Балансировка бывает статическая и динамическая.
Отже зайнятість та безробіття є головними індикаторами макроекономічної нестабільності, і одними із ключових показників для визначення загального стану економіки, для оцінки її ефективності.
Щодо самого феномену безробіття, то це явище завжди негативно впливало як на рівень виробництва, життя кожної людини, так і на суспільство в цілому. Тому, всі ті негативні деструктиви, які воно тягне за собою, перекреслюють той факт, що безробіття стимулює окремих людей до праці. Ще більш негативним є те, що з кожним роком рівень безробіття зростає серед молодого покоління, яке є нашим майбутнім, продовженням ефективного зростання економіки. Головна проблема тут полягає в тому, що необхідно припинення спаду виробництва та його стабілізація. Якщо цього не зробити це призведе до зниження грошової маси, зменшення дефіциту бюджету. До того ж всі дії, що поліпшують загальну економічну ситуацію, будуть ефективні для зайнятості. В провідних країнах світу з розвинутою економікою і високим рівнем життя ця проблема вже давно вирішена, а якщо і є, то рівень безробіття є лише фрикційним і структурним, які є обов’язковими характерними рисами будь – якої держави, навіть з досить розвинутою економікою. Для нашої ж країни це питання є досить актуальним, і, мабуть, ситуація зміниться лише за умови ефективної політики зайнятості. Тому проблема безробіття є досить актуальним питанням. Головною метою для України є створення такої політики на ринку праці, яка б призвела до зниження рівня безробіття, підвищила рівень мотивації людей до праці, знизила рівень соціальної напруги. Тема 5. Дисбаланс звеньев в механизмах и балансировка звеньев. (подробно проблема рассмотрена в ТММ) В современных машинах и приборах звенья вращаются с огромными угловыми скоростями (роторы двигателей, шпиндели станков, роторы гироскопов и т.п.). В случае неуравновешенности звеньев возникают нагрузки, которые могут значительно превышать рабочие нагрузки.
Неуравновешенность бывает статической и динамической.
При статическом дисбалансе ось вращения не совпадает с положением центром тяжести (Ц.Т.). Например, если зубчатое колесо массой m=1kg установлено на ось с эксцентриситетом е = 0,5 мм (или по другим причинам Ц.Т. не совпадает осью вращения) (рис а, б) и вращается равномерно (e = 0) с частотой n= 20000 об/мин, то на вал действует центробежная сила инерции: Ринерции = m×as = m×w2×e = = 1× (2p×20000/60)2× 0,0005 = 2193 H.
Для уменьшения таких нагрузок звенья должны быть сбалансированы (или уравновешены). Задача решается на этапах проектирования деталей (звеньев механизма), изготовления и сборки. Окончательно неуравновешенность (дисбаланс) устраняют балансировкой Балансировка - совокупность измерительных, вычислительных и технологических процедур, выполняемых на спец. оборудовании. Балансировка бывает статическая и динамическая. При статической балансировке добиваются равенства нулю главного вектора или статического момента Dст Dст.= S m×rs= 0. Это условие м/б достигнуто путем установки корректирующей массы mc на расстоянии rc от оси так, чтобы создаваемая сила Рс = mс×w2× rc полностью уравновешивала силу Ри. (Рис. в).
корректирующая массаmс определяется из условия mс rc = m× rs: mс = m× rs / rc.
|