Білет №10
1. Який існує порядок визначення, затвердження та перегляду списку відповідальних працівників за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, а також переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації? Яке, при цьому, допускається суміщення обов'язків відповідальних працівників? (п.п.3.2.9., 3.2.10., табл.3.2. ПБЕЕС). 3.2.9. Списки работников, имеющих право выдачи нарядов, распоряжений, руководителей работ, допускающих, перечисленных в пункте 3.2.1 настоящих Правил, перечень работ, выполняемых по нарядам, распоряжениям и в порядке текущей эксплуатации, определяются лицом, ответственным за электрохозяйство, и утверждаются руководством предприятия. Указанные списки и перечни подлежат ежегодному пересмотру и переутверждению. 3.2.10. Допускается совмещение обязанностей ответственных лиц в соответствии с таблицей 3.2. При совмещении обязанностей соответствующее лицо должно иметь группу по электробезопасности не ниже той, которая требуется для лиц, обязанности которых оно совмещает.
2. Як повинні зберігатися комплекти переносних заземлень та який існує порядок їх обліку? (гл.4.8. ПБЕЕС). 4.8. Хранение и учет заземлений 4.8.1. Комплекты переносных заземлений должны быть пронумерованы и храниться в отведенных для 4.8.2. Установка переносных заземлений, включение заземляющих ножей должно отражаться на опе 4.8.3. Все переносные заземления должны учитываться но номерам с указанием мест их нахождения. 3. Який існує порядок відображень змін в електроустановках, зроблених під час їх експлуатації, у схемах та кресленнях? Терміни перегляду схем та місце їх знаходження. (п.п.5.3.3. – 5.3.5. ПТЕЕС). 5.3.3 Все изменения в электроустановках, выполненные в период эксплуатации, должны отражаться в схемах ичертежах за подписью лица, ответственного за электрохозяйство, с указанием даты внесения изменении. Сведенияоб изменениях в схемах должны доводиться до всех работников (с записью в оперативном журнале), для которых знание этих схем является обязательным. 5.3.4. Электрические (технологические) схемы должны пересматриваться на их соответствие фактическим эксплуатационным схемам не реже одного раза в три года с отметкой в них о проверке. 5.3.5. Комплект необходимых схем электроснабжения должен находиться на рабочем месте у лица, ответственногоза электрохозяйство. Комплект оперативных схем электроустановок данного цеха, участка и электроустановок, электрически соединенных с другими цехами и участками, должен храниться у дежурного цеха, участка. Основные электрические схемы электроустановки вывешиваются на видном месте в помещении данной электроустановки. 4. Які креслення повинен мати споживач, що має окремо встановлені блискавковідводи або такі, що використовуються для грозозахисту (димові труби, споруди тощо)? (п.6.8.3. ПТЕЕС). 6.8.3. Потребитель, который имеет отдельно установленные молниеотводы или используемые для грозозащиты (дымовые трубы, сооружения и т.п.), должен иметь обозначенные защитные зоны этих молниеотводов. В случае реконструкции и строительства зону защиты необходимо уточнять. 5. Що повинно бути заземлено на відстані менше 5м у плані від проводів КМ і ПЛ, яки перебувають під напругою? Хто утримає та ремонтує ці заземлення? (п.п.3.6., 3.7. НПАОП 5.1.11-1.48-00).
3.6 Усі металеві споруди (мости, опори тощо), на яких закріплені елементи КМ, деталі кріплення ізоляторів КМ на залізобетонних опорах, залізобетонних та неметалевих штучних спорудах, а також металеві конструкції, що стоять відокремлено (світлофори, елементи мостів тощо) і розміщені на відстані менше 5 м у плані від проводів КМ, ПЛ, які перебувають під напругою, мають бути заземлені. Заземленню також підлягають металеві споруди, що розташовані в зоні впливу КМ та ПЛ, на яких може з'явитись небезпечна напруга. 3.7 Утримання та ремонт заземлень покладається: опор КМ, ПЛ, сполученого з ними обладнання та вузла приєднання їх до рейки, а також заземлень мостів, коліе-проводів, естакад та інших споруд, на яких закріплена КМ, відсмоктувальних фідерів та дросель-трансформаторів (з перемичками), установлених спеціально для приєднання відсмоктувальних фідерів як на перегонах, так і на роздільних пунктах - на дистанції електропостачання; напільних пристроїв сигналізації, централізації та блокування (далі - СЦБ) на роздільних пунктах та перегонах - на дистанції сигналізації та зв'язку;
|