- Збережіть документ у власній папці під назвою «Таблиця 1».
- Активізуйте на панелі інструментів піктограму , щоби мати можливість відстежувати місцерозташування у документі недрукованих символів – пропуску між символами, знака табуляції та інших. Якщо піктограми немає на панелі інструментів, встановіть її так. командою Сервис//Настройка викличте вікно Настройка, виберіть вкладку Команды, у полі Категории виберіть Вид, а у полі команд – команду ; навівши на цю піктограму стрілку миші, натисніть ЛКМ і, не відпускаючи її, перетягніть піктограму на панель інструментів, після чого відпустіть.
- Виконайте команду Файл/Параметры страницы і встановіть: ліве поле - 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація документа – книжкова.
- Використовуючи відповідні кнопки на панелі інструментів, виберіть тип шрифту - Times New Roman та його розмір – 12.
- Виконайте команду Таблица/Вставить/Таблица і у вікні, що з’явиться, задайте кількість рядків – 28 та кількість стовпців - 10.
- Клацніть по будь-якій клітині першого стовця і виконайте команду Таблица/Выделить /Столбец. В результаті перший стовпець буде виділеним.
- Виконайте команду Таблица/Свойства таблицы/Столбец, активуйте прапорець ширина і встановіть ширину стовпця 1,5 см. Аналогічно задайте ширину другого стовпця - 5см, третього – 2 см, а всіх решти стовпців - 1,5 см. В останньому випадку можна виділити стовпці з четвертого по десятий і задати їх ширину однією коиандою.
- Виділіть перші дві клітини першого стовпця і об’єднайте їх, виконавши команду Таблица/Объеденить ячейки. Аналогічно об’єднайте перші дві клітини у другому, третьому та четвертому стовпцях. Потім об’днайте 5-у та 6-у, 7-у та 8-у, 9-у та 10-у клітини першої стрічки, 1-у, 2-у, 3-ю, 4-у та 5-у клітини останньої стрічки.
- Виконайте команду Таблица/Свойства таблицы/Таблица/Параметры і зніміть прапорець з опції Автоподбор размеров по содержимому. Давічі натисніть OK. Виконана команда забезпечить збереження розмірів стовпчиків під час введення у таблицю тексту. Скелет таблиці готовий.
- Введіть у таблицю текст, відредагуйте та відформатуйте його. Деякі фрагменти тексту доцільно розташовувати у клітинах вертикально, змінивши напрям тексу. Для цього виділіть фрагмент тексту, напрям якого потрібно змінити, і виконайте команду Формат/Направление текста і на вкладці Ориентация виберіть потрібний спосіб орієнтації тексту.
- В кінці роботи перегляньте таблицю, виконавши команду Предварительный просмотр, за потреби внесіть корективи, і збережіть таблицю.
- Збережіть документ у власній папці під назвою «Формула 1».
- Активізуйте на панелі інструментів піктограму , щоби мати можливість відстежувати місцерозташування у документі недрукованих символів – пропуску між символами, знака табуляції та інших. Якщо піктограми немає на панелі інструментів, встановіть її так. командою Сервис//Настройка викличте вікно Настройка, виберіть вкладку Команды, у полі Категории виберіть Вид, а у полі команд – команду ; навівши на цю піктограму стрілку миші, натисніть ЛКМ і, не відпускаючи її, перетягніть піктограму на панель інструментів, після чого відпустіть ЛКМ.
- Виконайте команду Файл/Параметры страницы і встановити: ліве поле - 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація документа – книжкова.
- Використовуючи відповідні кнопки на панелі інструментів, виберіть тип шрифту - Times New Roman та його розмір – 12.
- Введіть текстову частину документу.
- Встановіть курсор у тому місці документу, де має бути введена перша формула.
- Встановіть на панелі інструментів піктограму виклику редактора формул . Це можна виконати за аналогією зі встановленням піктограми , описаною в пункті 3. Активізуйте редактор формул, клацнувши по команді .
- Початок першої формули введіть, як звичайний текст. Далі активізуйте шаблон дробів і радикалів у нижньому рядку панелі інструментів і виберіть шаблон звичайного дробу . Далі клацніть по чисельнику і введіть символ , що знаходиться на панелі у першому рядку. Клацніть по знаменнику і введіть його. Далі клацніть проти риски дробу і введіть символ +. Знову виберіть шаблон звичайного дробу , щоб ввести наступну частину формули. Для введення покжчиків степеня скористайтесь шаблоном на панелі верхніх та нижніх індексів .
- За описаною технологією вводяться решта формул. Для введення радикалів скористайтеся панеллю .
- В процесі введення символів суми та добутку скористайтея відповідно панелями та .
- Для введення формули, яка містить інтеграл, скористайтея панеллю .
- Для введення системи алгебраїчних рівнянь, скористайтея панеллю , на якій виберіть шаблон дужки . Встановіть курсор на місці, де має починатися перше рівняння, і тричі клацніть по клавіші Enter. Фігурна дужка розтягнеться, даючи можливість ввести всі чотири рівняння системи.
- Для введення формули, яка містить матриці, скористайтея панеллю . На цій панелі можна вибрати потрібний шаблон матриці або створити свій на основі шаблону .
Контрольні питання
1. Як вставити таблицю у текстовий документ?
2. Які ви знаєте методи виділення клітини, рядка чи стовпчика, всієї таблиці.
3. Як об’єднати або розділити клітини таблиці ?
4. Як встановити розміри окремих елементів таблиці?
5. Як встановити піктограму на панелі інструментів текстового процесора MSW?
6. Які панелі знаходяться у верхньому рядку редактора формул?
7. Які панелі знаходяться у нижньому рядку редактора формул?
8. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить звичайний дріб?
9. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить символ інтеграла?
10. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить радикал?
11. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить знак суми?
12. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить символ добутку?
13. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить верхній чи нижній індекси?
14. Як вставити у формулу символ, якого немає на клавіатурі?
15. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить матрицю?
16. Як ввести у текстовий документ формулу, яка містить систему рівнянь?
17. Як використовуються стилі в процесі вставки формул?
18. Як змінити розміри символів, що входять до складу формул?