Тема 3. Прийоми та правила стрільби із стрілецької зброї.
Заняття 1. Прийоми та правили стрільби з автомата Калашникова АК-74 1.Прийоми та способи стрільби з автомата. Стрільба з автомату може проводитися наступними способами: -Стрільба стоячи. -Стрільба з коліна. -Стрільба в положенні лежачі. -Стрільба в русі. Стрільба з автомата може вестись з різних положень та з будь-якого місця, звідки видні ціль або ділянка місцевості, на яких передбачається поява противника. При веденні вогню з місця автоматник приймає положення для стрільби стоячи, з коліна та лежачи в залежності від умов місцевості та вогню противника. При русі автоматник може вести вогонь на ходу без зупинки та з короткою зупинкою. При переміщенні автомототранспортом автоматник приймає для ведення вогню зручне положення, дотримуючись заходів безпеки. Для стрільби в бойових умовах слід вибирати таке місце, яке забезпечує найкращий огляд та обстріл, закриває автоматника від спостереження та обстрілу противника, дозволяє зручно виконувати прийоми стрільби.
2.Правила стрільби з автомата. Підготовка автомату і патронів до стрільби - Підготовка автомата до стрільби проводиться для забезпечення його безвідмовної роботи. Для підготовки автомата необхідно: провести чищення, оглянути автомат у розібраному вигляді і змастити його; оглянути автомат у зібраному вигляді; оглянути магазин; безпосередньо перед стрільбою протерти насухо канал ствола, нарізну частину і патронник. Якщо автомат тривалий час був на морозі, то перед його заряджанням необхідно кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну раму при від'єднаному магазині. Підготовка бойових патронів проводиться перед стрільбою. При цьому перевіряється, чи немає в гільзах іржі і погнутостей, чи не хитається в дульці гільза, чи немає на капсулі зеленого нашарування і чи не виступає капсуль вище поверхні гільзи, чи немає серед бойових патронів навчальних. Якщо патрони забруднилися, вкрилися невеликим зеленим нальотом чи іржею, їх треба витерти чистою ганчіркою. Патрони на стрільбищі і в тирі потрібно зберігати в сухому місці, прикривши від сонячних променів.
Заняття 2. Виконання вправ стрільб з пістолета Макарова. 1. Виконання першої вправи навчальних стрільб з пістолета Макарова (стрільба по нерухомій цілі). Стрільба з пістолета ведеться з положення стоячи, з колін, лежачи на животі, лежачи на боку, сидячи, з руки чи з двох рук, з упору, а також при русі на автомобілі і т.д. Усі прийоми стрілець виконує швидко, не припиняючи спостереження за цілью. Стрільба з пістолета складається з виконання наступних прийомів: прийняти положення для стрільби, заряджання зброї; виконання пострілу (прицілювання та оброблення спуску) припинення стрільби (припинення натискання на хвіст спускового гачка, ввімкнення запобіжника, розряджання пістолета). Виконання влучного пострілу залежить від прийняття правильного положення для стрільби, утримання зброї (хватки), прицілювання, затримки держання та спуску курка. Ці елементи тісно пов'язані між собою. Для влучного пострілу, перш за все, необхідно забезпечити найбільшу стійкість зброї. Основні причини, які знижують влучність стрільби: - помилки стрільця у виборі точки прицілювання;- - помилки у встановленні мушки та цілика; 2.Правили стрільби з пістолета. Підготовка до стрільби (прийняття положення для стрільби, заряджання зброї) При прийнятті положення до стрільби за командою "Заряджай" стрілець повинен Для прийняття положення для стрільби стоячи з руки необхідно: Якщо стрільба буде вестись із попереднім зведенням курка, а не самозводом, то після вимкнення запобіжника необхідно натискуванням великого пальця правої руки на голівку курка поставити курок на бойовий звід. Для прийняття положення для стрільби з коліна та лежачи, необхідно особливу увагу приділити засобам безпеки, ствол пістолета направляється тільки в ціль.
|