Лабораторна робота 3. Графічний аналіз даних
.Пуск – Програми – PGP – PGPmail.
Меню програми:
2. Створення пари ключів (PGPkey) 2. 1. Запустити програму – 2.2. У діалозі, що відкрився, вибрати команду меню Keys – New Keys. 2.3. Відобразиться вікно Key Generation Wizard (Майстер генерації ключів). 2.4. Якщо в цьому вікні клацнути по кнопці Expert, то можна задати наступні додаткові параметри: Full Name - Введіть своє ім'я в блоці Email Address. - Введіть вашу адресу електронної пошти (необов’яково реальну) Key Type – Вибір алгоритму шифрування Key Size - розмір ключа ( з 1024 до 4096 бітів для Diffie-Hellman/DSS і 1024-2048 для RSA). Примітка: Чим більше ключ, тим більше часу для його генерації. Key Expiration - завдання терміну дії ключа: · Never – термін дії - назавжди · Дата, що визначає термін дії ключа.
2.5. Клацнути по кнопці Далее
2.6. У цьому вікні діалогу необхідно ввести текст парольної фрази в поле Passphrase і в поле Confirmation для підтвердження. Щоб бачити текст, що набираеться, треба скинути прапорець Hide Typing. Для початку процесу генерування ключа клацніть Далее.
2.7. Якщо на попередньому етапі була введена незадовільна парольна фраза, то перед початком генерації відобразиться попередження. Дії: або приймається введена фраза, або вводиться надійніша.
2.8. По завершенню процесу генерації клацнути по кнопці Готово. 2.9. Програма автоматично вставить закритий ключ в зв'язку закритих ключів, а відкритий – в зв'язку відкритих. 3. Експортуванння відкритого ключа. 3.1. 1-й спосіб: · Виділити значок, що представляє пару ключів. · Keys – Export – ввести ім'я файлу, в якому ви хочете зберегти ключ. 3.2. 2-й спосіб: · Виділити значок, що представляє пару ключів. · Edit – Copy – Paste, щоб вставити інформацію ключа в текстовий документ. 3.3. Експортований у файл ключ пересилається відправникові.
4. Імпортування відкритого ключа, пересланого одержувачем. 4.1. 1- й спосіб: · Keys – Import і відкрити файл, в якому зберігається відкритий ключ. 2-й спосіб: · Відкрийте текстовий документ, в якому зберігається відкритий ключ. · Виділити цей блок тексту і скопіювати його в буфер. · Потім у вікні утиліти Edit – Paste вставити із буферу 5. Шифрування і підписання файлів. 5.1. Для шифрування файлів і каталогів використовуються команди: G Encrypt - шифрування; G Sign - підписання; G Encrypt and Sign - шифрування і підписання. 5.2.. Вибрати одну з вищезгаданих команд, після чого відобразиться діалог PGP Key Selection (Вибір ключа PGP). 5.3. Для вибору відкритого ключа його слід перетягнути із зв'язки ключів в список Recipients (Одержувачі). Додаткові параметри шифрування: Ú Text Output – текстовий висновок. Якщо прапорець встановлений, то файл зберігається як текст ASCII. Використовується для відсилання двійкових файлів за допомогою застарілих застосувань електронної пошти. Збільшує розмір файлу приблизно на 30%. Ú Wipe Original - стерти оригінал. Ú Conventional Encrypt – звичайне шифрування. В цьому випадку файл шифрується сеансовим ключем, який шифрує і дешифрує за допомогою парольної фрази. Ú Self Decrypting Archive – архів, що самодешифрується. В цьому випадку створюється виконуваний файл, що автоматично дешифрується. Підсумковий виконуваний файл може бути дешифрований подвійним клацанням і введенням парольної фрази. В цьому випадку відправник і одержувач повинні використовувати однакові операційні системи. Зручна при відсиланні зашифрованих файлів одержувачам, у яких не встановлена програма PGP.
5.4. Зашифрований файл матиме задане ім'я і розширення PGP. 6. Дешифрування і верифікація файлів. 6.1. Вибрати команду 6.2. Вибрати файл, що підлягає дешифруванню. 6.3. Вибрати ключ для дешифрування і ввести парольну фразу. Лабораторна робота 3. Графічний аналіз даних
|