ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
Основная литература
Дополнительная литература
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до виконання контрольної роботи з дисципліни “Підприємництво і бізнес-культура” для студентів спеціальності “Економіка підприємства” заочної форми навчання
Харків
Методичні вказівки розглянуто та рекомендовано до друку на засіданні кафедри „Економіка, організація і управління підприємством” 26.08. 2011 р., протокол №1.
Рекомендуються для студентів V курсу спеціальності „Економіка підприємства” освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр заочної форми навчання та для студентів ІІ курсу спеціальності „Економіка підприємства” другої вищої освіти.
Укладачі
доц. В.В. Компанієць доц. О.М. Полякова
Рецензент:
доц. О.В. Шраменко
Зміст
ВСТУП
Нестабільність ринкової економіки потребує перетворення сучасних організацій на гнучкі, адаптивні системи. Багато дослідників вважають, що більшість проблем, пов’язаних з неможливістю добитися будь-яких змін, виникають під впливом організаційної культури. Метою вивчення дисципліни „Підприємництво і бізнес-культура” є формування системи теоретичних знань й практичних навичок з рішення базових проблем, пов’язаних з ефективним функціонуванням і розвитком сучасного підприємництва, та питань планування і формування ефективної організаційної культури підприємств. Предметом вивчення дисципліни „Підприємництво і бізнес-культура” є соціально-економічний зміст і форми функціонування бізнесу, передумови та основні засади розвитку підприємницької діяльності, особливості, структура, види організаційних культур, їх взаємозв’язок зі стратегією й ефективністю розвитку організації, а також методи вивчення, формування і розвитку організаційної культури. Контрольна робота є одним з видів індивідуальної роботи студента й виконується ним самостійно при консультуванні викладача. Основним завданням контрольної роботи є поглиблення та закріплення набутих знань з дисципліни. Мета контрольної роботи – навчити студентів визначати тип організаційної культури, що склалася на підприємстві, розраховувати її силу з виділенням сильних й слабких місць, виконувати оцінку організаційної культури та обґрунтовувати пропозиції з її поліпшення. Актуальність дослідження організаційної культури пов’язана з тим, що знання особливостей організаційної культури підприємства дозволяє оцінити ступінь стабільності організації, її конкурентоспроможність, передбачити можливі напрямки управлінських рішень, а також здатність досягати запланованих результатів.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Дані методичні вказівки призначені для виконання контрольної роботи з дисципліни „Підприємництво і бізнес-культура” студентам спеціальностей “Економіка підприємств” заочної форми навчання. В контрольній роботі необхідно оцінити організаційну культуру, що склалася на підприємстві (у підрозділі підприємства), на якому працює студент, за анкетами, наведеними в цих методичних вказівках. Детальні вказівки для виконання розрахунків з оцінки організаційної культури підприємства, приклади таблиць та графіків містяться в 2-4 розділах методичних вказівок до виконання контрольної роботи. У разі неможливості проведення опитування працівників підприємства для виконання практичних розрахунків з оцінки його організаційної культури, студент за узгодженням з викладачем виконує індивідуальне завдання. Теоретичні питання для виконання індивідуальних завдань приведені в 5 розділі методичних вказівок до виконання контрольної роботи. Базою для написання індивідуального заняття є література, наведена в цих методичних вказівках, фахові видання з економіки і соціології, ресурси Інтернет. Методичною основою виконання контрольної роботи є ці методичні вказівки, конспект лекцій з дисципліни „Підприємництво і бізнес-культура”, а також рекомендовані літературні джерела, перелік яких наведено наприкінці даних методичних вказівок. Робота виконується українською мовою. Контрольна робота повинна бути оформлена згідно з чинними в Академії вимогами до оформлення самостійних завдань (на аркушах формату А4, чорним або синім кольором, з однаковою щільністю упродовж всього тексту). Обсяг контрольної роботи не повинен перевищувати 20 сторінок друкованого тексту - 12 шрифт 1,5 інтервал.
|