Расчет силового трансформатора.
Станція відправлення заповнює такі графи комплекту перевізних документів. «Місце для відміток і штемпелів» – проставляються відмітки: про порядок прикриття вагона в поїзді у випадках, передбачених Правилами перевезень; про обмеження за масою або габаритом навантаження, які встановлено на даному напрямку перевезення (відмітка про це робиться при візуванні накладної); «Не спускати з гірки» – у випадках, передбачених Правилами; «Строк доставки закінчується ________р.» – заповнюється у відповідності з Правилами обчислення термінів доставки вантажів; у графі «Навантаження засобами» зазначається «залізниці», якщо навантаження здійснюється залізницею; «Марка залізниці» – у разі перевезення вантажів дрібними відправками зазначається порядковий номер за книгою приймання вантажів до відправлення; «Тарифні відмітки» – заповнюються у відповідності до Тарифного керівництва №1; указуються номер групи, позиції, схеми, відстань перевезення і суми провізних платежів; «Вид відправки» – скорочена відмітка: «ВВ» – для вагонних відправок, «ДВ» – для дрібних відправок; «Станція і залізниця відправлення» – проставляється штемпель з найменуванням станції, залізниці відправлення і кодом станції згідно з Тарифним керівництвом №4; «За планом №» – зазначається номер плану або номер відповідного розпорядження про дозвіл на перевезення вантажу; У графах «Приймання вантажу до перевезення» у лівому верхньому куті зворотного боку накладної і дорожньої відомості, а також на лицьовому боці внизу корінця дорожньої відомості і квитанції про приймання вантажу ставиться календарний штемпель станції з датою приймання вантажу до перевезення. У разі завантаження вагона залізницею її працівник заповнює такі графи перевізного документа: «Рід вагона», «№ вагона», «Вантажопідйомність», «Кількість осей», «Об’єм кузова вагона», «Довжина рами платформи». «Маса вантажу в кг, визначена залізницею» – заповнюється, якщо масу вантажу визначено залізницею. «Разом маса» – зазначається загальна маса вантажу в кг словами у разі визначення маси залізницею.
Расчет силового трансформатора. Определим мощность каждой вторичной обмотки, ВА:
Тогда суммарная мощность всех вторичных обмоток:
При данном значении
Мощность трансформатора, ВА:
Активная площадь сечения,
Выбираем из таблицы основных размеров ленточных броневых магнитопроводов типоразмер ШЛ 25х50 при полученной величине активной площади сечения. Параметры магнитопровода Ш 30:
Коэффициент заполнения сечения сталью в зависимости от толщины пластин δ, мм: при δ=0,35 мм, k=0,86. Конструктивная площадь сечения магнитопровода,
Уточним типоразмер магнитопровода с учетом
где
Число витков на вольт для первичной обмотки, вит/В:
Число витков первичной обмотки:
Тогда число витков каждой из вторичных обмоток составит: где
Ток в первичной обмотке, А:
Расчетные диаметры проводов каждой из обмоток, мм:
Выбираем провода для каждой обмотки в зависимости от расчетных значений Толщина изоляции: - междуслоевой:
- междуобмоточной: - наружной: - материала каркаса: - среднее сечение воздушного зазора между каркасом и магнитопроводом: Осевая длина обмотки, мм:
где k - высота окна магнитопровода. Коэффициент укладки и коэффициент выпучивания в зависимости от диаметра провода в изоляции: Число витков в одном слое каждой обмотки: (13)
Число слоев каждой обмотки:
Примем число слоев 1-3 обмоток равной 1 каждая и 2 для обмотки 4. Радиальный размер обмотки, мм:
Радиальный размер катушки, мм:
где m - общее число количества обмоток на катушке. Проверка возможности размещения катушки в окне магнитопровода: где b – ширина окна магнитопровода. Условие выполняется - расчет окончен.
|