ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
по дисциплине «Планирование на предприятии»
Вариант №_____
Выполнил студент 3 курса, группы Эз – 31 Специальность 080502 «Экономика и управление на предприятии» _________________ (Ф.И.О. студента) «____»_____________________20__г. Оценка___________________________ _____________________ Малиновская Э.П.
Пермь 20__г.
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТРАНСПОРТУ Кафедра „Економіка підприємств транспорту" ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА Методичні вказівки до виконання курсової роботи для студентів спеціальності 6.050100 “Економіка підприємства” Денної та заочної форм навчання Київ 2008 УДК 65.012.2(075) Планування діяльності підприємства: Методичні вказівки до виконання курсової роботи для студентів спеціальності 6.050100 “Економіка підприємства”денної та заочної форми навчання / Н.М. Колесникова, О.Р. Приймук, М.М. Сергієнко, Н.В. Устинович, С.О. Крищенко – К.: Вид-во КУЕТТ, 2008. – 42 с.
Методичні вказівки містять комплексну задачу з техніко-економічного планування господарської діяльності вагоноремонтного заводу в сучасних умовах. Призначені для студентів економічних спеціальностей денної та заочної форми навчання. Методичні вказівки розглянуто та затверджено на засіданні кафедри економіки підприємств транспорту (протокол № 15від 13 лютого 2008 року) та на засіданні методичної комісії фінансово-економічного факультету (протокол № 5 від 13 березня 2008 року).
Укладачі: Колесникова Н.М., к.т.н. Приймук О.Р., к.е.н. Сергієнко М.М., к.е.н. Устинович Н. В., викл. Крищенко С.О., викл.
Рецензенти:д.е.н., проф. Ільчук В.П. к.е.н., проф. Стасишен М.С. ЗМІСТ Вступ 1. Загальні вимоги щодо виконання курсової роботи 2. Структура курсової роботи 3. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи 3.1. План виробництва продукції та матеріально-технічного забезпечення 3.2. План з праці 3.3. План собівартості 3.4. Розрахунок основних економічних показників господарської діяльності механічного цеху 4. Додатки 5. Література ВСТУП Глибоке вивчення курсу «Планування діяльності підприємства» має велике значення для формування спеціаліста економічних служб підприємства і сфери управління. Перехід України від командно-адміністративної системи управління до ринкових відносин створило необхідність нового підходу до розкриття змісту функції планування, як елементу системи управління підприємством. Сьогодні планування виступає важливою частиною господарської діяльності підприємства, а багаторічний досвід закордонних та українських підприємств свідчить, що недостатня увага до планування, зведення його до мінімуму частіше за все приводить до значних економічних втрат. Планування на підприємстві – це могутній фактор його організаційно-економічного розвитку; основа чіткої налагодженої роботи всіх структурних підрозділів; що в свою чергу дозволяє виробити комплекс засобів і методів, які забезпечують розробку і впровадження в практику управління ринкових методів господарювання. Запропоновані методичні вказівки ставлять за мету допомогти студентам економічних спеціальностей закріпити знання з планування діяльності підприємства у ринкових умовах господарювання. Для цього рекомендується провести розрахунок короткострокового плану діяльності механічного цеху вагоноремонтного підприємства з обґрунтуванням техніко-економічного планування, розрахунку плану з праці і собівартості комплектуючих виробів; розрахунку основних економічних показників господарської діяльності вагоноремонтного заводу. Методичні вказівки призначені для студентів спеціальності «Економіка підприємства» денної та заочної форм навчання.
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ Курсова робота виконується в рамках вивчення дисципліни «Планування діяльності підприємства». Основною метою виконання курсової роботи є: - поглиблення та закріплення знань з дисципліни; - отримання студентами навичок застосування методики розрахунку техніко-економічних показників діяльності механічного цеху вагоноремонтного заводу, а саме: розрахунок плану виробництва комплектуючих виробів, розрахунок потреби в основних та допоміжних матеріалах, планування чисельності та фонду оплати праці основних, допоміжних робітників та керівників, розрахунок кошторису витрат на утримання і експлуатацію обладнання, цехових витрат, складання калькуляції собівартості комплектуючих виробів і розрахунок собівартості продукції, визначення внутрішньозаводської планової ціни, розрахунок планового прибутку; - розробка рекомендацій щодо удосконалення системи техніко-економічних показників діяльності вагоноремонтного заводу.
|