Визначення фінансового результату.
Задача.
Протягом певного періоду фірмою “Іванов&К0” було здійснено фінансові і господарські операції. Необхідно отримати результати проведеної фінансової і виробничої діяльності. Виконати усі розглянуті операції, отримати оборотно-сальдову відомість за поточний період, а також баланс, загальний вид якого подано у кінці ЛР.
КОРОТКІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ. Процес підприємницької діяльності направлений на примноження власного капіталу підприємства. На практиці є випадки коли підприємницька діяльність приносить збитки. Кінцевою метою бухгалтерського обліку є виявлення прибутку, отриманого підприємством або отриманих збитків. Власне це і є фінансовий результат діяльності підприємства за звітний період. Фінансовий результат відображається на рахунку 79. По дебету цього рахунку відображаються збитки, а по кредиту - прибуток. Розглянемо, як визначається прибуток/збиток від підприємницької діяльності. Одначе, перед тим як почати виявлення фінансового результату, треба забезпечити, щоб всі витрати, що мало підприємство на виробництво та реалізацію продукції, знайшли своє відображення на відповідних рахунках. Оскільки процедура закриття рахунків вимагає виконання великого об’єму обчислювальних операцій, “1С:Бухгалтерия” має потужні засоби автоматизації таких розрахунків.
ХІД РОБОТИ.
2.1. Закриття рахунків 8-го класу та 91 рахунку.
Для визначення фінансових результатів виконується процедура послідовного закриття рахунків 8-го класу та 91 рахунку. Програмна реалізація закриття рахунків є наступною: меню “ Журналы Þ Прочие Þ Финансовые результаты ” (рис. 1). У вікні журналу “ Финансовые результаты ” обираємо перший з трьох документів - “ Закрытие элементов затрат (рахунки класа 8) ”. Натискаємо кнопку “ОК”. Підказка. Оскільки при виконанні однієї з ЛР було здійснено процедуру заміни у Списку констант метаданне “Использовать счета расходов” тільки на 9 клас, необхідно виконати зворотну процедуру, тобто установити значення 8 и 9 класи. Визначення фінансового результату. Аналогічно за схемою п. 2.1 дій виконуємо дії з документом у вікні журналу “ Финансовые результаты ” (Закрытие общепроизводственных затрат, Определение финансовых результатов). Внаслідок виконаних дій будуть закриті рахунки: 23 (виробництво), адміністративні витрати рахунок - 92, витрати на збут – рахунок 93, сформована собівартість – рахунок 90 та інші. В результаті будуть сформовані проводки, які дають змогу визначити фінансовий результат роботи підприємства. Натискаємо на панелі інструментів кнопку “ Ввод на основании ”. У вспливаючому вікні “ Калькуляция ” (рис. 3) натискаємо кнопку “ ОК ”. В результаті калькуляція буде “закритою”, тобто у колонці “ Статус ” повинно висвітитись повідомлення “ Окончательная ”. Як правило ця операція виконується в останній день місяця. Головним документом, що дає відповідь про рух коштів на рахунках – є “Оборотно-сальдовая ведомость”. Якщо аналіз даних, отриманих у “Оборотно- сальдовой ведомости” не викликає сумнівів, то можна отримати “Баланс (Стандарт №2)”. Сформуємо “Оборотно-сальдовую ведомость” (рис. 4-5) за допомогою меню “Отчеты” Þ пункт “Оборотно-сальдовая ведомость” Þ кнопка “Сформировать”.
|