Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ДОДАВАННЯ БУКВИЦІ, СТВОРЕННЯ ЗАКЛАДОК ТА ГІПЕРПОСИЛАНЬ В MS WORD
Буквиця - заголовна перша буква абзацу, яка має істотно більший розмір, чим останні букви і може знаходиться нижчим за рівень першого рядка абзацу. Буквиця використовується як елемент оформлення, що підкреслює початок тексту або його підрозділів. Для створення буквиці в Word використовується команда "Буквица" в меню "Формат", яка активна лише при виділеному тексті в абзаці, де ви хочете створити буквицю. У діалоговому вікні цієї команди ви можете вказати типа буквиці; шрифт, яким вона буде написана, а також її розмір і відстань до тексту.

Буквиця (велика заголовна буква) застосовується на початку документа або глави.

Виділите абзац, який повинен починатися з буквиці.

У вкладці Вставка в групі Текст клацніть по кнопці Буквиця і виберіть положення букви (В тексте або На поле). При наведенні покажчика миші на вибираний варіант спрацьовує функція передперегляду, і фрагмент документа відображується з буквицею (мал.1).

Рис.1. Створення буквиці

 

За умовчанням буквиця оформлена тим же шрифтом, що і абзац, а її висота складає три рядки тексту.

Для налаштування параметрів буквиці в меню кнопки Буквиця виберіть команду Параметри буквиці.

У діалоговому вікні Буквиця (мал. ) в списку Шрифт, що розкривається, виберіть шрифт букви, в лічильнику висота в рядках вкажіть кількість рядків, яка займатиме буква, а в лічильнику відстань від тексту можна вказати цю відстань.

Рис.2. Налаштування параметрів буквиці

 

Буквиця розміщується в спеціальній рамці. Для виділення рамки потрібно спочатку клацнути лівою кнопкою миші по буквиці, після чого довкола букви з'явиться пунктирна рамка, а потім клацнути по цій рамці так, щоб на рамці з'явилися маркери. Після цього можна змінювати параметри шрифту букви в буквиці; перетяганням маркерів можна змінити розмір рамки. Крім того, вхопившись за рамку буквиці, її можна перемістити в будь-яке місце.

Якщо виділити не весь абзац, а лише його перше слово, то все це слово буде оформлено як буквиця.

Для видалення оформлення абзацу з буквицею виділите абзац і в меню кнопки Буквица виберіть варіант Нет.

Коли ви працюєте з великим документом, інколи потрібний по тих або інших причинах повернутися до деяких (вже прочитаним) його розділам. У таких випадках дуже зручно скористатися функцією закладок в тексті. Ви відзначаєте якийсь потрібний вам текст, ставите на нього закладку і працюєте з документом далі. А коли вирішите повернутися до відміченого вами тексту, ви просто переходите до нього за допомогою зробленої раніше закладки.

Додати закладку дуже просто: Виділите слово або фразу в тому місці тексту, в якому ви хочете поставити закладку.

У меню Вставка (Insert) виберіть команду Закладка (Bookmark). Відкриється діалогове вікно:

Рис. 3. Діалогове вікно Закладка

 

У полі Имя закладки (Bookmark name) введіть яке-небудь відповідне ім'я для вашої закладки (шмя закладки не може містити пропуски або починатися з цифри).

Клацніть кнопку Добавить (Add).

Щоб перейти до вашої закладки, ви можете скористатися цією ж командою Закладка (Bookmark) з меню Вставка (Insert) і, вибравши із списку вашу закладку, натискувати кнопку Перейти (Go To), або ж клацнути на кнопці Выбор объекта переходуа(Select Browse Object), яка знаходиться в правому нижньому кутку робочого вікна редактора Microsoft Word в групі "загадкових кнопок".

Альтернативою клацання мишкою для виклику панелі кнопок переходу може служити поєднання клавіш ALT + CTRL + HOME.

На панелі кнопок переходу клацніть на кнопці із стрілкою і перед вами відкриється вікно Найти і Заменить (Find and Replace). Виберіть із списку об'єктів Закладка (Bookmark) і в правій частині вікна в полі Введите имя закладки (Enter bookmark name) виберіть із списку ім'я вашої закладки і натискуйте кнопку Перейти (Go To).

Ви перенесетеся до вашої закладки, яка буде виділена в тексті.

Гіперпосиланням є рядок символів або картинка, що дозволяють після кліка по ним перейти до іншого місця в тому ж (або другом) документі, а також виконати іншу дію, призначену цьому гіперпосиланню, наприклад, запуск потрібної програми.

Перший варіант створення гіперпосилання в Word.

Найпростіший спосіб зробити гіперпосилання в Word – це ввести адресу існуючої веб-сторінки, наприклад, надрукувати адресу типа http://www.compgramotnost.ru/ і натискувати після цього на пропуск або на Enter. В результаті автоматично з'являється гіперпосилання вигляду: http://www.compgramotnost.ru

Другий варіант як можна зробити гіперпосилання в Word.

Розглянемо створення гіперпосилання такого типа: комп'ютерна письменність.

Для цього досить виділити необхідний текст. По виділеному тексту кликнути правою кнопкою миші і у випадному меню вибрати опцію «Гіперпосилання»:

Рис. 4. Додавання гіперпосилання

 

Кликнувши по опції «Гіперпосилання», отримуємо:

Рис. 5. Додавання об’єкту посилання

Нам потрібно текст «комп'ютерна письменність» пов'язати з веб-сторінкою http://www.compgramotnost.ru, тобто зробити так, щоб після кліка по приведеному тексту відкривався вказаний сайт. Тому клікаєм по віконцю «файлом, веб-сторінкою», а в полі адресу вводимо http://www.compgramotnost.ru. Натискуємо OK і в результаті отримуємо гіперпосилання в Word: комп'ютерна письменність.

Для видалення гіперпосилання вистачає:

· виділити гіперпосилання,

· ПКМ (правою кнопкою миші) кликнути по гіперпосиланню:

Рис. 6. Видаленя посилання

 

В результаті залишається звичайний текст без гіперпосилання, а саме: комп'ютерна письменність.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 2369. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.023 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7