Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Командные вкладки





Стрічка розроблена для полегшення доступу до команд і складається з командних вкладок. Командні вкладки організовані згідно послідовності завдань, які, як правило, виконуються при роботі над різними етапами створення документа.

Вкладки орієнтовані на виконання конкретного завдання, групи на кожній вкладці розбивають завдання на її складові, наприклад, група Шрифт - використовується для форматування елементів тексту, група Вирівнювання - для вирівнювання даних усередині осередку, тощо. Кнопки команд у кожній групу служать для швидкого виконання команд.

У деяких групах, праворуч від назви груп, розташовуються маленькі значки - Кнопки виклику діалогових вікон (ДВ). При натисканні такої кнопки відкривається відповідне діалогове вікно або область завдань, що містить додаткові параметри, пов'язані з даною групою.

Вкладку можна вибрати, клацнувши по ній лівою кнопкою миші (ЛКМ). Для вибраної вкладки відобразяться групи з кнопками команд.

 

Рисунок 1.2 - Структура стрічки

 

У Microsoft Excel 2010 командними вкладками є:

1. Вкладка Главная (Home) містить команди, пов'язані з буфером обміну, вибором шрифтів, вирівнюванням даних, оформленням числових значень, стилями і правкою.

2. Вкладка Вставка (Insert) містить інструменти для додавання таблиць, діаграм, ілюстрацій, посилань, колонтитулів, текстових об'єктів і символів.

3. Вкладка Розметка страницы (Page Layout) містить команди для роботи з темами, фоновими зображеннями, параметрами сторінок, тощо.

4. Вкладка Формулы (Formulas) призначена для роботи з формулами, функціями, які зручним чином розміщені по категоріям для обробки іменованих осередків, перевірки формул і параметрів обчислення

5. Вкладка Данные (Data) призначена для роботи з базами даних. Містить команди для отримання зовнішніх даних, управління зовнішніми сполуками, сортування та фільтрації даних, усунення дублікатів, перевірки та консолідації даних, а також групування і розгрупування комірок.

6. Вкладка Рецензирование (Review) укладає в собі команди, необхідні для рецензування, коментування, поширення і захисту аркуша.

7. Вкладка Вид (View) має команди для вибору різних уявлень робочої книги, приховування й відображення елементів робочого аркуша (сітки, лінійки, рядка формул і т.д.), збільшення або зменшення зображення, а також роботи з вікном робочого листа.

8. Вкладка Разработчик містить засоби створення макросів і форм, а також функції для роботи з XML. За замовчуванням ця вкладка не відображається на Стрічці.

9. Файли та шаблони попередніх версій Excel могли містити користувача панелі інструментів. У цьому випадку при відкритті таких файлів в Excel 2010 з'являється ще одна постійна вкладка - Настройки. Ця вкладка містить елементи панелей інструментів, створених у попередніх версіях Excel.

Контекстные вкладки

Крім стандартного набору вкладок, які відображаються на «Стрічці» при запуску Office Excel 2010, маються вкладки, звані контекстними, які з'являються в інтерфейсі залежно від виконуваного завдання.

Контекстні вкладки дозволяють працювати з елементом, який зараз виділений в документі, наприклад, з таблицею, зображенням або графічним об'єктом. Якщо клацнути такий елемент, що відноситься до нього набір контекстних вкладок, виділений кольором, з'явиться поруч зі стандартними вкладками. Ім'я відображуваного контекстного інструменту відображається над користувача інтерфейсом і виділено для спрощення його сприйняття.

Наприклад, при додаванні на робочий лист діаграми, на стрічці з'являється панель Інструменти діаграми (Chart Tools) з трьома вкладками: Конструктор (Design) - для зміни типу, стилю, параметрів, розміщення діаграми; Макет (Layout) - для додавання в діаграму написів, графічних об'єктів, ліній, фонового кольору, лінії тренда; Формат (Format) - для форматування елементів діаграми (Рисунок 2.3).

 

Рисунок 2.3 - Контекстні інструменти

 

При знятті виділення або переміщення курсору контекстна вкладка автоматично ховається. Не існує способів примусового відображення контекстних вкладок.

 

1.2 Панель быстрого доступа (Quick Access Toolbar) за замовчуванням розташована у верхній частині вікна програми Excel 2010 і призначена для швидкого доступу до найбільш часто використовуваних функцій: «Сохранить (Save)», «Отменить (Undo)», «Повторить (Redo)». Панель швидкого доступу можна настроювати, додаючи в неї нові команди.

 

Рисунок 2.4 - Панель быстрого доступа

1.3 Контекстне меню (Pop-up menu) містять команди, які застосовуються досить часто до виділених елементів або об'єктів. Зміст цих меню залежить від контексту звертання до них.

Для виклику контекстного меню необхідно підвести покажчик миші (ПМ) до елементу або об'єкта, з яким ви хочете працювати і виконати клацання правою кнопкою миші (ПКМ) (Рисунок 2.5).

Рисунок 2.5 – Контекстне меню







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1407. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Особенности массовой коммуникации Развитие средств связи и информации привело к возникновению явления массовой коммуникации...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия