Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лабораторна робота № 6.
Назва характеристики Назва характеристики в NetCracker Professional
Поточне використання мережевого обладнання Current utilization
Середнє використання мережевого обладнання Average utilization
Середня затримка Average delay
Середнє робоче навантаження Average workload
Поточне робоче навантаження Current workload
Пакети, передані за останню секунду Packets for last seconds
Пакети, втрачені за останню секунду Packets dropped for last seconds

Значення характеристик, представлених у табл. 1, необхідно відобразити у вікні проекту для всього мережевого обладнання та занести їх в окрему таблицю.

Також необхідно змоделювати ситуацію розриву зв’язку в комп’ютерній мережі й поломки мережевого обладнання. Після цього виміряти характеристики, представлені в табл. 3.3.1, і також занести в окрему таблицю.

Порівняти характеристики при нормальній роботі мережі та при її несправній роботі.

План виконання роботи:

 

Для кожної із трьох комп’ютерних мереж (Fast Ethernet, Token Ring і FDDI) необхідно зробити наступні дії (рис. 7 – 9):

 

1. Призначити тип трафіка Small office від однієї робочої станції до всіх інших робочих станцій.

2. Запустити процедуру імітаційного моделювання роботи комп’ютерної мережі.

3. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі, натиснувши на кнопку Pause.

4. Установити індикатор характеристики Average utilization для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і візуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі й занести значення індикатора в таблицю.

5. Приховати індикатор Average utilization для обраного мережевого обладнання. Установити індикатор характеристики Average delay для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і ві зуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі й занести значення індикатора в таблицю.

6. Приховати індикатор Average delay для обраного мережевого обладнання. Установити індикатор характеристики Average workload для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і візуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі й занести значення індикатора у таблицю.

7. Приховати індикатор Average workload для обраного мережевого обладнання. Установити індикатор характеристики Current workload для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і візуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі й занести значення індикатора в таблицю.

8. Приховати індикатор Current workload для обраного мережевого обладнання. Установити індикатор характеристики Packets for last seconds для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і візуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі й занести значення індикатора в таблицю.

9. Приховати індикатор Packets for last seconds для обраного мережевого обладнання. Установити індикатор характеристики Packets dropped for last seconds для обраного мережевого обладнання (окрім робочих станцій) і візуалізувати його значення в головному вікні проекту. Запустити імітаційне моделювання роботи мережі. Призупинити імітаційне моделювання роботи комп’ютерної мережі. Занести значення індикатора у таблицю.

10. Повторити дії 4-9 для всього мережевого обладнання (окрім робочих станцій).

11. Змоделювати ситуацію обриву зв’язку в комп’ютерній мережі. Для цього на будь-якому відрізку кабелю, який з’єднує робочу станцію та комутатор, необхідно засобами NetCracker Professional розірвати зв’язок. Значення всіх характеристик для комутатора занести в таблицю.

12. Змоделювати ситуацію виходу з ладу мережевого обладнання. Для цього необхідно засобами NetCracker Professional перевести в непрацездатний стан комутатор, який з’єднує робочі станції. Значення всіх характеристик для кожної з робочих станцій, підключених до непрацездатного комутатора, занести в таблицю;

13. Використовуючи значення характеристик роботи мережевого обладнання (у випадку працездатності комп’ютерної мережі й у випадку обриву зв’язку або виходу з ладу обладнання), зробити висновок про те, яким чином змінюються значення характеристик при виході з ладу обладнання або при обриві зв’язку.

Питання для захисту роботи:

1. Що таке імітаційне моделювання? З якою метою воно проводиться?

2. Які дії необхідно здійснити, щоб провести процедуру імітаційного моделювання в NetCracker Professional?

3. Моделювання яких типів мережевого трафіка можна реалізувати в NetCracker Professional?

4. Значення яких характеристик комп’ютерної мережі можна виміряти засобами NetCracker Professional?

5. Яким чином засобами NetCracker Professional можна розірвати зв’язок у комп’ютерній мережі й перевести мережеве обладнання в непрацездатний стан?

6. Як впливає розрив зв’язку та вихід з ладу мережевого обладнання на значення характеристик комп’ютерної мережі?

7. Яким чином засобами NetCracker Professional можна змінити швидкість мережевих пакетів, їхню інтенсивність і розмір?

 

Лабораторна робота № 6Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 393. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия