МЕТОДИКА ПІДГОТОВКИ ГЕРБАРІЮ
5. Алексеенко В. А. Геохимия ландшафта и окружающая среда. М.: Наука, 1990.- 140 с. 6. Антропогенная эволюция геосистем и их компонентов/ Под ред. В.С.Преображенского. М., 1987. - 24 с. 7. Арский Ю.М., Данилов-Данильян В.И., Залиханов М.Г. Экологические проблемы. М.: МНЭПУ, 1997. - 320 с. 8.Баландин Р.К. Геологическая деятельность человечества: Техногенез.1. Минск, 1978. - 302 с. 9. Будыко М.И. Климат в прошлом и будущем. М.: Наука, - 1980. 10. Геоэкология и природопользование: понятийно-терминологический словарь / Авторы-составители Козин В.В., Петровский В.А. – Смоленск: Ойкумена, 2005. – 576 с.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КУРСОВОЇ РОБОТИ З БОТАНІКИ для студентів вищих навчальних закладів 2-4 рівней акредитації за спеціалістю: 6.09.03.03 "лісове та садово-паркове господарство "
Луганськ - 2013 УДК 58 (073) ББК МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ КУРСОВОЇ РОБОТИ З БОТАНІКИ для студентів вищих навчальних закладів 2-4 рівней акредитації за спеціальністю 6.09.03.03 "лісове та садово-паркове господарство"
Составители: В.Є. Харченко: доцент, кандидат біологічних наук
Рекомендовано к печати на заседании кафедры биологии растений ЛНАУ, протокол №___ от ______________2013г. Зав. кафедрою біології рослин Професор І.Д. Соколов Вступ Гербарій - колекція певним чином засушених і змонтованих рослин - є найважливішої й принципово незамінною основою систематичних, флористичних і ботаніко-географічних досліджень. Можливість багаторазового використання, витягу, як нової інформації, так і перевірки вже наявної, відрізняє гербарний образі від найкращого малюнка, фотографії або описи рослини в книзі. Гербарій дозволяє зберігати для науки справжні документи природи - зразки сучасного, зникаючого або зниклого рослинного життя на Землі надає займатися вивченням рослин у будь-який час року ніколи морально не застаріває. Наші можливості задовольнити запити усе більше широкого кола наукових і технологічних дисциплін у дуже великому ступені залежать від якості й повноти подання матеріалу в Гербаріях. Отже, всі аспекти гербарної справи повинні розглядатися як фундаментально значимі для стану систематики й інших біологічних наук. Гербарій у ВУЗі - це база для навчання й проведення наукової праці співробітників, студентів, магістрантів і аспірантів, обов'язковий елемент вищого ботанічного утворення. Наявність гербарію дозволяє студентам одержати навички професійного збору рослинних зразків для колекції. МЕТОДИКА ПІДГОТОВКИ ГЕРБАРІЮ Гербарій рослин готують за загальноприйнятою, на листах формату А3 щільністю не менш за 140 листки повинні мати трафарет, нанесений типографським засобом (або начерчений чорним кольором), у нижньому правому вуглі листа:
Трафарет заповнюють шрифтом, де вказують родину, видову назву рослини: латинською, українською та російською мовами, указують місце та термін збору. Кожен екземпляр гербарію має міститись у окремий файл, або накриватись калькою. Екземпляри, зібрані у гербарії розміщають за родинами та алфавітом, на основі чого складають пояснювальну записку. Загальна кількість гербарних листків має бути не менше 100, які поміщають у спеціальну папку, або коробку.
|