Задача № 1. Керівники восьми комерційних структур, об’єдналися в організацію, діяльність якої була спрямована на незаконне відшкодування ПДВ
Керівники восьми комерційних структур, об’єдналися в організацію, діяльність якої була спрямована на незаконне відшкодування ПДВ. Внаслідок таких операцій вони незаконно одержали з державного бюджету понад 55 млн. грн. Вирішить питання щодо відповідальності.
Задача № 2 Громадянин К., будучи патріотом України, організував у власному селі козацьку общину, у якій намагався відродити традиції Запорозької Січі. Члени козацької общини дотримувались воєнної дисципліни і мали зброю. Чи підлягає К. кримінальній відповідальності?
Задача № 3 Б., Л. і Д., озброївшись обрізами мисливських рушниць, а також обрізами до них, вирушили автомобілем під керуванням Б. у напрямку до м. Умань. Побачивши на 2-му кілометрі автошляху Умань - Краківець АЗС, Б. запропонував здійснити на неї напад. Узгодивши план і розподіливши між собою ролі, Б., Л. і Д. у масках на обличчях і з обрізами в руках підійшли до АЗС. Д. залишився на вулиці, а Б. і Л. увірвалися в приміщення, де знаходились працівники АЗС. Погрожуючи їм зброєю, нападники заволоділи грошима в сумі 2 тис. 727 грн. Вирішити питання щодо відповідальності.
Задача № 4 Березня близько 12 години в чергову частину Луцького міськвідділу міліції надійшло повідомлення від невідомого громадянина про те, що у приміщенні Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку є вибуховий пристрій. На місце події, на вулицю Кафедральну, одразу виїхала слідчо-оперативна група на чолі із керівництвом УМВС України в області, вибухово-технічна служба Науково дослідного експертно-криміналістичного центру, а також всі оперативні служби обласного центру. Як з’ясувалося в ході оперативно-розшукових заходів, «анонімом» виявився 58-річний непрацюючий місцевий житель Ігор Б. Чоловік, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, розповів, що насправді ніякої бомби у консульстві немає. Оскільки Ігоря Б. вдалося одразу затримати, аби уникнути паніки серед присутніх громадян, роботу відомства не припиняли. Вирішить питання щодо відповідальності.
Задача № 5 Ф., Т. й Н. зробили вночі чотири збройні напади на магазин, залишившись при цьому ніким не заміченим. Чверть награбованого вони віддали М. за те, що той передав у їхнє розпорядження револьвер системи "Наган". Останній участі в нападах не приймав. Вирішіть питання про відповідальність осіб, винних у вчиненні злочину.
Задача № 6 М. і Б., які ніде не працювали, домовилися про спільне вчинення нападів на відділення ощадного банку. Із цією метою М. придбав мисливську рушницю, з якої виготовив обріз, а Б. придбав фінський ніж. Вони розробили конспіративні способи спілкування між собою, склали план дій для нападу на ряд відділень. Жодного нападу М. і Б. не зробили, оскільки були затримані, зброю в них було конфісковано. Вирішіть питання про відповідальність М. і Б.
Задача № 7 Загрожуючи вибухом, М. наказала екіпажу літака ТУ-134, який виконував рейс Київ-Москва, змінити курс і летіти до Стамбулу. Прикинувшись, що виконує цю вимогу, екіпаж посадив літак у Сімферополі. Під час затримання М. в неї було вилучено згорток з молотком і кухонним ножем, які вона видавала за бомбу. Дайте кримінально-правову оцінку ситуації. Тема 27. Злочини проти безпеки виробництва – 10 години 1. Загальна характеристика та види злочинів проти безпеки виробництва. 2. Характеристика злочинів у сфері безпеки праці: а) порушення вимог законодавства про охорону праці; б) порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. 3. Характеристика злочинів пов’язаних з порушенням спеціальних правил щодо безпеки виробництва, безпечного використання продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд: а) порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах; б) порушення правил ядерної або радіоактивної безпеки; в) порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд.
|