Студопедия — Цель работы. 4 Вибір насоса для роботи в заданих умовах
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Цель работы. 4 Вибір насоса для роботи в заданих умовах






 

4 Вибір насоса для роботи в заданих умовах

 

Задані умови роботи: рід перекачуваної рідини, температура, густина, в’язкість (ρ; і ν;); подача Q, напір Н, найбільша висота всмоктування hвс (кавітаційний запас Δh), напруга електричної мережі (220В, 380В); характеристика приміщення насосної станції.

Вибір насоса проводять у такому порядку:

 

1 Розраховують гідравлічні втрати ∑ hвт і будують характеристику насосної установки Нпотр=f(Q).

2 Визначають потрібну подачу Q і напір Н на характеристиці насосної установки.

3 За каталогами насосів, що мають відомості про конструкцію, область застосування та характеристики, вибирають необхідний насос.

4 Суміщають характеристику насоса та характеристику насосної установки і визначають робочу точку (Qр, Нр), потім споживану потужність Nсп і к.к.д. η;.

5 Вибирають тип електродвигуна (залежно від умов експлуатації та приміщення):

- за наявності в приміщенні нормальної вологи, заземлення, температури – серії А або А2;

- при експлуатації на відкритому повітрі, у вологому приміщенні – серії АО або АО2;

- при експлуатації в пожежонебезпечному приміщенні – КОМ або ВАО.

5 Експлуатація насосних установок

 

5.1 Організація експлуатаційної служби

 

Надійність роботи насосної установки залежить від організації експлуатаційної служби. Вона забезпечується постійним утриманням усього обладнання, трубопроводів, арматури і приладів у робочому стані. Порядок і режим експлуатації насосної установки обумовлюються її призначенням.

Керівництво експлуатацією здійснює інженерно-технічний працівник відділу головного механіка або головного енергетика.

В обов’язки відповідальної особи входить:

а) систематичний контроль за роботою обслуговуючого персоналу;

б) прийняття відповідальних рішень для зміни режимів роботи обладнання;

в) забезпечення безпечної експлуатації насосної установки;

У приміщенні насосної станції повинні бути вивішені інструкції з експлуатації обладнання і схема насосної установки.

В інструкціях повинні бути зазначені:

а) права і обов’язки обслуговуючого персоналу;

б) послідовність операцій під час пуску і зупинення;

в) режими роботи насосних агрегатів;

г) способи усунення характерних несправностей;

д) рекомендації щодо техніки безпеки і протипожежних заходів.

Особа, яка обслуговує насосну установку, повинна знати будову насосного агрегату, принцип його роботи, призначення і розміщення запірно-регулюючої апаратури та контрольно-вимірювальних приладів.

Персонал насосної станції повинен оперативно діяти у випадках виявлення несправностей у роботі насосної установки.

 

5.2 Основні вимоги до експлуатації насосів

 

Серед основних вимог можна зазначити такі:

1 Згідно із вказівками інструкції завода-виробника щодо експлуатації і у відповідності до місцевих умов необхідно розробити місцеві інструкції, в яких встановити терміни проведення регулярних перевірок, ревізій, а також робіт з технічного обслуговування та ремонту.

2 Для кожного насоса необхідно завести журнал, за яким можна було б визначати стан насоса, необхідність проведення ревізії або ремонту.

3 Якщо насосні агрегати встановлюють на відкритому майданчику, необхідно звернути увагу на забезпечення постійного підігріву їх при низьких температурах (морозах) під час зупинки, а також на своєчасне зливання рідини з насосів і трубопроводів.

4 Пуск насоса в холодному стані при перекачуванні рідини зі змінною в’язкістю не допускається, тому що це може призвести до його ушкодження.

5 При використанні торцевих ущільнень необхідно виконувати вимоги заводу-виробника.

6. Через визначені періоди необхідно перевіряти муфти, в першу чергу їх центрування. В пальцевих муфтах треба перевіряти стан гумових деталей.

7 Вали резервних насосів через визначений термін часу необхідно провертати вручну, щоб запобігти зчіплюванню їх в місцях сальника.

8 Необхідно постійно перевіряти робочий стан арматури на всмоктувальному та напірному трубопроводах.

9 Клапани поршневих насосів необхідно періодично розбирати і перевіряти їх придатність, а за необхідності шліфувати і притирати.

10 Роторні насоси не потребують особливого догляду, але необхідно стежити за тим, щоб рідина, що перекачується, не мала твердих включень.

 

6 Техніка безпеки при експлуатації

 

Розглянемо основні заходи безпеки

1 На місці експлуатації насосного агрегату необхідно розробити правила його безпечної експлуатації.

2 Вимоги правил охорони праці повинні бути передбачені в проекті насосної станції, згідно з яким визначають розміщення обладнання і встановлюють проходи до агрегатів, вибирають освітлення, вентиляцію та ін.

3 Вмикання і вимикання насосних агрегатів повинно виконуватися з відома диспетчера або старшого зміни.

4 Якщо на агрегатах виконуються ремонтні роботи, необхідно вжити попереджувальних заходів щодо запобігання їх ввімкненню.

5 Джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів електронасосного обладнання є: незахищені рухомі елементи агрегату; підвищена і знижена температура поверхонь деталей насоса; підвищений рівень вібрації; небезпечний рівень напруги електричної мережі.

6 Стропування насосного агрегату необхідно проводити згідно із схемою креслення.

7 При експлуатації агрегат необхідно заземлити.

8 При роботі агрегату всі рухомі частини повинні бути огороджені.

9 Робота насосного агрегату без запірної арматури не допускається.

10 При проведенні ремонтних робіт двигун повинен бути відімкнений від електричної мережі.

11 При роботі насоса необхідно регулярно контролювати витоки рідини через ущільнення. Якщо вони більші за норму, насосний агрегат необхідно зупинити і провести заміну набивки.

12 На робочих місцях у виробничих приміщеннях необхідно розробити заходи щодо зниження шуму і вібрації.

13 При нещасних випадках необхідно надати першу допомогу потерпілому, а потім повідомити особу, відповідальну за техніку безпеки.

14 У приміщенні насосної станції повинна бути аптечка з необхідними медикаментами для надання першої допомоги у разі нещасних випадків.

15 У приміщенні насосної станції повинні бути в робочому стані необхідні протипожежні засоби (ящик з піском, вогнегасник та ін.).

 

Запитання для самоперевірки

1. Яка будова насосної установки?

2. Як класифікуються насосні установки?

3. Як проводиться вибір насоса для установки?

4. Перерахуйте основні вимогои до експлуатації насосних установок.

5. Вкажіть основні заходи безпеки до експлуатації насосних установок.

 

Література:

1. Гельберг Б.Т., Пекелис Г.Д. Ремонт промышленного оборудования. – М.: Высшая школа, 1981. – 256с.

2. Сырицын Т.А. Эксплуатация и надёжность гидро- и пневмоприводов: Учебник для студентов вузов по специальности «Гидравлические машины, гидроприводы и гидропневмоавтоматика». – М.: Машиностроение, 1990. – 248с.

3. Решетов Д.Н. Надёжность машин: Учебное пособие для машиностроительных спец. вузов. – М.: Высшая школа, 1988. – 238с.

4. Колев К.С., Ягупов А.В., Выскребенец А.С. Надёжность, ремонт и монтаж технологического оборудования заводов цветной металлургии. – М.: Металлургия, 1984. – 224с.

 

Цель работы

Целью работы является приобретение навыков работы в среде текстового процессора Word по оформлению документа (разбиение на разделы и нумерация страниц, создание колонтитулов, ссылок и оглавления).







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 435. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия