Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Природний тиск, що виникає в системах водяного опалення





 

У результаті охолодження води в нагрівальних приладах і трубопроводі виникає природний тиск. Визначимо його величину в системі опалення, елементарна схема якої приведена на рис. 9.1. Система складається з котла 1, теплопроводів 2, які з’єднують котел з нагрівальним приладом 4, і розширювальної посудини 3. Для циркуляції води в системі необхідна різниця тиску в будь-якому перерізі трубопроводу кільця.

Основна зміна температури води в системі за умови якісної теплоізоляції її теплопроводів відбувається в котлі, де вода нагрівається, і в опалювальних приладах, де вона охолоджується. При цьому вважають, що нагрівання води відбувається в середині котла, а її охолодження – у середині опалювального приладу (в теплопроводах вода не охолоджується). Тому теплопроводи від котла до опалювальних приладів (подавальні) заповнені гарячою водою з температурою , °С, і густиною , кг/м3, а від приладів до котла (оборотні) – охолодженою водою з температурою , °С, і густиною , кг/м3. Подавальні теплопроводи показані на схемі суцільною лінією, а оборотні – переривчастою.

Візьмемо, наприклад, переріз А-А нижньої труби і визначимо тиск праворуч і ліворуч.

Рисунок 9.1 – Схема для визначення природного тиску в двотрубній системі водяного опалення

 

Праворуч від перерізу А-А цей тиск буде більшим, ніж ліворуч, унаслідок більшої об’ємної ваги охолодженої води у порівнянні з об’ємною вагою гарячої води.

Тиск праворуч дорівнює:

 

,

 

Тиск ліворуч:

 

 

де – природний тиск, який діє на поверхню води у розширювальному баці.

Різниця тисків, або, як її прийнято називати, природний тиск:

 

 

Проводячи необхідні скорочення, одержимо:

 

, (9.1)

 

Таким чином, природний циркуляційний тиск дорівнює добутку прискорення вільного падіння на вертикальну відстань від середини котла (центру нагрівання) до середини нагрівального приладу (центру охолодження) і різниці густин охолодженої й гарячої води.

Крім того, з формули (9.1) і схеми системи опалення, показаній на рис. 9.1, випливає: атмосферний тиск і висота розташування розширювальної посудини впливу на величину природного тиску не мають; для підвищення природного тиску необхідно заглиблювати котел, з метою збільшення відстані від центру котла до центру приладу.

При виведенні формули для визначення природного тиску було припущено, що вода, яка рухається в системі, охолоджується тільки в нагрівальному приладі. Насправді вона охолоджується ще й у трубопроводах системи.

Загальна величина природного тиску в кільці системи з урахуванням додаткового тиску, що виникає внаслідок охолодження в трубопроводах:

 

, (9.2)

 

де – додатковий природний тиск від охолодження води в трубопроводах системи з верхнім розташуванням подавальної магістралі обумовлений додатком Л.

 

У системах з нижнім розведенням охолодження води в подавальних стояках (гарячих) зменшує дійсний тиск, а в спускному (оборотному) збільшує. Оскільки зменшення приблизно дорівнює збільшенню, то в системах з нижнім розведенням охолодження в трубопроводах не враховується.

У дво- і більше поверхових будівлях кількість циркуляційних кілець у двотрубній системі опалення дорівнює кількості нагрівальних приладів (без урахування приладів, які з’єднуються " на зчіпці"). Очевидно, що в кільці, яке проходить через прилад другого поверху, природний тиск, дорівнює:

 

, (9.3)

 

де – природний тиск у кільці через прилад першого поверху;

– відстань від центру приладу першого поверху до центру приладу другого поверху.

 

У кільці через прилад третього поверху:

 

, (9.4)

 

де – природний тиск у кільці через прилад другого поверху;

– відстань від центру приладу другого поверху до центру приладу третього поверху.

Надлишковий тиск у приладах верхніх поверхів призводить до інтенсивнішого руху води у відгалузках до приладу, що викликає перегрів приладів верхніх поверхів і недогрів приладів нижніх поверхів.

Тому на цих ділянках трубопроводів треба штучно створювати підвищений опір, а при монтажному регулюванні системи поповерхово змінювати ступінь відкриття кранів нагрівальних приладів.

В однотрубній системі кількість циркуляційних кілець дорівнює кількості опалювальних стояків. Вода охолоджується послідовно в приладах, приєднаних до стояка.

Природний тиск в однотрубних системах визначається з урахуванням зміни температури теплоносія.

Рисунок 9.2 – Схема для визначення природного тиску в проточній однотрубній системі водяного опалення

У проточній однотрубній системі двоповерхової будівлі (рис. 9.2) природний тиск за аналогією з попередньою формулою буде дорівнювати:

 

, (9.5)

 

Температура і, отже, густина визначається за формулою:

 

, (9.6)

 

Температура в будь-якій точці стояка однотрубної системи багатоповерхової будівлі може бути визначена за формулою:

 

, (9.7)

 

де – теплове навантаження нагрівальних приладів, розташованих вище точки X, в якій визначається температура води, Вт;

– теплове навантаження всіх нагрівальних приладів, приєднаних до даного стояка, Вт;

– температура гарячої води, що надходить у стояк, °С;

– температура охолодженої води, що виходить зі стояка, °С.

 







Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 1297. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия