Печать круглая
Починаючи з 1995 року в базову конфігурацію персонального комп'ютера замість дисководів на 5,25 дюймів почали включати дисковод CD-ROM. Абревіатура CD-ROM (Compact Disk Read Only Memory) перекладається як постійний запам'ятовуючий пристрій на основі компакт-дисків. Принцип дії цього пристрою полягає у зчитуванні цифрових даних за допомогою лазерного променя, що відбивається від поверхні диска. В якості носія інформації використовується звичайний компакт-диск CD. Цифровий запис на компакт-диск відрізняється від запису на магнітні диски високою щільністю, тому стандартний CD має ємність порядку 650-700 Мбайт. Такі великі об'єми характерні для мультимедійної інформації (графіка, музика, відео), тому дисководи CD-ROM відносяться до апаратних засобів мультимедіа. Крім мультимедійних видань (електронні книги, енциклопедії, музикальні альбоми, відеофільми, комп'ютерні ігри) на компакт-дисках розповсюджується також різноманітне системне та прикладне програмне забезпечення великих обсягів (операційні системи, офісні пакети, системи програмування і т.д.) Компакт-диски виготовляють із прозорого пластику діаметром 120 мм і товщиною 1,2 мм. На пластикову поверхню напилюється шар алюмінію або золота. В умовах масового виробництва запис інформації на диск відбувається шляхом витиснення на поверхні доріжки, у вигляді ряду заглиблень. Такий підхід забезпечує двійковий запис інформації. Заглиблення (pit - піт), поверхня (land - ленд). Логічний нуль може бути представлений як пітом, так і лендом. Логічна одиниця кодується переходом між пітом та лендом. Від центру до краю компакт-диску нанесена єдина доріжка у вигляді спіралі шириною 4 мкм із кроком 1,4 мкм. Поверхня диска розбита на три ділянки. Початкова (Lead-In) розташована в центрі диска і зчитується першою. В ній записано вміст диска, таблиця адрес всіх записів, мітка диска й інша службова інформація. Середня ділянка містить основну інформацію і займає більшу частину диска. Кінцева ділянка (Lead-Out) містить мітку кінця диску. Для штампування існує спеціальна матриця-прототип (мастер-диск) майбутнього диска, яка витискує доріжки на поверхні. Після штампування, на поверхню диска наносять захисну плівку з прозорого лаку. Накопичувач CD-ROM містить:
Компакт-диск розкручується електродвигуном. На поверхні диска за допомогою приводу оптичної системи фокусується промінь із лазерного випромінювача. Промінь відбивається від поверхні диска і скрізь призму подається на датчик. Світловий потік перетворюється в електричний сигнал, який поступає у мікропроцесор, де він аналізується й перетворюється у двійковий код. Основними характеристиками CD-ROM є:
Основний недолік стандартних CD-ROM - неможливість записування даних, але існують пристрої однократного записування CD-R та багаторазового записування CD-RW. Накопичувач CD-R (CD-Recordable) Зовні схожі на накопичувачі CD-ROM і сумісні з ними за розмірами диска та форматами запису. Дають змогу виконати одноразовий запис і необмежену кількість зчитувань. Запис даних здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення. Швидкість запису сучасних накопичувачів CD-R складає 4х-8х. Накопичувач CD-RW (CD-ReWritable) Використовуються для багаторазового запису даних, причому можна як просто дописати нову інформацію на вільний простір, так і повністю перезаписати диск новою інформацією (попередні дані знищуються). Як і у випадку з накопичувачами CD-R, для запису даних необхідно встановити в системі спеціальні програми, причому формат запису сумісний зі звичайним CD-ROM. Швидкість запису сучасних накопичувачів CD-RW складає 2х-4х. Накопичувач DVD (Digital Video Disk) Пристрій для читання цифрових відеозаписів. Зовні DVD-диск схожий на звичайний CD-ROM (діаметр - 120 мм, товщина 1,2 мм), однак відрізняється від нього тим, що на одній стороні DVD-диску може бути записано до 4,7 Гбайт, а на обох - до 9,4 Гбайт. У разі використання двошарової схеми запису на одному його боці можна розмістити вже до 8,5 Гбайт інформації, відповідно на обох боках - близько 17 Гбайт. DVD-диски допускають також перезапис інформації. Найважливішим чинником, що стримує широке застосування накопичувачів CD-R, CD-RW та DVD, є висока вартість як їх самих, так і змінних носіїв. Контрольні запитання. 1. Що таке зовнішня пам'ять? Які різновиди зовнішньої пам'яті ви знаєте? 2. Що таке жорсткий диск? Для чого він призначений? Яку ємність мають сучасні вінчестери? 3. Яким чином здійснюються операції читання і запису в НЖМД? 4. В чому полягає операція форматування магнітних дисків? 5. Які є типи стандартних дискових інтерфейсів? 6. Які параметри впливають на швидкодію вінчестера? Яким чином? 7. Що таке флопі-диск? Що спільного та відмінного між ним та жорстким диском? 8. Яких правил слід дотримуватися під час користування дискетою? 9. Які ви знаєте різновиди накопичувачів на оптичних дисках? Чим вони різняться між собою? 10. Яким чином відбувається зчитування інформації з компакт-дисків? 11. В чому вимірюється швидкість передачі даних в накопичувачах на оптичних носіях?
Печать круглая С 21 февраля 2011 отменен порядок получения разрешения на изготовление печатей и штампов. Однако, штемпельно-граверные мастерские продолжают соблюдать порядок сбора документов на изготовление печатей и штампов государственных учреждений, нотариусов, органов местного самоуправления, предпринимателей, врачей и т. д. во избежание подделок. Печать является обязательным атрибутом любого юридического лица, будь-то коммерческая фирма, государственная или общественная организация. По желанию заказчика в стандартный облик печати могут быть внесены дополнительные степени защиты – контурные «косички», «сетки», микротекст, что придаст ей своеобразную индивидуальность. Часто основным дополнительным элементом круглой печати служит фирменный логотипом компании, являющийся наряду с другими элементами визитной карточкой любой компании. Наша мастерская быстро и действительно качественно изготовит круглые печати: - Печать ООО, ЧП, ЧАО и других организаций; - Печать врача; - Печать нотариуса; - Печать адвоката; - Печать Государственного учреждения; - Печать арбитражного управляющего. - Печать филиала; - Печать Физического лица – предпринимателя.
|