Опалення. Розрахунок трубопроводів однотрубних систем водяного опалення в основному виконують за методикою, застосованою при розрахунку трубопроводів двотрубних систем
Розрахунок трубопроводів однотрубних систем водяного опалення в основному виконують за методикою, застосованою при розрахунку трубопроводів двотрубних систем опалення. Відзнакою в однотрубних системах із замикаючими ділянками є коефіцієнт затікання, який представляє собою відношення маси води, що затікає в прилад, до загальної маси води, що проходить по стояку:
де
При розрахунку однотрубних систем опалення коефіцієнт затікання обчислюють по графіках або таблицях (додаток К). Температура гарячої води, що надходить у прилади всіх поверхів, у двотрубних системах опалення майже однакова, а в однотрубних системах вона змінюється по поверхах у межах розрахункового перепаду теплоносія. Для визначення розміру природного циркуляційного тиску в однотрубних системах і площі поверхні нагрівальних приладів необхідно знати температуру суміші води, що надходить у прилади Температура суміші визначається за формулою:
де
Температурний перепад води в нагрівальних приладах у системах із замикаючими ділянками визначається за формулою:
де
Розмір природного тиску, утворюваного охолодженням води в нагрівальних приладах однотрубних систем
де
Кожний однотрубний стояк багатоповерхової будівлі має багато невеликих ділянок труб, поворотів та арматури, що ускладнює визначення втрат тиску на тертя і місцеві опори. Тому при гідравлічному розрахунку однотрубний стояк розглядають як одну загальну розрахункову ділянку і всі втрати тиску оцінюються добутком сумарного коефіцієнта місцевого опору в міжрадіаторних вузлах на динамічний тиск стояка. Дані про сумарні коефіцієнти в місцевих опорах вузлів стояків із нагрівальними приладами подані в таблиці додатка Р.
|