Джерела. 2. Коган-Бернштейн Ф. Жан Боден и его критика христианства / Ф
Основні: 1. Бэкон Ф. Новая Атлантида / Ф. Бэкон. – М.: изд. АН СССР, 1962. – С. 71 -81, С. 487−524. 2. Коган-Бернштейн Ф. Жан Боден и его критика христианства / Ф. Кога-Бернштейн. // Французский ежегодник. Статьи и материалы по истории Франции. – М.: изд. АН СССР, 1962. – С.5-35. 3. Лейбниц Г. Письмо к Гоббсу / Г. Лейбниц // Соч. в 4х т. – Т.1. – М.: Мысль, 1982. – С. 107-114. 4. Руссо Ж.-Ж. Pro et Contra / Ж.-Ж. Руссо. – Спб.: изд. Русской Христианской гуманитарной академии, 1976. – С. 55-68
Допоміжні: 36,37,48 Індивідуальні навчально-дослідні завдання: 1. У чому полягає, на ваш погляд, внесок І.Канта в теоретичну думку про право? 2. У чому полягає, на ваш погляд, внесок Шеллінга в теоретичну думку про право? 3. У чому полягає, на ваш погляд, внесок Гегеля в теоретичну думку про право? 4. Що нового, на ваш погляд, внесла Німецька класична філософія в розвиток філософії права? 5. Проаналізуйте політико-правові погляди К.Маркса і Ф.Енгельса. Які принципи можна застосовувати й сьогодні, а які, на ваш погляд, неспроможні пройти перевірку історією? 6. Проаналізуйте перспективи розвитку філософії права в Україні. 7. Здійсніть порівняльний аналіз напрямів сучасної філософії права. Тема 4. Етико-правові проблеми: від Просвітництва до Сучасності. Зміст теми. Співвідношення права, моралі і моральності в гегелівській філософії права. Всесвітній мир Канта. Теорія всезагальної рівності. Проблематика права й держави в філософському дискурсі. сучасної Франції (Ж. Марітен, М. Фуко, Б.-А. Леві, Ж. Бодрійяр,Ж. Дельоз,П.Рікер).Філософський аналіз політичного лібералізму та соціальної справедливості (Дж. Роулз). Прагматизм та неопрагматизм як світоглядне підґрунтя філософії права США (С.Хаак, Г.Патнем).
Терміни та поняття: політичний лібералізм, соціальна справедливость, толерантність, правосвідомість, рівність, свобода, право обрання, правова держава, закон і право, теорія справедливості, тоталітарна держава, тоталітаризм, фашизм, націонал-соціалізм. Семінарське заняття № 4 на тему: Етико-правові проблеми епохи Просвітництва План 1. Абстрактне право і мораль за Г. Гегелем. 2. Теорія всезагального миру у І. Канта. 3. Теорія справедливості Дж. Роулза 4. Тоталітаризм як пригнічення приватності за Х.Арендт Індивідуальні навчально-дослідні завдання: 1. Доповідь на тему: Свобода свідомості в тоталітарному суспільстві. 2. Реферативна доповід: Порівняння поняття «мораль» І.Канта та Г. Гегеля. 3. Аналітична доповідь: Чи існують прояви тоталітаризму в сучасних демократично правових державах 4. Доповідь на тему: Звязки ідеологій та релігії в розвинених країнах.
|