Теоретична частина. Основной целью стадии поисков местоскоплений (залежей) является открытие местоскоплений или новых залежей нефти й газа йа ранее открытых местоскопленйях и их
Основной целью стадии поисков местоскоплений (залежей) является открытие местоскоплений или новых залежей нефти й газа йа ранее открытых местоскопленйях и их х^двар&тель-ная геолого-эконшиче<жая оценка. Поиски залежей осуществляются по всему разрезу осадочных пород или на технически достижимую глубину.: Основные задачи этой стадии: ?1) изучение геологического строения площади; 2) выявление в разрезе продуктивных горизонтов;, 3) получение исходных данных для подсчета запасбв по кате решаются бурением скважин, комплексными геолого-гео-Ня.Ц'0сЛедова»иям.и и опробованием поисковых сква-
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до практичних занять з дисципліни «Технологія переробки нафтопродуктів» для студентів напрямку 6.050503-Машинобудування ч.2.
ОДЕСА ОНПУ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до практичних занять з дисципліни «Технологія переробки нафтопродуктів» для студентів напрямку 6.050503-Машинобудування ч.2.
Затверджено на засіданні кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування. Протокол № 6 від 17.01 2012
ОДЕСА ОНПУ
Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни «Технологія переробки нафтопродуктів» для студентів напрямку 6.050503-Машинобудування ч.2. Укл.: Т.М.Панова – Одеса: ОНПУ, 2012.- 18ст.
Укладач: Панова Т.М. ст. викладач.
Практичне заняття №4 Розрахунок устаткування каталітичних процесів Мета заняття: оволодіння методикою розрахунку реакторно-регенераторного блоку установок каталітичного крекінгу
Теоретична частина
Алгоритм розрахунку реакторно-регенераторного блоку установок каталітичного крекінгуу рухливому шарі каталізатора: 1.Розраховують об’єм (v, м3) та масу (G, кг) каталізатора, який знаходиться у реакторі за формулами (1) та (2)
v=vС/w (1); G=vρ; (2), де
vС – об’єм сировини, що надходить, м3/год; w – об’ємна швидкість надходження сировини у реактор, год-1; ρ – насипна щільність каталізатора, кг/м3. 2.Масу каталізатора, що циркулює, знаходять за формулою (3)
Gк=GсХк/Х' (3), де
Gс- маса сировини, що надходить у реактор, кг/год; Хк – вихід коксу на сировину, % мас.; Х' –припустиме відкладення коксу на каталізаторі, % мас. 3.Знаходять тривалість (хв.) перебування каталізатора у реакторі за формулою (4)
τ=60G/ Gк (4)
4.Знаходять висоту (м) шару каталізатора за формулою (5)
Н=60 τ (5), де – лінійна швидкість руху каталізатора у реакторі, м/с. 5. Знаходять площу (м2) поперечного перерізу реактора
F= v/Н (6) 6.Знаходять діаметр реактора(м)
Д = (7) 7. Знаходять масу каталізатора, що циркулює у регенераторі за формулою (3), визначають об’єм та масу каталізатора, який знаходиться у регенераторі, за формулами (2) та (8)
(8), де
К – інтенсивність випалювання коксу, кг/м3 шару за 1 год. 8.Знаходять тривалість перебування каталізатора у регенераторі за формулою (4) 9.Знаходять висоту регенератора за формулою (5) 10.Знаходять площу поперечного перерізу регенератора за формулою (6) 11.В залежності від форми поперечного перерізу регенератора знаходять діаметр (якщо форма є круглою) або його сторону (b) (якщо форма є квадратною)
b= (9)
|