Розрахунок фонду оплати праці основних робітників.
Цей розрахунок виконується, використовуючи попередні розрахунки заробітної плати, премії за виконання виробничих завдань, балансу робочого часу, чисельності робітників. Результати розрахунку заносяться у табл. 6. Таблиця 6 Розрахунок фонду заробітної плати основних робітників
Доплати за роботу у нічний час (кількість нічних годин) проводимо із розрахунку 20 % тарифної ставки 3-го розряду за кожну годину роботи в нічний час. Слід зазначити, що роботою в нічний час вважається робота з 2200 поточного дня до 600 годин наступного дня. На вагоноремонтному заводі дві зміни. Режим роботи І зміни: 800 – 1700, ІІ зміни: 1700 – 100. Таким чином, тривалість нічного часу складає 3 години. Кількість нічних годин, відпрацьованих основними робітниками протягом року розраховується за формулою:
(2.7) де n – кількість змін на підприємстві; Тн – кількість нічних годин.
Доплата бригадирам приймається у розмірі 4 % від тарифної заробітної плати основних робітників. Оплата пільгових годин підліткам (1 година в зміну) проводиться із розрахунку, що їх чисельність складає 5 % від чисельності основних робітників і оплата цих годин проводиться по 2-му розряду. Для визначення оплати тарифних відпусток необхідно розрахувати середньоденний фонд оплати праці одного робітника за формулою:
(2.8) Де – сума відповідно тарифної заробітної плати, додаткової (премій) та внутрішньозмінних доплат.
Фонд оплати планових річних відпусток складатиме:
(2.9)
де Твід – тривалість чергових і додаткових відпусток (приймаємо 23 дня).
Аналогічно визначається фонд оплати відпусток з навчання, виконання державних і громадських обов’язків. Інші доплати визначаються в розмірі 1 % від тарифної заробітної плати основних робітників. Після завершення розрахунку фонду оплати праці проводиться розрахунок відношення усіх доплат і надбавок до тарифної заробітної плати основних робітників у відсотковому відношенні.
|