Мета роботи.
- графік залежності вихідної потужності в мосту від частоти. 5.4. Висновки за результатами розрахунків та вимірювань.
6. Література Техническая электродинамика / Пименов Ю. В., Вольман В.И., Муравцов А.Д. Под ред. Ю.В.Пименова. Учеб. пособие для вузов.- М.: Радио и связь, 2000.-536с. Баскаков С.И. Электродинамика и распространение радиоволн: Учеб. пособие для вузов.- М.:Высш. шк., 1992.-416с. Семенов Н. А. Технічна електродинаміка. М.- Зв'язок, 1973.
ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ з навчальної дисципліни ___________ Технічна електродинаміка _____________ (назва навчальної дисципліни) Тема 8: _ Пристрої надвисоких частот та методи їх дослідження (номер і назва теми) Заняття 4. _ Дослідження явища Фарадея (номер і назва заняття) Навчальний час – _ 2 _ години.
Для студентів інституту (факультету) __________________________ ___________________________________________________________
Навчальна та виховна мета: 1. Ознайомлення з процесами в немагнітних феритах, поміщених у надвисокочастотне електромагнітне поле. 2. Експериментально дослідити явище Фарадея в круговому хвилеводі, який містить феритовий стержень.
Київ – 20__ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯВИЩА ФАРАДЕЯ Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни “Технічна електродинаміка” Мета роботи. Ознайомлення з процесами в немагнітних феритах, поміщених у надвисокочастотне електромагнітне поле. Експериментально дослідити явище Фарадея в круговому хвилеводі, який містить феритовий стержень. 2. Ключові положення.
Явище Фарадея полягає в тому, що площина поляризації, тобто площина, що проходить через вектор і вектор Умова – Пойнтінга, при поширенні в анізотропному середовищі змінює своє положення, точніше обертається навколо вектора Умова – Пойтінга. Відомо, що плоскополяризовану хвилю можна представити як суму право - і лівополяризованних хвиль. Магнітна проникність для право - і лівополяризованних хвиль різна, тому і хвильові числа для правополяризованної хвилі і лівополяризованної будуть різні. Різним буде і зміна фази хвиль на одній і тій же ділянці довжиною 1: ; . Кут повороту площини поляризації при проходженні ділянки з феритом довжиною 1 дорівнює: .
Магнітні проникності і залежать від величини підмагнічувающого поля , тому і кут повороту площини поляризації залежить від . Важливо відзначити, що для спостерігача, який дивиться в направлені руху хвилі, обертання площини поляризації відбувається по годинниковій стрілці, якщо хвиля розповсюджується в напрямку силових ліній підмагнічувающого поля, і проти годинникової стрілки, якщо хвиля розповсюджується проти силових ліній підмагнічувающого поля. На практиці ферити розміщують у хвилеводі. Зокрема, для використання явища Фарадея феритовий стержень розташовують вздовж осі хвилеводу з хвилею . Повздовжнє намагнічування створюється соленоїдом, вісь якого збігається з віссю хвилеводу. Явище Фарадея при цьому полягає в тому, що вся картина поля в поперечному перерізі після проходження фериту повертається на деякий кут .
3.Ключові питання. 3.1. Що називається явищем Фарадея? 3.2. Поясніть структурну схему лабораторної установки. 3.3. Намалюйте розподіл силових ліній полів для хвилі в круговому хвилеводі. 3.4. Намалюйте розподіл силових ліній полів для хвилі в прямокутному хвилеводі. 3.5. Поясніть залежність сигналу на виході детекторної секції від кута повертання площини поляризації круглому хвилеводі з феритом. 3.6. Де на практиці застосовується явище Фарадея?
4.Домашнє завдання. 4.1. Ознайомиться з процесами, що відбуваються в немагнітних феритах, а також з особливостями явища Фарадея і принципом його застосування в різних пристроях СВЧ. 4.2. Вивчити структурну схему лабораторної установки. Розібратися в призначені окремих елементів лабораторної установки. 4.3. Намалювати структуру силових ліній і струмів провідності в стінках круглого хвилеводу при збуджені в ньому хвилі типу . 4.4. Замалювати криві залежності магнітної проникності немагнітного фериту для хвилі правої і лівої кругової поляризації.
|