Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Автомобільний спорт





Автомобільний спорт - один з найпопулярніших видів професійного спорту, який, разом з чисто спортивними завданнями (змагання з метою визначити кращих гонщиків), виконує ще дві важливі функції: пошук найбільш ефективних шляхів вдосконалення автомобільної техніки і реклама нових марок автомобілів, а отже і розширення ринків збуту.

Термін “автомобіль” історики приписують французькому інженеру -механіку Ніколя Кюньон, який у 1769 р. обладнав свого воза паровим двигуном і дав йому цю назву. Проте перші автомобілі, що успішно експлуатувалися, було створено лише у 1886 р. Їх побудували незалежно один від одного німці Карл Бенц і Готліб Даймлер. У США перший автомобіль було створено у 1892 р.

Слід зазначити, що ні в Європі, ні в Америці новий вид транспорту не викликав значної зацікавленості покупців. Необхідно було вжити заходів, котрі б привернули увагу громадськості до автомобілів і продемонстрували їхню перевагу над іншими видами транспорту. Так виникла ідея проведення автогонок. Першим змаганням на технічних пристроях стали перегони Париж-Руан у 1894 р. У цих змаганнях могли брати участь будь-які технічні пристрої, що мали механічний привід на колесах. За сучасною термінологією це могли бути автомобілі і мотоцикли. Перший приз (5 тис. франків) завоювали екіпажі автомобілів “Пежо” і “Панар-Левассор”, що подолали дистанцію 126 км з середньою швидкістю 20-22 км/год. Наступного року відбулася гонка по маршруту Париж-Бордо-Париж, а у подальшому гонки стартували в Парижі, а фінішували в містах інших європейських країн (Амстердам, Берлін та ін.). В 1895р. проведено першу автогонку і в США (Чікаго). Проведення гонок продемонструвало достоїнства автомобілів як ефективного транспортного засобу і сприяло активізації автомобілебудування.

В 1895р. було засновано перший автомобільний клуб Франції. Два роки потому в Німеччині почало функціонувати “Центральне Європейське Товариство автомобілістів”, а ще через два роки - було створено і “Автомобільний клуб Америки”. Наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. автомобільні товариства і автоклуби почали створюватися й в інших країнах, а автогонки ставали дедалі більш популярними.

Першими міжнародними автоперегонами стали змагання на приз “Джеймс Гордон Беннет Трофі” (1900-1905 рр.). У цій гонці від кожної країни могли брати участь по три екіпажі.

У 1904 р. було створено Міжнародну асоціацію визнаних автомобільних клубів, яка стала попередником нині діючої Міжнародної автомобільної федерації (FIA). Основними завданнями новоствореної організації була організація і контроль за проведенням автоперегонів.

У 1909 р. в Індіанаполісі (США) було збудовано спеціальний автодром з овальною трасою довжиною 2,5 милі, яка з 1911 р. стала місцем проведення одного з популярних і нині змагання - “500 миль Індіанаполіса”. Створення автодрому сприяло розвиткові автомобілебудування не тільки в США, а й у країнах Європи. Через перемоги в цьому престижному змаганні європейські автомобілебудівники старалися пробитися на американський ринок.

Автомобілі, що застосовуються в автоспорті, класифікуються за різними критеріями і ознаками, котрі регламентуються Міжнародним спортивним кодексом FIA. У змаганнях з різних видів автоспорту застосовуються серійні, спортивні, гоночні і ралійні автомобілі.

Найбільш популярними автомобільними змаганнями, є чемпіонат світу Формула–1, які було започатковано у 1950р. Окрім них проводяться автоперегони ”„Формула – 3000”, „Формула – 3”, „24 години Ле Манна” (перегони упродовж доби без перерви) тощо.

Перший чемпіонат світу з автогонок Формула – 1 відбувся у 1950р. і складався з шести етапів. В сезоні 2005р. гонщики змагалися на 19-ти етапах, перший з яких відбувся 06.03.2005 в Австралії, а останній – 16.10.2005р. в Китаї. Першим чемпіонам був італієць Дж. Ніно Фаріна із команди “Альфа-Ромео” [Лебедко С., 2002]. Найтитулованішим учасником змагань Формула – 1 є пілот команди “Феррарі” М.Шумахер, який сім разів виборював титул чемпіона.

Проводяться також чемпіонати світу по автораллі (раллі „1000 озер” у Фінляндії; раллі „Монте-Карло”; раллі „Акрополіс” у Греції; раллі „Швеція” та ін.).

Популярними в останні роки стали міжнародні перегони за “Дакар”. В них беруть участь команди на вантажівках і легкових автомобілях та мотогонщики. Про їхню популярність може свідчити той факт, що у перегонах 2006р. взяли участь 230 мотоциклістів, 180 екіпажів на легкових автомобілях та 75 екіпажів на вантажівках. Їх супроводжували 240 автомобілів сервісної служби (технічки, польові кухні, шпиталі тощо).

В 1960-ті роки активізувалася боротьба за безпеку в автомобільних перегонах. В 1966 р. було створено профспілку пілотів „Гран-прі” на чолі з Джо Боньє. Завдяки роботі профспілки траси для автогонщиків були обладнані спеціальними зонами безпеки, відбійними бар’єрами.

В ці ж роки в автоспорт прийшли спонсори. В 1970-х роках різні компанії і фірми почали укладати спонсорські контракти не тільки з командами, а й зі спортсменами. Серед спонсорів переважали компанії котрі виробляли пальне, мастила, гуму, цигарки. Економічна ефективність автоперегонів зросла з початком телетрансляцій змагань у 1960-х роках. Завдяки величезній глядацькій аудиторії значно зросли суми спонсорських контрактів та вартість реклами, що сприяло подальшому зростанню прибутків команд та пілотів.

 

  Перші автомобілі, що успішно експлуатувалися, незалежно один від одного побудували німці Карл Бенц і Готліб Даймлер у 1886 р. Перші автоперегони відбулися у 1894 р. за маршрутом Париж-Руан. Приз за перше місце становив 5 тис франків. В 1895 р. засновано перший автомобільний клуб Франції. В 1897 р. було створено „Центральне Європейське Товариство автомобілістів”. Перші міжнародні автоперегони на приз „Джеймс Гордон Беннет Трофі” проводились у 1900 – 1905 рр. У 1904 р. створено Міжнародну асоціацію визнаних автомобільних клубів, котра у подальшому реформувалася у Міжнародну автомобільну федерацію (FIA). Під егідою FIA проводяться численні автоперегони найпопулярнішими і найприбутковішими серед яких є чемпіонат світу „Формула-1”. В 1966р. створено профспілку пілотів “Гран-прі”, яка повела боротьбу за безпеку в автомобільних перегонах.

 

 







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 468. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия