Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

У чому ж секрет Клеопатри?
От як описував Плутарх зачарування й красу цариці:

" - Тому що краса цієї жінки була не тою, що зветься незрівнянною й вражає з першого погляду, зате обіг її відрізнявся непереборною принадністю, і тому її вигляд, що сполучався з рідкою переконливістю мов, з величезною чарівністю, що протягали в кожнім слові, у кожному русі, на міцне урізався в душу. Самі звуки її голосу пестили й радували слух, а мова була точно багатострунна інструмент, що легко настроюється на будь-який лад, — на будь-який прислівник…"

У той час як греки звичайно зневажали вихованням дочок, навіть у царських родинах, Клеопатра явно мала гарний утвір, який, налягав на її природний розум, що дало чудові результати. Клеопатра стала справжньою царицею-поліглотом, володіючи, крім рідної грецької мови, єгипетським (перша зі своєї династії приклала зусилля для оволодіння їм, може бути тільки за винятком Птоломея VIII Фіскона), арамейським, ефіопським, перським, івритом і мовою берберів (народу, що жив на півдні Лівії). Її лінгвістичні здатності не обійшли й латинь, хоча освічені римляни, як, наприклад, Цезар, самі в досконалості володіли грецькою мовою.

Отже: манера поведінки, голос, рухи, чарівність...такий видалося б нехитрий набір...

Уміння використовувати голосові модуляції, вкладати в голос необхідні емоції, відіграти голосом,немов на багатострунному інструменті - це чи не мистецтво? Царствені рухи, плавність, грація, винятково підібране убрання - як продовження й оформлення образа. Глибокі знання політичних, культурних, релігійних питань робили цю жінку не тільки цікавою співбесідницею, але прекрасним оратором. Жіночна легкість,гнучкість і спритність сполучається із чоловічими рисами характеру (воля, твердість, практицизм).

Юлій Цезар і Марко Антоній, чиї імена урізалися в сторінки історії Прадавнього миру, два великі мужі, воїни, стратеги, імператори - були в її ніг .Вона знала й передбачала тонкощі характерів і вдач, вона була не просто дружиною, але царицею, подругою, коханкою, матір'ю, політиком,акторкою...

Любовний роман Клеопатри з Марком Антонієм тривав більш 10 років і от що пише про це Плутарх:

"...разом з ним вона відіграла в кості, разом пила, разом полювала, була в числі глядачів, коли він вправлявся зі зброєю, а ночами, коли він, у плаття раба, бродив і тинявся по місту, зупиняючись у дверей і вікон будинків і обсипаючи звичайними своїм жартами хазяїв — людей простого звання, Клеопатра й отут була поруч із Антонієм, одягнена йому під стать.

Одного разу Антоній, задумавши вразити Клеопатру своїми здатностями рибалки, підіслав нирців, які постійно насаджували йому на гачок новий «улов»; Клеопатра, швидко розгадавши цю хитрість, зі своєї сторони послала нирця, який насадив Антонієві в’ялену рибу..."

 

 

Цариця Єгипту була незвичайною жінкою, любила себе й мала мистецтво бути гарної, використовуючи всі відомі рецепти краси з арсеналу того часу. Незважаючи на палюче сонце в безкрайній пустелі й недолік води, Клеопатра завжди була чарівної й доглянутою. Краса її шкіри захоплювала, волосся блищали, а тіло виливало запаморочливі аромати. Її улюбленими інгредієнтами стали жирне молоко ослиць і козлиць, запашний олександрійський мед, біла глина, бруди Мертвого моря, завойованого для Клеопатри Марком Антонієм, і африканське пелюсткове золото. Жодним із засобів, що підсилюють жіноче зачарування, Клеопатра не зневажала, а також мала свої секрети, що дозволили їй зберегти зачарування молодості, гладку шкіру і юний рум'янець до самої смерті. Умерла Клеопатра у віці 37 років (покінчило життя самогубством через нещасну любов), а до такого «похилого» віку в ті часи доживав не кожний. Виходить, правителька мала ще й відмінне здоров'я.

При Клеопатрі косметичні ритуали в Єгипті досяглися справжнього розквіту. На щастя, запису про ці священнодійства збереглися й дійшли до наших днів і ми по гідності можемо оцінити царські секрети краси Клеопатри – найвидатнішої жінки своєї епохи.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 313. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.021 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7