Теоретична частина. Вводимо командуПредприятие/настройка параметров учетата виконуємо налагодження згідно рис
Вводимо команду Предприятие/настройка параметров учета та виконуємо налагодження згідно рис. 17. Вводимо команду ОК. При такому налагодженні до рахунків 20 Виробничі запаси та 28 Товари буде встановлено субконто склади. Рис. 17 Параметри налагодження аналітичного обліку МВЗ 3. Контрольні питання
Лабораторна робота №2 Тема: Програмування найпростіших обчислювальних процесів. Мета: Закріпити теоретичні знання і одержати практичні навики роботи програмування в середовищі Delphi 7 і рішення на комп'ютері завдань з лінійним обчислювальним процесом. Порядок виконання роботи 1) Вивчити методичні вказівки до роботи. 2) Виконати завдання 3) Оформити звіт.
Теоретична частина 1 Палітру компонентів Standart Компоненти першочергової необхідності розташовані на панелі Standart. Набір і порядок компонент є такими, що конфігуруються. Рисунок 1 Компоненти, розташовані на першій сторінці Палітри Курсор - не компонент, просто піктограма для швидкої відміни вибору якого-небудь об'єкту. TMainMenu дозволяє помістити головне меню в програму. При приміщенні TMainMenu на форму це виглядає, як просто ікона. Ікони даного типа називають "невидимими компонентом", оскільки вони невидимі під час виконання програми. Створення меню включає три кроки: 1 приміщення TMainMenu на форму 2 виклик Дизайнера Меню через властивість Items в Інспекторі Об'єктів 3 визначення пунктів меню в Дизайнері Меню. TPopupMenu дозволяє створювати спливаючі меню. Цей тип меню з'являється по клацанню правої кнопки миші на об'єкті, до якого прив'язано дане меню. TLabel служить для відображення тексту на екрані. Ви можете змінити шрифт і колір мітки, якщо двічі клацнете на властивість Font в Інспекторі Об'єктів. TEdit - стандартний елемент Windows, що управляє, для введення. Він може бути використаний для відображення короткого фрагмента тексту і дозволяє користувачу вводити текст під час виконання програми. TMemo - інша форма TEdit. Має на увазі роботу з великими текстами. TMemo може переносити слова, зберігати в ClipBoard фрагменти тексту і відновлювати їх, і інші основні функції редактора. TMemo має обмеження на об'єм тексту в 32Кб, це складає 10-20 сторінок. TButton дозволяє виконати які-небудь дії при натисненні кнопки під час виконання програми. У Delphi все робиться дуже просто. Помістивши TButton на форму, Ви по подвійному клацанню можете створити заготівку обробника події натиснення кнопки. TCheckBox відображає рядок тексту з маленьким віконцем поряд. У віконці можна поставити відмітку, яка означає, що щось вибране. TRadioButton дозволяє вибрати тільки одну опцію з декількох. TListBox потрібен для показу прокручуваного списку. TComboBox во многом напоминает ListBox, за исключением того, что позволяет водить информацию в маленьком поле ввода сверху ListBox. Есть несколько типов ComboBox, но наиболее популярен спадающий вниз (drop-down combo box), который можно видеть внизу окна диалога выбора файла. TScrollbar - смуга прокрутки, з'являється автоматично в об'єктах редагування, ListBox'ах при необхідності прокрутки тексту для перегляду. TGroupBox використовується для візуальних цілей і для вказівки Windows, який порядок переміщення по компонентах на формі (при натисненні клавіші TAB). TRadioGroup використовується аналогічно TGroupBox, для угрупування об'єктів TRadioButton. TPanel - управляющий элемент, похожий на TGroupBox, используется в декоративных целях. Чтобы использовать TPanel, просто поместите его на форму и затем положите другие компоненты на него. Теперь при перемещении TPanel будут передвигаться и эти компоненты. TPanel используется также для создания линейки инструментов и окна статуса.
2. Програмування простих обчислювальних процесів 2.1 Компоненти введення висновку, які використовуються при рішенні задач Розглянемо властивості компоненту TLabel.
Таблиця 1 Властивості компоненту TLabel
Властивості компоненту TEdit представлені в таблиці.
Таблиця 2 Властивості компоненту TEdit
Методи компоненту TEdit перераховані в таблиці.
Таблиця 3 Методи компоненту TEdit
Властивості компоненту TButton представлені в таблиці.
Таблиця 4 Властивості компоненту
У термінології Windows модальними вікнами - називаються такі спеціальні вікна, які, з'явившись на екрані, блокують роботу користувача з іншими вікнами аж до свого закриття. Звичайно з їх допомогою реалізується діалог, що вимагає від користувача прийняття деякого рішення. Для цього до складу модального вікна включається декілька кнопок. Якщо у кнопки визначено властивість ModalResult, клацання на ній приводить до закриття модального вікна і повернення в програму значення ModalResult як результату діалогу з користувачем. У Delphi визначені наступні стандартні значення ModalResult: · mrNone - модальне вікно не закривається; · mrOk - була натиснута кнопка OK; · mrCancel - була натиснута кнопка Cancel; · mrAbort - була натиснута кнопка Abort; · mrRetry - була натиснута кнопка Retry; · mrIgnore - була натиснута кнопка Ignore; · mrYes - була натиснута кнопка Yes; · mrNo - була натиснута кнопка No; · mrAll - була натиснута кнопка All; На відміну від більшості інших видимих компонентів кнопка TButton є елементом операційної системи Windows і тому не може змінювати свій колір довільним чином - кнопка міняє його разом із зміною палітри Windows. Кнопка завжди має системний колір clBtnFace і не має властивість Color. Шрифт напису на кнопці може міняти свій стиль і розмір, але компонент ігнорує зміну його кольору. На відміну від компоненту TLabel компонент TButton не має властивості AutoSize і при розміщенні на формі приймає деякий стандартний, зумовлений середовищем Delphi розмір. Якщо потрібно змінити розміри компоненту TButton, то програміст встановлює їх самостійно, використовуючи властивості Height і Width. Властивість Enabled визначає, чи буде доступна користувачу кнопка в деякий момент виконання програми, тобто чи буде управління, при "натисненні" даної кнопки у виконуваній програмі, передаватися в процедуру обробки події для даної кнопки. Якщо Enabled має значення True, то управління передаватиметься, якщо ж Enabled - False, то при натисненні на дану кнопку управління не передається в процедуру обробки події даної кнопки (навіть якщо така процедура для цієї кнопки визначена). Властивість Visible визначає, чи буде видно розміщений на формі компонент на етапі виконання програми. За умовчанням властивість Visible має значення True, якщо Visible - False, то компонент візуально не відображається у вікні програми і природно є недоступним. Крім обробника подій OnClick, який використовувався в прикладі, існують інші обробники подій:
Таблиця 5 Обробники подій компоненту
2.2 Лінійний обчислювальний процес Проектування застосування, яке виконує рішення лінійної обчислювальної задачі, розглянемо на прикладі завдання переліку суми в гривнях в суму в доларах і євро.
|