Час проведення: 120 хвилинГрупи: студенти та курсанти 4-го курсу, соціально-психологічного факультету. Дисципліна: Юридична психологія Тема: Психологічні особливості проведення допиту. Форма проведення: групова Тип заняття: семінар. Мета заняття: сформувати знання по даній темі Навчальні питання: 1. Загальна характеристика психологічних основ проведення допиту. 2. Особливості проведення допиту потерпілого, підозрюваного, звинувачуваного, свідків та неповнолітніх осіб. 3. Особливості проведення слідчого експерименту та перевірки показань на місцевостію 4. Професійно важливі якості слідчого. Хід заняття: 1етап – вітання, повідомлення теми практичного заняття 2 етап – опитування з питань, які були висвітлені на лекції та на додаткові питання, які було задано для самостійного розгляду 3 етап – заслуховування рефератів 4 етап – підведення підсумків заняття. АНАЛІЗ СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ.
Семінарське заняття складалося з трьох частин: вступної, основної та заключної. Вступна частина включала вітання викладача із студентами. Далі викладач назвав тему заняття та нагадав основні питання, які було висвітлено на минулій лекції. В основній частині відбувавлося опитування, з питань які розглядалися на лекції та додаткових питань, а також було заслухано підготовлені реферати та доповіді. У заключній частині було підведено підсумки, викладач відповів на запитання, які виникли у студентів та курсантів протягом заняття, а також виставив оцінки студентам та курсантам за роботу під час семінарського заняття. У ході заняття викладач дотримувався принципів тактовності, толерантності та демократичності у стосунках зі студентами. Володіння матеріалом – при проведенні семінарського заняття викладач легко орієнтувався у відповідях студентів, задаючи їм додаткові та уточнюючі питання. Особливості контакту з аудиторією – контакт з аудиторією був налагоджений добре. Викладач відповідав на питання, які йому задавали курсанти та студенти. Зацікавленість аудиторії – аудиторія була зацікавлена темою, що виражалося у бажанні відповідати на запитання. Відбувалося обговорення багатьох питань стосовно матеріалу попередньої лекції. Відчуття часу – на кожне питання відводилася певна кількість часу, що дозволило вкластися у час. Успішність проведення – можна говорити про те, що практичне заняття пройшло добре, тому що студентам та курсантам вдалося добре засвоїти матеріал попередньої лекції, про що свідчила їх підготовка до семінарського заняття, було підготовано декілька рефератів та докладів, які активно слухали та коментували інші студенти. Наприкінці заняття студенти та курсанти отримали багато позитивних оцінок. Звіт Студента – практиканта Зеленської Катерини Сергіївни Педагогічна практика проходила на базі кафедри психології діяльності в особливих умовах Національного університету цивільного захисту України. За час проходження практики, мною було відвідано лекційне та семінарське заняття асистента викладача Марющенко А.О. Моїм завданням було спостереження за ходом занять та аналіз того, як викладач володіє матеріалом, чи зацікавлені студенти та курсанти у предметі матеріалу що викладається та як викладач володіє аудиторією та підтримує з нею контакт. Всі ці аспекти детально розглянуті у відгуках стосовно відвіданих мною занять. За час проходження практики, я отримала практичні навички у проведенні лекційних та семінарських занять, навчилася лаконічно, чітко, грамотно та структуровано викладати матеріал, оволоділа вміннями роботи з аудиторією. Також отримала навички самостійної методичної розробки лекційних та семінарських занять, навчилася узагальнювати та аналізувати матеріал, з великої кількості інформації виділяти головне, а також систематизувати отриману інформацію. Під час проходження практики я також була ознайомлена з такою учбово-методичною документацією, як навчальні програми з дисциплін, що викладаються на кафедрі.
|