Тема 1. Основи внутрішньої та зовнішньої балістики.
-Заряджати зброю до команди керівника и сигналу "ВОГОНЬ". -Направляти зброю на людей, в сторону або тил стрільбища незалежно від того вона чи ні. -Відкривати та вести вогонь із несправної зброї, в небезпечних напрямках стрільба, при піднятому білому прапорі. -Залишати будь де заряджену зброю або передавати її іншим особам. -Заходити на ділянки стрільбища, де є бойові гранати (снаряди), які не розірвалися та інші вибухонебезпечні предмети і брати їх.
Заняття 2. Виконання вправ стрільб з пістолета Макарова Умови виконання першої вправи: Перша вправа стрільб: “Навчання точному прицілюванню та влучній стрільбі в нерухому ціль, вдень”. Ціль: -грудна фігура з колами (мішень № 4) на щиті 0,75х0,75 м, що встановлена на висоті очей стріляючого, нерухома. Дальність до цілі: 25 м.Кількість патронів: 3 шт.Час на стрільбу: необмежений.Положення для стрільби: стоячи. Оцінка: “відмінно” – вибити 25 очок; “добре” – 21 очко; “задовільно” – 18 очок. Кількість вибитих очок визначається по кулях, що влучили у фігуру У ВВНЗ оцінка за виконання вправ стрільб визначається за результатами виконання вправи стрільб, що визначена як залікова, після закінчення семестру, а якщо вправа не виконувалася – за оцінками, отриманими за виконання усіх ВНС і ВКС протягом семестру в нижчевикладеному порядку. Під час виконання тим, хто навчається, декількох вправ з одного чи різних видів зброї оцінка за виконання вправ стрільб визначається: “відмінно” – якщо не менше половини оцінок, у тому числі за виконання вправи стрільб з основного виду зброї, “відмінно”, а інші – не нижче “добре”; “добре” – якщо не менше половини оцінок, у тому числі за виконання вправи стрільб з основного виду зброї, не нижче “добре”, а інші – не нижче “задовільно”; “задовільно” – якщо не більше однієї оцінки “незадовільно”, але не за виконання вправи стрільб з основного виду зброї, а інші оцінки – не нижче “задовільно”.
Перелік команд які подаються при проведенні стрільб і дії стріляючого з АК-74: -На вогневий рубіж бігом марш. -До бою.(Положення для стільби прийняти). -Лежачі заряджай.(Приєднати магазин,зняти з запобіжника,пересмикнути затвор)Доповідь -«Курсант ……до стрельби готовий» -Вогонь. Провести прицілювання і стрільбу. -Доповідь -«Курсант…….стрільбу закінчив» -Розряджай, зброю до огляду. Відокремити магазин,затворну раму назад і утримувати до огляду. Після команди «Оглянуто» -контрольний спуск,зброю на запобіжник. -Встати. -Зібрати гільзи. -До мішеней бігом марш. -З вогневого рубіжу бігом марш. ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА Метою вивчення розділу «Вогнева підготовка» є підготувати офіцерів запасу, які досконально знали матеріальну частину зброї, вміли тримати її в постійній готовності до застосування, оволоділи навичками у діях при виконанні прийомів і правил стрільби з автомата та пістолета і метання ручних гранат. Тема 1. Основи внутрішньої та зовнішньої балістики. Заняття 1. Основи внутрішньої балістики. 1. Постріл і його періоди. Внутрішня балістика - це наука, яка вивчає процеси, які виникають при пострілі в особливості під час руху кулі (снаряда) в каналі ствола зброї. Постріл - це викидання кулі з каналу ствола під дією порохових газів, що утворюються при згорянні порохового заряду Під час пострілу розглядають такі послідовні періоди:
Попередній період діє від початку горіння порохового заряду до повного врізання оболонки кулі в нарізи ствола. Умовно вважаються, що горіння проходить у постійному об'ємі. Наприкінці періоду створюються тиск форсування, необхідний для того, щоб почався рух кулі і подолати протидію оболонки кулі врізанню в нарізи каналу ствола. Перший період діє від початку руху кулі до моменту повного згоряння порохового заряду. Спочатку через малу швидкість кулі об'єм, що за кулею, збільшується повільніше за тиск, коли куля проходить шлях 2-4 калібру, в стволі створюється максимальний тиск. Надалі швидкість і об'єм кулі зростає, а тиск зменшується. Другий діє від моменту повного згоряння заряду до моменту вильоту кулі з каналу ствола. Зменшення тиску проходить швидше. У пістолета цей період відсутній. Третій діє від моменту вильоту кулі з каналу ствола до моменту припинення дії порохових газів на кулю. Гази, що рухаються за кулею з каналу ствола із швидкістю 1200/2000 м/с продовжують діяти на кулю, доки сила їх тиску не буде врівноважена силою опору повітря. У цей період куля продовжує прискорюватись ще декілька десятків сантиметрів.
Після проходження дульного зрізу куля має дульну швидкість, а наприкінці періоду післядії - максимальну. Деривація - відхилення кулі від площини стрільби в сторону її обертання. Причинами деривації є: -Шаг нарезов в стволе оружия. Чем круче нарезка, тем сильнее деривация. -Вес пули/снаряда. Тяжёлые пули меньше отклоняются деривацией, и при равном калибре это отклонение будет тем меньше, чем больше вес пули. Так, выпущенные из СВД тяжёлые пули спортивных патронов калибра 7,62×54 мм R весом 13,4 г отклоняются в полтора раза слабее, чем легкие пули, а на дистанции 1000 м и далее - вдвое меньше. -Возвышение ствола оружия при стрельбе (т.н. угол бросания) — чем он больше, тем меньше деривация. При стрельбе вертикально вверх (угол бросания 90°) вследствие отсутствия опрокидывающего момента в действии сопротивления воздуха деривации нет вообще. В военном деле этот фактор учитывается при стрельбе по воздушным целям. -Температура воздуха. Чем она ниже, тем, как правило, сильнее деривация. -Встречный ветер усиливает деривацию.
Точка прицілювання - точка на цілі або поза нею в яку наводиться зброя. Горизонт зброї - горизонтальна площина, що проходить через точку вильоту. Уражений простір - це відстань на місцевості, на протязі якої спадна гілка траєкторії не перевищує висоти цілі. Вершина траєкторії - найвища точка траєкторії. Прицільна дальність - відстань від точки вильоту пересічення траєкторії з лінією прицілювання.
|