Завдання 4
Складіть задачу з використанням методу „Подбор параметра”. Зведені таблиці Зведена таблиця – це засіб для впорядковування інформації. При створенні зведеної таблиці користувач розподіляє інформацію, вказуючи, які елементи і в яких полях будуть розміщені. 1. Додайте лист 11 з назвою Зведена таблиця. Створіть початкову таблицю для створення зведеної таблиці (Рис. 10). 2. Необхідно створити зведену таблицю з підведенням підсумків з продажу товарів магазинами по видах продукції і видах обсягів продажу. Встановіть курсор в клітинку А18 з даними початкової таблиці. Виберіть пункт меню Данные ® Сводная таблица. В групі Создать таблицу на основе данных, находящихся встановіть перемикач в Списке или базе данных Microsoft Excel. В групі Вид створюваного звіту встановіть перемикач Сводная таблица і натисніть кнопку Далее. 3. Перевірте, що у вікні, що з'явилося, в опції Диапазон вказаний весь діапазон елементів початкової таблиці A2:D11, і натисніть Далее (при виділенні діапазону спочатку виділіть перший стовпчик, а потім протягніть вправо). 4. В опції Поместить таблицу в встановіть перемикач в новый лист і натисніть кнопку Макет.
Рис. 10. Звіт для зведеної таблиці 5. За допомогою миші перетягніть поле «Найменування магазину» в область Страница, поле «Вид продукції» - в область Строка, поле «Щоденний обсяг продажу, тис. грн.» - в область Столбец, поле «Місячний обсяг продажу, тис. грн.» - в область Данные і натисніть ОК. Натисніть кнопку Готово. 6. Знайдіть щоденний обсяг продажу паркету клен в магазині Інтер’єр. Практична робота №7 Підготовка електронних таблиць до друку Мета роботи: - освоїти перевірку орфографії; - підготувати робочі листи до друку; - підготувати до друку діаграми та графіки. Підготовка електронних таблиць до друку. 1. Підготуйте до друку таблиці з практичної роботи №5. Встановіть масштаб 100%. 2. Встановіть параметри сторінки при розташуванні на одному листі: книжна орієнтація; горизонтальне і вертикальне центрування, задайте поля: верхнє – 2,5, нижнє – 2,5, ліве – 2, праве – 2, поля верхнього та нижнього колонтитулів -1,3. 3. Виберіть розмір аркушу А4. 4. Створіть для даної таблиці колонтитули: в верхньому колонтитулі введіть прізвище та ім’я студента, номер групи, дату виконання роботи, в нижньому колонтитулі – номер сторінки. 5. Перевірте орфографію за допомогою команди Автозамена або Сервис → Орфография. 6. Прогляньте таблицю в режимі «Предварительный просмотр». 7. Встановіть наступні параметри друку: a. Встановіть сітку. b. Виберіть чорно – білий друк документу. c. Виведіть на друк заголовки рядків та стовпців. d. Виберіть режим виводу на друк – вниз, потім вправо. Підготовка до друку діаграм та графіків 1. Підготуйте до друку діаграми та графіки з практичної роботи №4. 2. Встановіть масштаб 25%, для того, щоб всі графіки та діаграми розмістились на одному аркуші, задайте поля: верхнє – 2, нижнє – 2, ліве – 2, праве – 2, поля верхнього та нижнього колонтитулів -1,3. 3. Орієнтація – альбомна, горизонтальне і вертикальне центрування. 4. Виберіть розмір аркушу А4. 5. Створіть для цього аркушу колонтитули: в нижньому колонтитулі введіть прізвище та ім’я студента, номер групи, дату виконання роботи, в верхньому колонтитулі – „Діаграми та графіки”. 6. Перегляньте практичну роботу в режимі «Предварительный просмотр». 7. Встановіть наступні параметри друку: · Виведіть на друк заголовки рядків та стовпців. · Виберіть режим виводу на друк – вниз, потім вправо. · Виберіть чорно – білий друк документу. · Встановіть якість друку - 300 точок на дюйм.
Питання для самоконтролю Як приховати лист,Як встановити формат даних З чого складається адреса клітинки Абсолютна, відносна та змішана адресація Список літератури 1. Інформатика. Комп'ютерна техніка /Під ред.Баженова В.А. – К.: Каравела 2003. – 464 с. 2. Баженов В.А.,. Венгерський П.С, Горлач В.М та ін. Інформатика. Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології: Підручник. – К.: Каравела, 2004. – 464 с. 3. Информатика. Базовый курс /Под ред. С.В. Симоновича. – СПб., 1998. 4. Джим Бойс. Использование Мiсгоsoft Оffсе 97. Профессиональный выпуск. – К. – М. – СПб., 1998. – 1119 с. 5. Інформатика: Комп'ютерна техніка. Комп'ютерні технології /За ред. О.І. Пушкаря. – К.: Видавничий центр «Академія», 2001. – 696 с. 6. Інформатика: Комп'ютерна техніка Комп'ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред 7. Глушаков С.В., Сурядний О.С. Навчальний посібник «MICROSOFT EXCEL XP»/ С. В. Глушаков., О. С. Сурядний. – Харків.: Фоліо, 2006.- 508с. 8. Зелінський С.Е., Навчальний посібник «MICROSOFT OFFICE 2007»/С. Е. Зелінський. – Харків.: Фоліо, 2008.- 506с.
|