Студопедия — Тема 1. «Устаткування для надання опоряджувальних послуг».
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 1. «Устаткування для надання опоряджувальних послуг».






Опоряджувальні роботи — це комплекс будівельних про­цесів, які виконують на завершальному етапі будівництва (ре­конструкції) будинків чи споруд з метою надання їм певного ар­хітектурно-естетичного вигляду, захисту їх від руйнівної дії атмо­сферних впливів i агресивного середовища, враховуючи вимоги санітарії та гігієни. В цей комплекс входять: склярські, штукатур­ні, малярні, шпалерні, облицювальні роботи, а також влаштуван­ня підлог.

Склярські роботи — це будівельний процес, пов'язаний з склін­ням зовнішніх та внутрішніх світлових прорізів (вікон, дверей, віт­рин, світлових ліхтарів, теплиць тощо) у будинках і спорудах з метою забезпечення їх природним освітленням, звуко- і теплоза­хистом і запроектованою декоративністю. Виконують ці роботи до початку інших опоряджувальних робіт для захисту робітників від протягів, холоду, негативної дії атмосферних опадів, а також для створення в приміщеннях належних технологічних умов для ви­конання робіт.

Штукатурні роботи — це процес покриття конструкцій або їх окремих елементів шаром штукатурного розчину (мокрою штука­туркою), або штукатурними листами заводського виготовлення (сухою штукатуркою).

Такі роботи виконують для вирівнювання поверхні конструк­цій (звичайна штукатурка), надання поверхні декоративних яко­стей (декоративна штукатурка), виконання спеціальних вимог (спеціальна штукатурка, що може бути гідро-, тепло-, звуко-, газоізоляційною або рентгенозахисною).

Монолітна штукатурка (мокра)—шар штукатурного розчину, нанесеного на конструкцію і обробленого спеціальним інструмен­том. Ця штукатурка буває проста, поліпшена i високоякісна. Чим вище категорія штукатурки, тим більша кількість робочих опера­цій, пов'язаних з їх влаштуванням.

Просту штукатурку використовують при опорядженні примі­щень складського та допоміжного призначення, поліпшену — жит­лових, промислових, адміністративних, навчальних, сільськогоспо­дарських будинків i споруд, високоякісну — громадських споруд культурного призначення, адміністративних споруд першого класу, а також фасадів.

Товщина шару простої штукатурки не повинна перевищувати 12 мм, поліпшеної — 15 мм, високоякісної — 20 мм.

Основні елементи штукатурного шару: набризк — для надійно­го зчеплення штукатурки з основою (конструкцією); грунт — для вирівнювання поверхні, в спеціальних штукатурках виконує робо­чу функцію; накривний шар — для надання поверхні хімічних і функціональних властивостей.

Шпалерні роботи — це опорядження внутрішніх поверхонь шпа­лерами, лінкрустом i синтетичними рулонними матеріалами.

Залежно від матеріалу й експлуатаційних властивостей шпа­лери поділяють на звичайні, вологостійкі та звуковбирні.

Облицювальні роботи — це роботи, пов'язані з закріпленням опоряджувальних матеріалів на лицьових поверхнях конструкцій.

Облицювальні роботи виконують як у заводських умовах, так і в умовах будівельного майданчика. Облицювання поділяється на внутрішнє і зовнішнє, воно може бути або з природного декоратив­ного каменю, або з штучних матеріалів. Як облицювальні найчас­тіше використовують такі породи каменю, як мармур, граніт, лаб­радорит, габро, вапняк, туф і піщаник; із штучних матеріалів — облицювальні плити і плитки: керамічні (матові, глазуровані, мар-муроподібні), цементно-піщані, мозаїчні, скляні, пластмасові, гіп­сові, азбестоцементні, деревні та пластикові листи.

Конструкція облицювання складається з трьох основних еле­ментів: підготовки, проміжного прошарку і облицювального по­криття. Як підготовку найчастіше використовують це­ментно-піщаний розчин, за допомогою якого вирівнюють опоря­джувальну поверхню, а як проміжний прошарок — цементно-піща­ний розчин або мастики.

Залежно від призначення облицювальні покриття можуть бути захисними, санітарно-гігієнічними і декоративними. Найчастіше ці покриття відповідають усім цим вимогам.

Технологія облицювальних робіт залежить від виду облицю­вальних матеріалів, способу їх закріплення та місця виконання ро­біт (завод чи будівельний майданчик).

Облицювальні роботи, виконувані на будівельному майданчику, поділяють на такі процеси: підготовка облицювальних матеріалів та приготування клеючих сумішей і кріплення; готування опоря­джувальної поверхні; облицювання поверхні.

Улаштування підлог — це одна з опоряджувальних операцій, до якої ставлять вимоги залежно від призначення споруди в цілому і кожного приміщення окремо. Так, у житлових приміщеннях підло­га повинна мати малий коефіцієнт теплозасвоєння; в санітарних вузлах, басейнах, магазинах — мати підвищену водостійкість; в те­атрах, бібліотеках — бути безшумною. Підлоги повинні бути довговічними та важкоспалимими, надій­но протистояти стиранню верхнього шару, мати високі показники з тепло- і звукоізоляції, хороші експлуатаційні і санітарно-гігієнічні властивості, відповідати художньо-декоративним вимогам. Підлога складається з таких основних конструктивних елемен­тів: покриття (чистої підлоги) — верхнього елемента підлоги, що сприймає експлуатаційне навантаження; прошарку — проміжного шару, що з'єднує покриття з нижніми елементами підлоги (мас­тика, клей, цементно-піщаний розчин); рівняльного шару — шару завтовшки 8...15 мм з цементно-піщаного, полімерцементного та ін­ших розчинів, ізоляційного шару — гідро-, тепло- і звукоізоляцій­ного покриття; підстильного шару (підготовки) — елемента підло­ги, що розподіляє навантаження на грунт (гравій, шлак, щебінь). Технологія влаштування підлог залежить насамперед від мате­ріалу покриття. Саме за ним підлоги поділяються на суцільні, з штучних i рулонних матеріалів. До суцільних підлог належать підлоги бетонні, мозаїчні, цементно-піщані, асфальтобетонні, металоцементні, ксилолітові, полімербетонні, наливні; до підлог із штучних матеріалів — покриття з деревини, кераміки, скла, при­родного каменю, шлакоситалу, полівінілхлоридних плиток, бетон­них плит тощо; до підлог із рулонних матеріалів — покриття з лі­нолеуму та синтетичних килимів.

Улаштування підлоги починають лише після завершення попе­редніх будівельних робіт, виконання яких може призвести до по­шкодження або руйнування підлоги, а також при плюсовій темпе­ратурі в приміщенні (в зимових умовах).

Суцільні покриття підлоги влаштовують по підстильному шару, стяжці з бетону або по залізобетонному перекриттю.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 623. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия