Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок виконання роботи. 1. Ознайомитися із схемами лабораторних стендів

1. Ознайомитися із схемами лабораторних стендів.

2. Увімкнути джерело живлення і подати на генератор напругу 12 В. Змінюючи опір резисторів R1-R4 та ємність конденсаторів С13, змінюємо частоту коливань.

3. Змінюючи опір резистора R3, визначити мінімальний та максимальний опір резистора, при яких форма вихідного сигналу близька до синусоїдальної.

4. За допомогою частотоміра визначити частоту генератора fген при різних значеннях опору R3 і залежність вихідної напруги Uвих від частоти f ген.

5. Результати вимірювань занести до таблиці:

 

R3, кОм f ген, Гц Uвих, В
   
0,2    
0,4    
0,6    
0,8    
1,0    

6. За результатами вимірювань побудувати графіки залежностей R3 = f (Uвих) і Uвих = f (f ген). Пояснити їх.

7. Провести аналогічні вимірювання для LC-генератора. Почергово змінюючи величину ємностей конденсаторів С2 і С5, визначити частоту генератора. При цьому візуально на осцилограмі спостерігати зміну частоти. Результати вимірювань занести до таблиці:

 

С2, мкФ f ген, кГц С5, мкФ f ген,кГц
       
       
       

8. Змінюючи ємності конденсаторів С2 і С5 та опір резистора R3, добитися зриву генерації (визначити мінімальні та максимальні значення ємностей С2 і С5 й опору R3, при яких генератор не працює).

9. За результатами вимірювань побудувати загальний графік залежностей C2 = f (f ген) і С5 = f (f ген), приклад якого наведено на рисунку 5.

Рисунок 5 - Залежність частоти генератора від ємності

 

10. Розрахувати коефіцієнти нестабільності частоти для досліджуваних генераторів в інтервалі робочих температур. При цьому врахувати, що , а , де К-1 - термічний коефіцієнт опору; , де мкФ-1 - термічний коефіцієнт ємності.

Контрольні запитання

1. Які типи генераторів ви знаєте?

2. Чим за конструктивно-технологічними і схемотехнічними ознаками та фізичним принципом роботи відрізняються RC- і LC-генератори?

3. Пояснити, як відбуваються стабілізація частоти в генераторах і метод розрахунку коефіцієнта нестабільності.

4. Зобразити і пояснити електричні схеми генераторівізтрансформаторним зв'язком, двокаскадного RC-генератора і кварцового автогенератора.

5. Де застосовуються генератори гармонійних коливань?Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 381. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия