Чисельність і фонд оплати праці допоміжних робітників.
Цей розрахунок виконується, заповнюючи табл. 7 з використанням даних табл. 5, додатку 1, додатку 4 та даних технологічного процесу про наявне обладнання. Для розрахунку чисельності слюсарів за нормами обслуговування попередньо підраховується сумарна кількість ремонтних одиниць обладнання:
(2.10) де Ко – кількість одиниць обладнання; РОі – ремонтна складність обладнання, одиниць ремонтної складності.
Після цього розраховується чисельність допоміжних робітників за формулою: (2.11)
де Нобсл – норма обслуговування за зміну; п – кількість робочих змін. Таблиця 7 Чисельність та фонд заробітної плати допоміжних робітників механічного цеху
Кількість людино-годин, що належить відпрацювати, визначається як добуток чисельності робітників та дійсного фонду робочого часу. Для робітників, які працюють за окладом – як добуток чисельності робітників на 12 місяців. При розрахунку фонду заробітної плати, доплати допоміжним робітникам визначаються у відсотках, які визначені для основних робітників у розділі 2.3 табл. 6, до заробітної плати за тарифом. Контролерам і комірникам доплати не нараховуються. Розрахунок чисельності допоміжних робітників завершується визначенням нормативу їх чисельності у відсотках до чисельності основних робітників.
|