Менеджмент
Законодавчі акти:
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД „НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ФАКУЛЬТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ Кафедра менеджменту виробничої сфери
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До проведення практичних занять з нормативної дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства» для підготовки бакалаврів напряму Менеджмент Дніпропетровськ ДВНЗ ”НГУ” МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД „НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ФАКУЛЬТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ Кафедра менеджменту виробничої сфери
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До проведення практичних занять з нормативної дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства» для підготовки бакалаврів напряму Менеджмент Дніпропетровськ ДВНЗ ”НГУ” Методичні вказівки до проведення практичних занятьз нормативної дисципліни „Зовнішньоекономічна діяльність підприємства” для підготовки бакалаврів напряму 030601 Менеджмент / Автори Стеханова З.С., Варяниченко О.В. – Дніпропетровськ: Державний ВНЗ „НГУ”, 2011. - 26 с.
Автори: Стеханова Зінаїда Семенівна доцент кафедри менеджменту виробничої сфери Державного вищого навчального закладу „Національного гірничого університету” Варяниченко Олена Володимирівна доцент кафедри менеджменту виробничої сфери Державного вищого навчального закладу „Національного гірничого університету”
АНОТАЦІЯ Методичні вказівки до проведення практичних занятьз нормативної дисципліни „Зовнішньоекономічна діяльність підприємства” для підготовки бакалаврів напряму 030601 Менеджмент містять тематику, перелік рефератів, питань, зразки завдань для практичних занять (з індивідуальними завданнями). Метою методичних вказівок є формування умінь і навичок з об’єктивних закономірностей, умов, процесів і специфічних особливостей зовнішньоекономічної діяльності підприємств.
Відповідальний за випуск завідувач кафедри менеджменту виробничої сфери, д-р екон. наук В.Я. Швець
¨ Вимоги до проведення занять 1.1 Під час проведення практичних занять студент повинен: 1.ознайомитись з методичними рекомендаціями щодо проведення практичних занять; 2.обов’язково відвідувати практичні заняття;
3.вести робочий зошит з практичних занять; 4. одержати оцінку за практичне завдання через визначену форму модульного контролю (за результатами поточного контролю виконання вправ або контрольних модульних робіт, або індивідуальних завдань).
1.2 Критерїї оцінювання практичного заняття наведені окремо щодо змісту кожного завдання.
1.3 Завдання для практичних занять (з індивідуальними завданнями)
1. Практичне заняття за темою „Товарні класифікатори”. Виконання індивідуального завдання.
Мета практичного заняття – формування умінь та навичок практичного застосування електронних ресурсів законодавства України.
Обрати і відзначити позиції товару згідно з УКТЗЕД, відповідні приведеним ознакам товару. Відповідь повинна містити: 1.Код та найменування розділу. 2. Код та найменування товарної позиції. 3. Код та найменування субпозиції. 4. 9-ти знаковий код товару. 5. Ставку мита пільгову і повну, од. вимірювання. Уміти аргументувати відповідь. Додаткові характеристики товару приймаються студентом самостійно.
Варіанти: 1.Бревна хвойних порід із загостренням на одному кінці, розпиляні уподовж. Розмір: довжина 140 см, ширина 5 см, товщина 4 мм.. 2.Коробки для чаю фанерні. 3.Гудзики до національного костюму, вирізані з дерева.. 4.Дерев'яна кухонна шафа. 5.Шахматна дошка з рожевого дерева без фігур. 6.Портфели без замків, виготовлені з ялової шкіри механічним способом. 7.Дошки для оброблення м'яса, виготовлені з дубового дерева, мають типову форму, вирізані механічним способом, потребують поліровки. 8.Міра місткості для домашнього користування, виготовлена з латуні (60% міді, 40% цинку). 9.Чаша для фруктів з бронзи (60% олово, 40% мідь) 10.Драбинка для домашнього користування (сталь 75%, алюміній 20%, дерево 5%). 11.Кишеньковий портсигар, складається з литва: 55% мідь, 35% олово, 10 % цинк. 12.Бокал для вина з кришталю та олов'яної ніжки. 13.Килим для автомобілів з поліпрофіленових волокон. 14.Столовый набір(ніж, виделка і ложка), виготовлений з високоякісної сталі. 15.Кухонний набір з семи різних ножів і однієї виделки для м'яса. 16.Ароматизований зелений чай в упаковці, маса нетто 1 кг. 17.Черний чай в упаковці, маса нетто 100 гр. 18.Корова жива чистокровна, маса 75 кг. 19.Свиня жива чистокровна, маса 70 кг. 20.Молоко згущене без цукру жирністю 1 % в первинній упаковці, маса нетто 0,5 кг. 21.Рис-сирец, необроблений. 22.Поліхромна плівка для кольорових фотографій шириною 50 мм. 23.Дитяча книга щодо розфарбовування «Льодовиковий період». 24.Товарний каталог «ОТТО» 25.Линоліум на основі нетканих матеріалів. 26.Антикварна люстра з міді з кришталевими підвісками 1920 р. виготовлення. 27.Ракетки для гри в теніс зі струнами. 28.Набір льняного плаття для ляльки Барбі. 29.Музична шкатулка у формі перлини. 30.Відиомонітор Samsung SyncMaster 551s. 31.Вагон залізничний для перевезення вантажів. 32.Бензин моторний. 33.Мідний концентрат. 34.Шампанске «Одеса». 35.Катер 630, Flipper 630, 2001 р. випуску, виробництво Фінляндія; двигун Honda, 4-х тактовий, потужністю 90 л. с; шестимісний.
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· якість джерельної бази; · якість оформлення; · правильність розв’язань; · оформлення відповідно до чинних стандартів; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 3 із загального переліку.
· логічна послідовність викладу матеріалу, · відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 3,34 із загального переліку.
2. Практичне заняття. Виконання індивідуального завдання за темою “ Маркетингове дослідження зовнішнього ринку та встановлення ділового контакту з партнером на прикладі складання оферти та запиту».
Мета практичного завдання – розвиток здатностей та навичок проведення маркетингового дослідження ринку, формування умінь виконувати елементи дослідження та обгрунтовувати прийняті рішення, формування навичок складання оферти, запиту та інших ділових листів.
На підставі фактичних даних, літератури, публікацій, Інтернет - даних і інших джерел комерційної інформації виконати дослідження зовнішнього ринку, структури експорту і імпорту, аналіз конкурентоспроможності фірми, товару та пошук потенційних закордонних партнерів. Навести опис коду вибраного товару згідно УКТ ЗЕД. Визначити ставку мита. Скласти приклади твердої оферти, запитів та інших можливих ділових листів. Студент самостійно вибирає ринок товарів або послуг. Робота має бути дослідженням з обгрунтуванням прийнятих рішень. Роботу слід оформити на папері формату А4 відповідно до стандартних вимог. Обсяг роботи: 15-25сторінок друкарського тексту з обов'язковими посиланнями на літературу та інші джерела. Студент повинен уміти обґрунтовувати прийняті рішення.
Рекомендована структура практичного завдання:
- Титульний аркуш. - Зміст. - Вибір ринку товарів або послуг. - Опис товару згідно УКТ ЗЕД та визначення ставки мита. - Дослідження зовнішнього ринку. - Дослідження структури експорту та імпорту. - Аналіз конкурентоспроможності товару. - Аналіз конкурентоспроможності фірми. - Пошук потенційних закордонних партнерів. - Приклади оферт, запитів, ділових листів щодо встановлення ділового контакту з партнером. - Переліки використаних джерел.
Перелік періодичних видань, що рекомендуються: Журнали України: Маркетинг в Україні Економіка України Фінанси України Сучасний капітал M.A.D. Всеукраїнський інформаційно-аналітичний журнал ефективних рекламних технологій. Економіст Управління компанією
Журнали Росії: Маркетинг Маркетинг в России и за рубежом Экономика России - 21 век Экономист Экономические науки Экономические стратегии Маркетинг и маркетинговые исследования Маркетинговые успехи Менеджмент сегодня Менеджмент. Теория и практика Менеджмент и менеджер Мировая экономика и международные отношения
Газети України: Бізнес Дзеркало тижня Голос України Закон і бізнес Баланс Магнат Біржовий вісник Всеукраїнська технічна газета.
4.Газеты России:
Бизнес Бизнес для всех Экономическая газета
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· відповідність змісту завдання обраній темі; · творчий підхід до суті проблеми; · залучення до аналізу першоджерел; · якість джерельної бази; · структурованість матеріалу, лаконізм і логічна послідовність викладу матеріалу, ясність і чіткість мови, відсутність складних зворотів та граматичних помилок; · відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · оформлення відповідно до чинних стандартів; · наявність посилань на джерела інформації; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 13,31,33,34,38,54,57,78 із загального переліку.
3. Практичне завдання за темою „Базисні умови поставки товарів. ІНКОТЕРМС 2010”.
Вихідні дані
Задача 1 Між німецькою фірмою і російським покупцем укладений контракт на поставку соєвої олії до Росії на умовах EXW Берлін (Центральний склад олії). Транспортні умови, зафіксовані в контракті, передбачали, що поставка товару здійснюється відповідно до інструкцій, які покупець передає факсом продавцю не пізніше 14 днів до початку поставки. Крім того, відвантаження товару повинне здійснюватися в чисті цистерни, які надає покупець. Товар був підготовлений до відправки в умовлений строк. Але поставка не була здійснена через відсутність придатних до перевезення олії цистерн з вини покупця. Які зобов'язання продавця і покупця з виконання контракту? Чи є в цій ситуації підстави для передчасного переходу ризиків і витрат з продавця на покупця?
Задача 2 Укладено контракт на поставку партії електроприладів з Лондона до Москви на базисі поставки «СРТ склад покупця». Визначте зобов'язання продавця і покупця з виконання контракту? Коли ризик випадкової загибелі або пошкодження товару перейде з продавця на покупця?
Задача 3 При укладенні контракту на поставку устаткування з м. Мілан на умовах DDU ст. Новаї покупець наполягав на включенні в його умови положення про те, що право власності на товар переходить з продавця на покупця у момент передачі товару першому перевізнику. Визначте зобов'язання продавця і покупця по виконанню контракту? Чи є вимога покупця правомірною? Які можливі варіанти вирішення даної ситуації? Задача 4 Підприємство (м. Кривий Ріг, Україна) уклало міжнародний контракт з підприємством, що знаходиться в м. Урумчі (Китай) на поставку 10 тис.т. металевого дроту залізничним транспортом на умовах DDP- поставка з оплатою мита. Які додаткові витрати несе продавець в порівнянні з БУП DAР - поставка до кордону?
Задача 5 Підприємство (м. Кривий Ріг, Україна) уклало міжнародний контракт з підприємством, що знаходиться в м. Стамбул (Туреччина) на поставку 10 тис. тонн цементу морським транспортом на умовах DAT- поставка з судна. Поясніть особливості упаковки при транспортуванні вантажу. Яким чином, змінивши БУП, можна зменшити витрати продавця?
Задача 6 Підприємство в Україні продало невелику партію велосипедів в США на умовах доставки авіатранспортом до м. Нью-Йорк «вільно у перевізника в аеропорту Бориспіль, сплативши авіаперевізнику вартість транспортування від Борисполя до аеропорту м. Нью-Йорк. В чому помилковість дій продавця?
Рекомендована література – 21,56 із загального переліку.
Мета практичного заняття – розвиток здатностей щодо застосування знань з вибору БУП.
Відповідно до умов контракту, необхідно: Вказати перелік операцій, пов’язаних з доставкою товару від продавця до покупця. Вказати повне найменування і коротко охарактеризувати, відповідно до завдання, умови поставки. Визначити обов’язки продавця і покупця з доставки товару відповідно до умов контракту. Заповнити таблиці: Таблиця 1. Класифікація умов ІНКОТЕРМС – 2010 (в яку з чотирьох груп входить Ваша умова поставки). Таблиця 2. Класифікація умов ІНКОТЕРМС – 2010 по видам транспорту. Таблиця 3. Розподіл витрат продавця і покупця відповідно до умов ІНКОТЕРМС – 2000 (конкретно Ваша умова поставки)
Таблиця 1 - Класифікація умов ІНКОТЕРМС – 2010
Таблиця 2 - Класифікація умов ІНКОТЕРМС – 2010 по видам транспорту.
Таблиця 3 - Розподіл витрат продавця і покупця відповідно до умов ІНКОТЕРМС – 2010
Примітка: ПР – витрати сплачує продавець ПОК - витрати сплачує покупець
1 Варіант Постачальник: «Хоот», Амстердам, Нідерланди Покупець: «НАН»Франкфурт-на-Майні, Німеччина Контракт: франко-завод Амстердам Товар: Килимові плитки (10 коробок) Товар постачається автомобільним транспортом.
2 Варіант Постачальник: «Garson Buter» Угорщина Покупець: ТП «Астра-L» Херсон Контракт: поставка на кордоні ЧОП Товар: Офісні меблі
3 Варіант Постачальник: Соіпвча S.A. Ріо-де-Жанейро, Бразилія Покупець: СА «ЮС Фрут Франс», Марсель, Франція Контракт: FOB Ріо-де-Жанейро Товар: Соєве масло (20 ящиків)
4 Варіант Постачальник: Прод.Фірма «МТ», Гамбург Покупець: ТП «Оніта», Одеса Контракт: FAS «Космонавт Комаров», Гамбург Товар: Шоколадні плитки
5 Варіант Постачальник: Фірма «MAXY» Покупець: Херсонський консервний завод Контракт: Франко-перевізчик СП «В.І.П.» Товар: фасувальне обладнання
6 Варіант Постачальник: Херсонський консервний завод Покупець: Ак «RVK» Стамбул, Туреччина Контракт: порт Херсон Товар: томатна паста 500 т
7 Варіант Постачальник: «Се кави» Японія Покупець: ПО «Укрімпекс» Київ Контракт: перевезення сплачено до Києва Товар: лазерні принтери (200 шт.)
8 Варіант Постачальник: «Ей Сі Ай» Великобританія Покупець: Ті Агроком, Херсон Контракт: перевезення, страхування сплачені до Херсону Товар: гербіциди
9 Варіант Постачальник: «Хехет» Франкфурт-на-Майні, Німеччина Покупець: «Агроімпекс» Київ Контракт: перевезення, страхування сплачені до Херсону Товар: засоби захисту рослин
10 Варіант Постачальник: СА «Сіман», Брюссель, Бельгія Покупець: СА «Батіман Поблік», Бордо, Франція Контракт: CIF, Гавр, Франція Товар: цемент(1000 т) навалом
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· творчий підхід до суті проблеми; · залучення до аналізу першоджерел; · відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · правильність розв’язань; · грамотність, лаконізм і логічна послідовність викладу; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 21,56 із загального переліку.
4. Практичне завдання за темою «Розрахунок експортних цін. Складання експортної калькуляції»
Мета практичного завдання – погиблення знань з складання експортної калькуляції, розрахунку контрактної ціни експортуємого товару, формування умінь та навичок викладу розрахунків з урахуванням можливих витрат продавця та покупця.
Задача Умови: Фірма, що знаходиться в м. Москва (Росія) отримала від фірми, що знаходиться в м. Київ (Україна) замовлення на поставку 1000 шт. відеомоніторів Samsung Sync Master 551s на умовах CIF- вартість, страхування і фрахт. Імпортер розраховує на торгівельну надбавку 12%. Вартість послуг банку 0,5%. Експортер працює з торгівельною націнкою 20%. Фірма, що знаходиться в м. Москва уклала угоду з фірмою, що знаходиться в м. Шанхай (Китай) - виробником моніторів на наступних умовах: ціна 1000 шт. (монітори) зі складу Шанхая, включаючи упаковку, 40000 євро; надається знижка за кількість 5%. Транспортування товару із Шанхая до Києва включає: - експедиторські витрати 5000 євро; - навантажувально-розвантажувальні витрати 600 євро; - оформлення митних документів для експорту 500 євро, для імпорту 400 євро; - вартість страхування 800 євро.
Завдання: За цих умов необхідно:
1.Скласти експортну калькуляцію і розрахувати ціну імпортера (м. Київ). 2.Скласти експортну калькуляцію і розрахувати ціну імпортера у разі здійснення прямого імпорту. Яким чином зміниться відпускна ціна імпортера за одиницю продукції в порівнянні з 1 варіантом?
3. Розрахувати експортну калькуляцію (прямий імпорт) на умовах CFR. Фірмі м. Києва, як привілейованому покупцю, буде надана знижка 2%.
2-ге і 3-тье питання виконуються студентом самостійно.
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · правильність розв’язань; · грамотність, лаконізм і логічна послідовність викладу; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 34,44,57 із загального переліку.
5 Практичне заняття за темою „Розрахунок внутрішніх цін на товари, що закуповуються за імпортом. Розрахунок типової зовнішньоекономічної операції”
Задача 1. За даними, наведеними в табл. 4, розрахувати внутрішню ціну на товари А і Б, що закуповуються за імпортом.
Таблиця 4 Вихідні дані
Задача 2. Розрахунок типової зовнішньоекономічної операції
Мета практичного завдання – формування умінь та навичок викладу розрахунків митних платежів та митних зборів при експорті або імпорті товару згідно діючого законодавства України.
Розрахувати зовнішньоторговельну операцію (імпорт або експорт) за даними міжнародного контракту: Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, акцизний збір, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Вказати необхідність ліцензії, якщо передбачений режим ліцензування; квоту, якщо передбачений режим квотування. Для розрахунків прийняти: догляд вантажу на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочий час; банківські послуги складають 0,1% від вартості розмитненого товару; розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 20%. Результати розрахунків оформити у вигляді таблиці. Посилання на законодавство України обов’язкові. Завдання виконується за станом законодавства України на теперішній час.
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· залучення до аналізу першоджерел; · якість джерельної бази; · відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · наявність посилань на джерела інформації; · самостійність виконання (діагностується під час захисту). · Варіант 1. Розрахувати зовнішньоторговельну операцію за даними міжнародного імпортного контракту: товар: картопля; кількість: 1 тона; ціна: 1,34 грн/кг. Визничити митну вартість товару, Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Для розрахунків прийняти: - ставки митних зборів за митне оформлення товарів при митній вартості: до 100 дол.США – несправляється, 100-1000 дол.США – 5 дол.США, більше 1000 дол.США – 0,2% митної вартості, але не більше 1000 дол.США; - ставка ввізного мита 5 %; - митний догляд товару на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочій час; ставка митного збору за митне оформлення товару (за 1 годину роботи 1 працівника митниці) 20 дол.США; - банківські послуги складають 0,1 % від вартості розмитненого товару; - розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 25 %. Варіант 2. Розрахувати зовнішньоторговельну операцію за даними міжнародного імпортного контракту: товар: банани; кількість: 300 кг; ціна: 10 грн/кг. Визничити митну вартість товару, Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Для розрахунків прийняти: - ставки митних зборів за митне оформлення товарів при митній вартості: до 100 дол.США – несправляється, 100-1000 дол.США – 5 дол.США, більше 1000 дол.США – 0,2 % митної вартості, але не більше 1000 дол.США; - ставка ввізного мита 10 %; - митний догляд товару на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочій час; ставка митного збору за митне оформлення товару (за 1 годину роботи 1 працівника митниці) 20 дол.США; - банківські послуги складають 0,1 % від вартості розмитненого товару; - розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 20%. Варіант 3. Розрахувати зовнішньоторговельну операцію за даними міжнародного імпортного контракту: - товар: апельсини; - кількість: 2 тн; - ціна: 7 грн/кг. Визничити митну вартість товару, Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Для розрахунків прийняти: - ставки митних зборів за митне оформлення товарів при митній вартості: до 100 дол.США – несправляється, 100-1000 дол.США – 5 дол.США, більше 1000 дол.США – 0,2 % митної вартості, але не більше 1000дол.США; - ставка ввізного мита 8 %; - митний догляд грузу на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочій час; ставка митного збору за митне оформлення товару (за 1 годину роботи 1 працівника митниці) 20 дол.США; - банківські послуги складають 0,1 % від вартості розмитненого товару; - розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 25 %.
Варіант 4. Розрахувати зовнішньоторговельну операцію за даними міжнародного імпортного контракту: товар: сік плодів манго; кількість: 500 л; ціна: 6 грн/л. Визничити митну вартість товару, Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Для розрахунків прийняти: - ставки митних зборів за митне оформлення товарів при митній вартості: до 100 дол.США – несправляється, 100-1000 дол.США – 5 дол.США, більше 1000 дол.США – 0,2 % митної вартості, але не більше 1000 дол.США; - ставка ввізного мита 15 %; - митний догляд грузу на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочій час; ставка митного збору за митне оформлення товару (за 1 годину роботи 1 працівника митниці) 20 дол.США; - банківські послуги складають 0,1 % від вартості розмитненого товару; - розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 25 %. Варіант 5. Розрахувати зовнішньоторговельну операцію за даними міжнародного імпортного контракту: товар: шоколад, 100 гр; кількість: 1000 шт; ціна: 5 грн/шт. Визничити митну вартість товару, Визначити ставки і суми за митне оформлення товарів (митний збір, мито, податок на додану вартість, митний догляд). Визначити загальну вартість розмитненого товару. Визначити собівартість товару та ціну реалізації. Для розрахунків прийняти: - ставки митних зборів за митне оформлення товарів при митній вартості: до 100 дол.США – несправляється, 100-1000 дол.США – 5 дол.США, більше 1000 дол.США – 0,2 % митної вартості, але не більше 1000 дол.США; - ставка ввізного мита 5 %; - митний догляд грузу на протязі 2 годин здійснює 1 співробітник митниці у робочій час; ставка митного збору за митне оформлення товару (за 1 годину роботи 1 працівника митниці) 20 дол.США; - банківські послуги складають 0,1 % від вартості розмитненого товару; - розрахунок вартості передпродажного підготування не здійснювати; запланована норма прибутку 20%.
Рекомендована література – 2,3,21,45,47,56,85 із загального переліку.
6. Практичне завдання за темою „Розподіл прибутку спільного підприємства. Визначення рентабельності”
Задача 1. Скласти план розподілу прибутку спільного підприємства і визначити рентабельність кожного учасника підприємства. Статутний капітал - $ 350 тис. Частка вітчизняного учасника в статутному капіталі спільного підприємства – 30%, іноземного партнера – 60%, ЄБРР -10%. Ставки податків: на прибуток - 25%, на доходи від пайової участі – 15%, на переказ валюти за кордон – 10%. Курс валюти 8 грн./ $ при отриманні виручки та виробничих витрат, при отриманні доходів іноземними партнерами – 8,2 грн./ $. Виручка, що поступила на поточний валютний рахунок (Впвр) 100 $ тис. Виручка, що поступила на поточний рахунок (Впгр) 130 тис. грн. Витрати (Вв) 40 $ тис. Витрати (Вг) 50 тис. грн. Прибуток від іншої реалізації (Пір) 30 тис. грн. Відрахування у резервний фонд (Врф) 10 тис.грн. Відрахування у фонд накопичення (Вфн) 15 тис.грн. Сума інших податків, що сплачуються з прибутку (ІПП) 5 тис.грн. Фонд споживання (ФС) 8 тис.грн.
7. Виконання індивідуального завдання за темою “ Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності”
Мета практичного завдання – погиблення знань щодо оцінки ефективності зовнішньоторгівельних операцій, формування навичок викладу розрахунків економічного ефекту та ефективності при купівлі-продажу товарів на внутришньому та зовнішніх ринках. Задача 1 Визначити ефективність операції з давальницькою сировиною за допомогою вихідної інформації, що наведена у табл. 5
Таблиця 5. Вихідна інформація щодо операції з давальницькою сировиною
Продовження табл. 5
Задача 2
Підриємство постачає по партеру 120 т листового прокату. Витрати на 1 т з урахуванням транспортних та інших витрат дорівнюють 800 грн.Натомність підприємство отримує 20 персональних комп’ютерів. Ціна одного комп’ютера на внутрішньому ринку - $ 1000. Курс валюти – 8 грн./$. Визначити ефективність бартерної операції.
Задача 3
Можливі такі рішення про вибір варіанта організації зовнішньоторговельної операції:
І варіант – бартерний контракт: збалансована товарообмінна операція, коли коли валютні надходження від експорту дорівнюють вартості імпортних товарів;
ІІ варіант – незбалансована експортно-імпортна операція, коли вартість продукції, що експортується (включаючи додаткові витрати), більше вартості імпортованих товарів;
ІІІ варіант – валютні надходження від експортної операції використовуються для закупівлі товарів на внутрішньому ринку.
Вихідна інформація для розрахунку ефективності перелічених варіантів наведена у табл. 6
Таблиця 6 Вихідні дані для обгрунтування рішення про вибір варіанта зовнішньоторговельної операції
Продовження табл. 6
Обґрунтувати рішення про вибір варіанта зовнішньоторговельної операції
Загальні вимоги, що забезпечують максимальну оцінку:
· відповідність висновків автора завданню; · якість оформлення; · правильність розв’язань; · грамотність, лаконізм і логічна послідовність викладу; · самостійність виконання (діагностується під час захисту).
Рекомендована література – 34,56,89 із загального переліку.
1.4 Ситуативні задачі з дисципліни “Зовнішньоекономічна діяльність підприємства”
Відповідно до Галузевого стандарту вищої осв
|