ЯКІ ФОРМИ УЧАСТІ СТУДЕНТІВ У РОБОТІ?
Календарный план
Дата выдачи задания «___» ___________________________________20 Дата сдачи работы «___» ___________________________________20 Задание принял к исполнению_________________________________ Руководитель________________________________________________
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ВНТУ-2012 В ЦІЛОМУ ПО МОДУЛЯХ (В БАЛАХ)*
ПОЯСНЕННЯ*
ЯКУ КІЛЬКІСТЬ БАЛІВ МОЖНА НАБРАТИ?
Студенти реалізують свої знання, а, отже, і набирають певну кількість балів на практичних заняттях. Матеріал, що подається на лекціях, фактично являється відповіддю на питання колоквіуму, і з нього, в свою чергу, формуються запитання в екзаменаційних білетах. Питання, які виносяться на семінарські заняття, відповідають нормативній програмі курсу «Політологія» і вимагають більш поглибленої підготовки з опорою на політологічну літературу, яка подається після кожної теми. Модуль складається з 360 балів.
ЯКІ ФОРМИ УЧАСТІ СТУДЕНТІВ У РОБОТІ? Форм участі студентів на практичних заняттях – п’ять. Це колоквіум,на який виділяється за вузівським положенням 40 % трудомісткості дисципліни (тобто 144 бали з 360), відповіді студентів усна, письмова відповідь на питання самоперевірки, відповідь на тести,на які виділяється решта, тобто, 60 % (відповідно 160 балів). Участь у дискусії по обговоренню питань практичних занять, бали за які нараховуються додатково (до 55 балів). Схема по модулю наступна:
+
чи
альтернатива чи
чи
3. ЯКИЙ МЕХАНІЗМ НАБОРУ БАЛІВ? Колоквіум — проводиться наприкінці кожного модуля у вигляді тестів. Механізм наступний: кількість балів за кожну правильну відповідь (чи не відповідь) залежить від кількості запитань у тесті. Наприклад, якщо на колоквіум виділено 140 бали, а тест складається із 20 запитання, то, відповідно, кожна правильна відповідь на питання буде дорівнювати 7 балам (відповідно, неправильна відповідь — недобір цих балів). Відповіді студентів на семінарських заняттях, (на які в сумі відводиться в нашому випадку 160 бали за модуль) також, у свою чергу, можуть бути реалізовані в декількох формах. Насамперед, слід враховувати наступні вимоги: кожен студент обов’язково повинен закрити тему. Механізм визначення максимальної кількості балів за кожну тему (їх 11) наступний. Отже, форми відповідей: а) безпосередній усний виступ на семінарському занятті з відповіддю на одне з винесених на розгляд питань. Проти відповідного питання теми заняття в методичці, яка знаходиться у старости, студент вписує своє прізвище (на одне питання можна відповідати вдвох), показуючи тим самим, що він претендує на ґрунтовне, розгорнуте висвітлення проблеми на семінарському занятті; б ) письмова відповідь — коротка, але змістовна на всі питання, що визначені для самоперевірки знань по темі в домашніх умовах. в) відповідь на тести, які є наприкінці кожної теми. Дана робота проходить також в умовах самостійної роботи студентів (СРС). В результаті роботи над тестом, студент повинен визначити відразу дві позиції — “так” і “ні”. Механізм: на початку кожного першого заняття з теми (навіть якщо в межах тієї чи іншої теми їх декілька) студент подає на аркуші викладачу відповідь на тест у вигляді розшифрованого вислову; г) у часть у дискусії — в процесі обговорення кожного питання. Це дає студенту можливість отримати 5 балів за свою активність при обговоренні питань на кожному занятті додатково, що може виходити за межі тих балів, що він вже отримав за відповідь, але не за межі тих балів, що відведені на даний модуль. Все, що студент набрав за межами 60% балів, виділенихна семінарські заняття відраховується від 40% балів, що виділено на колоквіум. Тобто, кількість балів для даного студента, що відводиться на колоквіум, може бути ним самим зменшеною. Це може бути йому своєрідною підтримкою на колоквіумі, коли кількість похибок буде занадто великою. Гіпотетично студент може отримати оцінку за модуль і “автоматом” не здаючи колоквіум, якщо він зможе перекрити своїми додатковими відповідями ці 40% балів (!).
|