Практичні завдання до заняття № 2.
Завдання 1. Підготувати виступ (реферат) на тему:
Завдання 2. Визначитися з темою наукової роботи (за бажанням студента, згідно запропонованої викладачем тематики або ж на власний вибір). Наукова робота має бути виконана протягом ІІ семестру і представлена на студентській науковій конференції або ж на щорічному науковому конкурсі студентських робіт ПУЕТ. Завдання 3. Запропонувати власну методику опрацювання інформаційних джерел (за темою на вибір) на окремому аркуші.
Питання для самоконтролю:
Рекомендована література: 5, 7, 8, 11, 13, 14, 16, 19, 20, 25, 27, 31, 35, 36, 39.
План практичного заняття № 3. 1. Основні напрями наукових досліджень з економіки. 2. Розвиток економічних наук та їх класифікація. 3. Наукова проблема. 4. Вибір напряму наукового дослідження. 5. Модульна робота № 1 (розрахована на 40 хвилин). Термінологічний словник Інтерв’ю – метод, що розглядається як вид бесіди. У цьому випадку питання мають більш чіткий характер, відповіді занотовують, а поті аналізують. Кількісні методи дослідження – використуову4ються у педагогіці як опосередковані методи чіткого кількісного опису педагогічних явищ: кількісний аналіз застосовується при вивченні різноманітних форм руху матерії, в тому числі й соціальної. Наукова проблема – це сукупність нових, діалектично складних теоретичних або практичних питань, які суперечать існуючим знанням або прикладним методам у науці і потребують вирішення за допомогою наукових досліджень. Наукові проблеми виникають в економіці не стихійно, а закономірно під дією економічних законів у зв´язку з розвитком продуктивних сил і виробничих відносин. Вирішуються вони за допомогою наукових методів. Проблеми є рушійною силою у розвитку економічної науки. Наукове дослідження – це процес дослідження певного об'єкта (предмета або явища) за допомогою наукових методів, яке має на меті встановлення закономірностей його виникнення, розвитку і перетворення в інтересах раціонального використання у практичній діяльності людей. НДР – науково-дослідна робота. Облік – фіксування результатів оцінювання у вигляді оцінок у журналі. Опитування – метод тримання інформації про такі явища і процеси, які недоступні прямому спостереженню і недостатньо повно відображені в різних документах, які використовують у педагогічному аналізі. Пілотажне дослідження – проблемно-пошуковий тип дослідження, яке проводиться до основного і є його спрощеною формою (більш уживаним є термін «пошуковий експеримент»); пробне дослідження, що передує основному і використовується для перевірки якості основного дослідження. Практичні завдання до заняття № 3. Завдання 1. Підготувати виступ (реферат) на тему: 1. Наукова проблема й обґрунтування теми дослідження. 2. Вибір напряму наукового дослідження. 3. Класифікація науково-дослідних робіт залежно від джерел фінансування. Завдання 2. Розробити власне обґрунтування теми наукового дослідження (напрям дослідження – на вибір). Завдання 3. Запропонувати на окремому аркуші перспективні напрями наукових досліджень кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах.
Питання для самоконтролю:
Рекомендована література: 5, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 25, 31, 32, 35, 36, 40.
Змістовий модуль 2. Організація наукових досліджень. Тема 3. Наукова організація дослідного процесу (2 заняття – 4 год.) План практичного заняття № 4. 1. Організація праці та її планування у наукових дослідженнях. 2. Організація науково-дослідної роботи студентів, магістрів і аспірантів. 3. Види і форми науково-дослідної роботи. 4. Планування, облік і контроль науково-дослідної роботи.
|