Приклади
1 Балки Бм 1 - шт. 2 2 Плита Пм 1 - шт. 1 Кожний розділ специфікації монолітної конструкції складається із підрозділів, які розташовують у такій послідовності: а) складальні одиниці; б) деталі; в) стандартні вироби; г) матеріали. У розділ "Складальні одиниці" записують елементи, що безпосередньо входять у монолітну конструкцію, на яку складають специфікацію в такій послідовності: а) каркаси просторові; б) каркаси плоскі; в) сітки; г) вироби закладні. У підрозділ "Матеріали" записують матеріали, що безпосередньо входять у конструкцію, на яку складають специфікацію (наприклад, бетон). 7 РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ НА БУДІВЕЛЬНІ ВИРОБИ 7.1 До складу робочої документації на будівельний виріб у загальному випадку включають специфікацію, складальне креслення, креслення деталей і, за необхідності, технічні умови. Робочі креслення будівельних виробів (далі - виробів) виконують згідно з вимогами ГОСТ 2.109, ГОСТ 2.113 і з урахуванням додаткових вимог цього стандарту. 7.2 При виконанні групового робочого документа на вироби в одну групу об'єднують вироби одного найменування єдиної конфігурації і які мають загальні конструктивні ознаки. 7.3 Змінні розміри, неоднакові для всіх виконань, охоплені одним зображенням, наносять літерними познаками, число яких повинно бути, як правило, не більше трьох. 7.4 За необхідності до креслень виробів наводять схему випробувань, схему розрахунку або вказують їх несучу здатність. 7.5 На складальному кресленні виробу або на його схематичному зображенні в разі потреби передбачають нанесення монтажних знаків за таблицею 1 або рисунком 10.
Таблиця 1
Рисунок 10
7.6 На складальному кресленні виробу наводять такі технічні вимоги: а) вимоги до оздоблення поверхні виробу. Зображення поверхні, яка потребує спеціальної обробки, позначають згідно з рисунком 11; Рисунок 11
Для виробів із бетону категорію поверхні слід приймати з номенклатури, наведеної в таблиці 2. Таблиця 2
Для виробів, які включають шар ніздрюватого чи легкого бетону і призначені для зведення зовнішніх огороджувальних конструкцій опалюваних будинків, необхідно наводити значення граничної відпускної маси Му, визначене за додатком У. б) інші вимоги до якості виробу; в) посилання на документи, які вміщують технічні вимоги, що поширюються на даний виріб, але не наведені на кресленні. 7.7 Якщо виникне потреба у вказівках щодо орієнтації виробу в конструкції, то на кресленні виробу наносять познаку згідно з рисунком 12.
Рисунок 12
7.8 У складальні креслення залізобетонних виробів, крім видів, розрізів і перерізів, включають схеми армування. Схему армування залізобетонних виробів виконують відповідно до вимог 6.3.2 і 6.3.3. 7.9 За кресленнями залізобетонних виробів складають відомість витрати сталі (див. форму 5). Приклад заповнення відомості витрати сталі наведений у додатку Н. 7.10 Специфікації на вироби виконують згідно з вимогами ГОСТ 2.108 і ГОСТ 2.113 з урахуванням таких додаткових вимог: а) графи "Формат" і "Зона" виключають. Розмір графи "Поз." приймають 10 мм, графи "Найменування" - 73 мм; б) групові специфікації на вироби виконують переважно за варіантами А і Б ГОСТ 2.113. При виконанні специфікації за варіантом Б кількість граф виконань не обмежують; в) допускається специфікації суміщати зі складальним кресленням незалежно від формату аркуша; г) запис складальних одиниць і матеріалів у відповідних підрозділах специфікації на вироби проводять згідно з 6.4.4. 7.11 На вироби (арматурні, закладні, сполучні тощо), які складаються тільки із деталей, складають специфікацію відповідно до форми 7, при груповому способі виконання креслень таких виробів - відповідно до форми 8. Приклад виконання групового робочого документа на сітки наведений у додатку П. 7.12 У складі робочих креслень залізобетонних конструкцій допускається виконувати робочі креслення металевих виробів згідно з додатком Р. 7.13 Позначення виробів і їх специфікацій 7.13.1 Позначення виробу одночасно є позначенням його специфікації. 7.13.2 У позначення виробу і його специфікації включають позначення відповідного основного комплекту робочих креслень з додаванням до його марки через крапку індексу "В" і через тире - марки виробу або його порядкового (позиційного) номера.
|