12 годин тиск в судинах повинне залишатися постійним.
Таблиця 11.3 Надмірний тиск випробування апаратів, судин і систем трубопроводів, МПа
* Тиск випробування нового устаткування, у якого Рраб = 2, 0 і 1, 6 МПа, якщо це устаткування не працює спільно з устаткуванням застарілих марок. Після закінчення випробування на щільність систему вакуумують до залишкового тиску 0, 005 МПа. Протягом 6 годин тиск може збільшитися на 50 %. Подальші 12 годин тиск повинен залишатися постійним.
|