Розробка первинних креслень деталей моделей та остаточних лекал на одну з розроблених моделей
За ескізами і описами трьох обраних моделей студент виконує розробку первинних креслень деталей моделей на копії деталей БК, для чого застосовує відповідні прийоми конструктивного моделювання [ 1, 2, 11-15, 20, 21, 36 та ін.]. На кресленні деталей тонкими лініями мають бути відображені всі проміжні етапи конструктивного моделювання. Креслення виконуються та оформлюються на міліметровому папері у масштабі 1:1 з урахуванням правил технічного креслення. Кожне креслення має бути підписане у наступній послідовності:
КРЕСЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ (-і) КОНСТРУКЦІЇ (вказати вид одягу) РОЗМІР (вказати розмір фігури) ВИКОНАВ СТУДЕНТ (-КА) ГРУПИ (шифр групи, П.І.Б. студента) АВТОР (-и) МЕТОДИКИ, НАЙМЕНУВАННЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ДЖЕРЕЛА, ДЕ ВОНА НАДАНА
У пояснювальній записки вказується тип перетворень БК який використовувався в процесі розробки нових моделей одягу. Описуються прийоми конструктивного моделювання, що застосовувались при проектуванні моделей одягу. Остаточні лекала моделі виконуються з тонкого світлого паперу або кальки та представляються у додатках. На кожному з остаточних лекал повинна бути надана наступна інформація: - найменування виробу; - номер моделі; - найменування деталі та кількість деталей крою; - вид матеріалу (верх, оздоблювальний, прокладковий); - розмір фігури; - напрямок нитки основи; - лінії вимірів лекал згідно таблиці лінійних вимірів виробу у готовому вигляді; - припуски на шви та підгини з врахуванням особливостей виготовлення моделі; - монтажні позначки; - місця розташування посадки, зборки; - лінії розмітки виточок, складок, петель, гудзиків. На одній із основних деталей, найбільшій за площею (як правило, на деталі спинки) окрім переліченого вище, має бути надана спеціфікація лекал моделі. При цьому необхідно дотримуватись наступної послідовності запису лекал у спеціфікації: лекала основних деталей, починаючи зі спинки; лекала конструктивно-декоративних елементів, починаючи з коміра. Для верхнього одягу – лекала деталей верху, підкладки, лекала деталей з прокладкового матеріалу.
РОЗДІЛ V. ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОВЛЕННЯ МОДЕЛЕЙ ОДЯГУ РОЗДІЛ V. ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МОДЕЛІ 5.1. Вибір технологічних режимів обробки Технологічну пропозицію необхідно надати для однієї з трьох попередньо розроблених в ІV розділі конструкцій моделі. Технологічні режими обробки для тканих та трикотажних матеріалів обирають згідно ДСТУ ISO 4916: 2005 та подають в табличній формі за зразком − Таблиця 5.1. У випадку, коли є вибір нетрадиційних матеріалів, то застосовують безниткове з’єднання зрізів, вузлів та деталей одягу. Тому, варто в текстовій формі надати характеристику конкретно обраного способу (клейового, зварювального, литтєвого, клепаного) вказати обладнання, пристрої, інструменти за допомогою яких відбувається виготовлення виробу. Також необхідно описати інноваційні пропозиції, що використані при виготовлені виробу з урахуванням технік декорування або створення фактур матеріалу, наприклад, батик, принт, вишивка, аплікація, в’язка, валяння, тощо... Представити схему утворення фактури, малюнка, візерунка, та описати матеріали й інструменти які використовуються в даній техніці. Даний опис може мати вигляд таблиці, замальовок, схем та ін…
Зразок оформлення режиму ниткових з’єднань наведено в таблиці 5.1 Таблиця 5.1 Режими ниткових з’єднань
5.2 Розробка технологічної послідовності виготовлення основних вузлів жіночого жакету Обрати для опису три основних вузла моделі (наприклад: комір, кишені, застібки, манжети, тощо) та скласти технологічну послідовність обробки для кожного з вузлів. Якщо за художньо-конструктивними особливостями моделі передбачена обробка одного вузла, то надаються три можливі варіанти технологічної обробки зазначеного вузла та подаються у вигляді таблиці 5.2.1 Таблиці 5.2.1 Технологічна послідовність з’єднання коміра з горловиною жилету.
Рис. 5.2.1. Графічно-умовне зображення технологічної послідовності з’єднання коміра з горловиною жилету. 5.3. Графічне зображення обробки основних деталей та з’єднання їх у виріб На окремому форматі А4 виконати технічний рисунок моделі та гарфічно зобразити основні з’єднання вузлів жилету. Зразок схематичного подачі подано на рис. 5.3.1
1 2 3
3 2 1
Рис. 5.3.1. Схематичне рішення обробки основних деталей жилету Зразок схематичної подачі обробки основних деталей жакету:
Рис. 5.3.2. Схематичне рішення обробки основних деталей жакету 5.4. Технологічна послідовність обробки моделі колекції В підрозділі 5.4. у табличній формі надати поетапну послідовність технологічного процесу виготовлення однієї моделі одягу з описом заготовчих, монтажних та оздоблювальних операцій. Зразок оформлення таблиці: Таблиця 5.4. Технологічна послідовність обробки жилету
|