Продовження додатку Д6. Дані рис.Д6.4. дають підстави зробити висновок про те, що споживачі віддають перевагу певним тор
Дані рис.Д6.4. дають підстави зробити висновок про те, що споживачі віддають перевагу певним торговим маркам молока, кефіру і сиру. Так, наприклад, по молоку тільки 54% торгових марок є лідерами, по кефіру – 55%, а по сиру – 51%. Лідером продажу серед йогуртів є торгові марки «Ерман» і «Данон»; молока, кефіру, сметани і десертів – «Президент», «Родич»; сиру – «Президент» і «Родич»; сирів – «Злагода», «Фанні», ВБД, «Білоцвіт»; сиркової маси – «Родич» і ВБД.
Рис.Д6.4. Збалансованість асортименту за видами кисломолочних продуктів Джерело: [323] Проведені дослідження дозволили зробити висновок про те, що асортиментна політика повинна посідати важливе місце в роботі підприємств, оскільки збалансований асортимент є одним з головних чинників успішної роботи. Асортимент має бути представлений великою кількістю різноманітної продукції, адже на нього звертають увагу 60-90% покупців, вважаючи це гарантією того, що буде зроблений правильний вибір [323]. Дослідження ринку риби та рибної продукції м. Херсона виявило, що ставлення споживачів до риби і рибної продукції визначається багатьма чинниками, але дохід на одного члена родини виявився одним з головних. Більшість респондентів, з доходом меншим 300 грн. на одного члена родини (24%), відповіли, що риба для них має дуже важливе значення. Майже половина респондентів з доходом до 500 грн. відповіли, що риба як продукт харчування для них має важливе значення (48% та 46%, відповідно). Не має особливого значення має риба для 55 % опитаних, чий дохід складає від 801 до 1000 грн. Майже половина респондентів з доходом понад 2000 грн. вважають, що риба в їх харчуванні не має важливого значення. Загалом 85% родин херсонців витрачають на рибу до 10% бюджету. Від 16% до 25% родинного бюджету витрачає 6% родин. Сімей, здатних витратити 30% бюджету на рибу та рибну продукцію, лише 1%. Перевагу прісноводній рибі надають 59% опитаних, а решта – морській. Визначимо основні фактори, що впливають на купівлю риби та рибної продукції. Серед них можна виокремити наступні: низька ціна стосовно м’яса та м’ясопродуктів, високі смакові властивості, корисність та дієтичні властивості риби (табл.Д6.2). Так, на перше місце зазвичай ставлять порівняно низьку ціну (34%), на друге – неспроможність купувати м’ясну продукцію (21%). Фактор великої кількості місць реалізації обіймає останнє – шосте місце серед усіх факторів, що можуть вплинути на вибір рибної продукції (2,5%). Структура споживчих переваг щодо рибної продукції наведена в табл.Д6.3.
Таблиця Д6.2
|