Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 1. «Устаткування для надання перукарських послуг».
Для повноцінного функціонування перукарень, необхідно обовʼязково дотримуватись деяких

вимог до обладнання.

В перукарні обов’язково повинен бути водопровідта каналізація, природне освітлення та штучнє освітлення (робочі зали у вечір освітлюються згідно санітарних норм), вентиляція (тому що робота перукаря пов’язана із хімічними речовинами, що випаровуються і негативно впливають на людський організм, у відповідності з санітарними нормами всі перукарні з числом робочих місць від трьох до десяти необхідно обладнувати припливною вентиляцією, а для перукарень з великою кількістю робочих місць бажано передбачити кондиціювання повітря та повітряно-теплову завісу в тамбурі головного входу), відповідний режим температури (постійна температура робочих приміщень перукарні – 18-200С. У літній період таку температуру підтримують за допомогою вентиляції, в інші періоди, коли температура зовнішнього повітря знижується, виникає необхідність у використанні опалювальної системи. У великих містах і населених пунктах основна маса перукарень має центральне опалення – водяне або парове

Перукарні дозволяють відкривати виходячи із кількості жителів, тобто в містах на 1000 жителів два робочих місця, в селах – одне робоче місце. Також не рекомендується розміщати перукарні в підвальних приміщеннях, тому, що немає доступу природного освітлення, вогкість.

Робоче місце перукаря це стіл і крісло. Цей столик оббитий пластинкою. В столі є відсувні шухляди, для інструментів і приспособлень парфумерії. Над столиком ставиться прямокутне або овальне дзеркало розміром 60 х 100 см. Перукарське крісло повинне мати напівм’які сидіння із спинкою, оббивку з водонепроникаючого матеріалу і щоб воно крутилось навкруги осі; щоб воно могло підніматися і опускатися. Розміщення столика і крісла в робочому залі перукарні може бути різним в залежності від площі приміщення і його форми. Столи розміщують вздовж стіни або в центрі залу. Головна вимога яка повинна бути виконана при розміщенні і обладнанні – зберігання встановлених відстаней між кріслами. Рахується, що робоча зона перукаря не повинна бути відділена від вертикальної осі крісла більше чим на 90 см. Тоді мінімальна відстань між осями двох крісел має бути 180 см. Якщо робоче крісло розміщене біля стіни, відстань між ними повинна бути менше ніж 70 см. При розміщенні в приміщені столів і крісел на кожне місце перукаря по санітарним нормам відводиться не менше 4,5 см. Площі. На робочому столі необхідно у відповідному порядку (справа наліво) предмети туалета: спиртівку, ватницю, банку з дезрозчинами, флакон з пероксодом водню, пудреницю. Це дає перукарю можливість скоротити до мінімуму кількість рухів і зменшити втому. Майстер зобов’язаний тримати в чистоті своє робоче місце і предмети туалету. По закінчені робочого для стіл і предмети необхідно протирати 5% розчином хлораміну.

Під час надання перукарських послуг для здійснення операцій з волоссям користуються різноманітними інструментами, які умовно поділяються на групи:

ü для розчісування волосся;

ü ріжучі інструменти;

ü для укладання;

ü для завивки.

Професійні інструменти виготовляють зі спеціальних і натуральних матеріалів за технологіями, які забезпечують міцність, пружність і гладкість поверхні інструмента, стійкість проти взаємодії з хімічними препаратами та проти підвищених температур, запобігають намагнічуванню та електризації. Пристосування відіграють допоміжну роль, забезпечують якісне виконання перукарні своєї роботи. Є різні інструменти для розчісування волосся.

Гребінці складаються з ручки та зубців, розрізняються за довжиною, шириною, частотою та розміром зубців. Гребінці бувають:

ü металеві – алюмінієві, дюралеві;

ü неметалеві – з пластмаси, капрону, ебоніту, кістки, галаліту, целулоїду, силікону.

При роботі з хімічними препаратами застосовуються тільки неметалеві гребінці. Через ушкодження лусок небажано працювати неметалевими гребінцями з вологим волоссям.

Перукарські ножиці бувають прямі (прості) та зубчасті – філірувальні; пропорні. Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушування, філірування волосся, стрижки вусів, борів.

Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікроночисткою, алмазним напиленням або без них. Перші – не потребують додаткового заточування, другі – періодично заточують. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см. Гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кінці для мізинця. Філіровані ножниці застосовують для прорідження волосся. Бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців. Прапорні ножиці застосовують для одночасної стрижки й філірування волосся. Одне полотно ножиць із фігурною насадкою, а друге може бути як у прямих, філірувальних ножиць або з декілька зубцями. Нові модифікації термосистеми оснащені міні-комп’ютерами, які налаштовують апарати залежно від типу волосся на оптимальну температуру нагріву ножиць і підтримують в процесі стрижки.

Небезпечні бритви застосовують тільки для стрижки філірування волосся. Боління небезпечними бритвами відповідно до санітарно-гігієнічних вимог не здійснюється. Небезпечні бритви мають змінне лезо. Звичайні безпечні бритви з відкритими лезом застосовують для стрижки та підбривання волосся. Філірувальними безпечними бритвами філірувальними ножами із зубчатими насадками працюють при стрижці та філіруванні волосся. У комплект до філірувального ножа входять насадки для різних технік стрижки. Електромашинки для стрижки волосся бувають 3-х видіввібраційні, роторні, акумуляторні. Машинки працюють від мережі постійного і змінного струму. Машинкою виконують первинну обробку волосся перед стрижкою ножицями (зведення волосся нанівець), стрижку “наголо” всієї поверхні голови або її окремих зон. Стрижку машинкою здійснюють по сухому волоссю, рухаючись проти росту волосся від правої лінії росту.

Професійні фени виготовляються різної конструкції. Фен складається з корпусу, в якому розміщені електродвигуни, нагрівач у вигляді спіралі, вентилятор, шнур з вилкою. Доповнюються фени спеціальними змінними насадками у вигляді:

ü гребінця;

ü щітки;

ü щипців;

ü дифузора.

Для хімічної завивки в перукарнях використовують бігуді, м’які бігуді, формери. Коклюшки бувають класичної та видозміненою формою. Їх виготовляється із дерева, пластмаси, стійкої протидії хімічних препаратів. Фіксують коклюшки прогумованою тасьмою.

Електроапаратура у перукарнях застосовується різноманітна електроапаратура для сушіння волосся прискорення хімічних процесів фарбування, хімічної завивки, дезінфекції інструментів. Сушка (сушуари) випускають різних конструкцій, стаціонарні – закріплені на стінах, зі спеціальними кріслами пересувні та на роликах. Параметри встановлюються регулятором температури та регулятором часу індивідуально для кожного клієнта. Клімазони – апарати для прискорення хімічних завивки та фарбування волосся. Пароапарати різної конструкції розраховані на додаткову обробку волосся парою при лікуванні, фарбуванні та завивці волосся.

До допоміжних пристосувань для перукарських робіт відносять:

ü пульверизатори – для зволоження волосся;

ü мисочки – для приготування фарбників;

ü шейкери – для змішування;

ü пензлики – для розведення та нанесення препаратів та фарбників;

ü затискачі – вусики, краби, качечки;

ü утеплюючий ковток для змішування фарбування волосся;

ü сіточка для волосся для захисту волосся під час сушіння;

ü шапочка для мелірування;

ü гумові рукавички;

ü шпильки – для зачісок;

ü аплікатори – для розмішування й нанесення препарату, фарби тощо.

 

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 773. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7