Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

открытого чемпионата аматорской лиги г. Донецка по волейболу сезона 2013-2014 г.г.


Ринок праці - це система економічних відносин з приводу використання та відтворення робочої сили. Робочу силу можна розглядати як суб’єкт ринку праці, а робочі місця - як його об’єкт.

На ринку праці домогосподарства вролі найманих робітників пропонують свою робочу силу (N), а підприємці як роботодавці задовольняють свій попит у робочій силі. Залежно від співвідно­шення між попитом і пропозицією робочої сили формується зар­плата (W) і певний рівень безробіття.

Існує кілька теорій, які по-різному пояснюють механізм функ­ціонування ринку праці.

Згідно з класичною теорією зарплата є основним регулятором ринку праці, а попит і пропозиція на цьо­му ринку є високоеластичними щодо зарплати. Це означає, що в умовах зростання зарплати попит скорочується, а пропозиція збільшується і навпаки. Отже, рівновага на ринку праці забезпе­чується автоматично за допомогою абсолютно гнучкої зарплати.

Це можна виразити задопомогою графічної моделі (рис. 8.1.) На рисунку початкова рівновага між попитом і пропозицією на робочу силу в точці Т1забезпечується рівноважною зарплатою на рівні W1. Якщо через зовнішні причини зарплата збільшиться до W2, то попит на робочу силу впаде до N2, а її пропозиція збільшиться до N3 Унаслідок цього виникає безробіття: SL>DL. Згідно з класичною теорією причиною виникнення безробіття є надмір­на зарплата.

Рис. 11.1. Класична модель ринку праці

 

Проте ринок здатний усунути нерівновагу через вплив попиту і пропозиції на зарплату. Недостатній попит і надлишкова пропо­зиція швидко примусять зарплату зменшитися до рівноважного рів­ня (W1), що відновить рівновагу на ринку праці.

Отже, згідно з класичною теорією надмірна зарплата викликає безробіття, а безробіття, зменшуючи заробітну плату, відновлює рівновагу і в такий спосіб само себе усуває. Якщо певна частка робітників не бажає найматися на роботу за зниженої зарплати, то, за цією теорією, таке безробіття є добровільним.

Але, як показує практика, зниженню зарплати протистоять наймані робітники та профспілки. Роботодавці теж не завжди за­цікавлені в її зниженні, оскільки воно викликає соціальні конфлік­ти і негативно впливає на продуктивність праці.

Згідно з кейнсіанською теорією причиною безробіття є недо­статність сукупного попиту, тому фактичний ВВП менший поте­нційної величини, а безробіття перевищує природну норму. Лише ринкові регулятори не вирішують проблеми. Ринок неспроможний швидко усувати безробіття і забезпечувані пов­ну зайнятість. В короткостроковому періоді зарплата майже не змінюється під впливом попиту і пропозиції на ринку праці, особливо в бік зниження. За цих умов вирішити цюпроблему можливо з допомогою державного втручання в економіку. З ме­тою усунення вимушеного (циклічного) безробіття Кейнс пропо­нував застосовувати державну політику стимулювання сукупного попиту. Завдяки зростанню сукупного попиту збільшується по­пит на ринку праці, усувається вимушене безробіття і підвищується номінальна зарплата.

Досить часто причиною безробіття є не загальний спад ви­робництва, а негнучкість ринку праці. На тлі цього явища ви­никла теорія гнучкого ринку праці, згідно з якою високе без­робіття виникає через невідповідність між попитом і пропо­зицією на ринку праці за професією та кваліфікацією робочої сили; між територіальним розміщенням вільних робочих місць та не зайнятою робочою сплою. Для усунення цієї невідповід­ності пропонується посилити гнучкість ринку праці з допомо­гою підвищення мобільності служб зайнятості, системи пере­підготовки і підвищення кваліфікації та фінансової підтримки міжрегіонального переміщення робітників.

Головною умовою ефективного функціонування ринку праці є органічне поєднання ринкового механізму з державним регу­люванням зайнятості. Державне регулювання має створювати всім громадянам сприятливі умови для реалізації їхнього конституцій­ного права на працю, забезпечувати рівні можливості у здобутті професії, гарантувати мінімальний рівень зарплати та забезпе­чувати соціальний захист у разі тимчасової втрати роботи та пра­цездатності.

Серед функцій держави найскладнішою є створення умов для реалізації кожним громадянином його права на працю, тобто забезпечення повної зайнятості. Теоретичною ос­новою державного регулювання зайнятості слугує кейнсіанська теорія, згідно з якою усунення вимушеного безробіття має дося­гатися з допомогою політики стимулювання сукупного попиту. Але така політика має і негативні побічні наслідки. З одного бо­ку, вона сприяє зменшенню безробіття, а з іншого - породжує інфляцію. Отже, за зменшення безробіття суспільство мусить розплачуватися інфляцією. Це означає, що між безробіттям та інфляцією існує обернена залежність. Зазначений зв'язок між без­робіттям (U)та інфляцією (і) отримав своє узагальнення за допо­могою кривої Філліпса (рис. 8.2).

Крива Філліпса свідчить, що за зменшення безробіття від U1до U2інфляція зростає від і1 до і2. Спираючись на криву Філліпса, можна зробити три висновки:

1.Велике безробіття не може існувати одночасно з високою інфляцією: можливі лише велике безробіття і низька інфляція або навпаки;

2.Стимулювальна політика може забезпечити зменшення безробіття лише ціною підвищення інфляції;

3. Вибір співвідношення між безробіттям та інфляцією залежить, від пріоритетів уряду, тобто від того, вирішенню якої проблеми (зменшенню безробіття чи зниженню інфляції) він від­дає перевагу.

Проте наведений варіант кривої Філліпса адекватно описує залежність між безробіттям та інфляцією лише в короткостроко­вому періоді.

У довгостроковому періоді між безробіттям та інфляцією спостерігається інший зв’язок. Про це свідчить «крива» Філліпса у довгостроковому періоді (рис. 8.3).

Рис. 8.2. Крива Філліпса Рис. 8.3. «Крива» Філліпса

у короткостроковому періоді у довгостроковому періоді

 

На рис. 8.3 короткострокова «крива» Філліпса 1 характеризує такий стан в економіці, коли інфляція дорівнює і1, а безробіття — природній нормі, тобто Un Тепер припустимо, що уряд хоче змен­шити безробіття. З цією метою стимулюється збільшення сукупного попиту. У короткостроковому періоді це, з одного боку, зменшить безробіття, а з іншого, внаслідок збільшення сукупного попиту зро­сте інфляція попиту до і2, що перемістить економіку в точку Т2. Реагуючи на зростання інфляції, робітники з часом примусять підприємців адекватно підвищити зарплату. Це, з одного боку, зме­ншить прибутковість виробництва, скоротить його обсяги і збіль­шить безробіття до Un, що перемістить економіку в точку Т3. З ін­шого боку, виникне інфляція витрат, яка зросте до і3. Унаслідок цього «крива» Філліпса переміститься в положення 2. Якщо зарплата зно­ву зросте у відповідь на новий виток інфляції, то цей процес повто­риться за умови зростання інфляції до і5 і повернення безробіття до природної норми. З'єднавши точки Т1і Т5, отримаємо вертикальну лінію, яка є «кривою» Філліпса у довгостроковому періоді.

Наведений сценарій відповідає теорії адаптивних очікувань, згідно з якою зарплата постійно наздоганяє ціни, завдяки чому забезпечується лише короткострокове скорочення безробіття.

 

За теорією раціональних очікувань спіраль «ціни — зарпла­та» не виникає, оскільки робітники здатні враховувати майбутню інфляцію наперед у своїх вимогах до зарплати. Тому прибутко­вість не зросте, що не викличе навіть короткострокового збіль­шення виробництва і скорочення безробіття, а крива Філліпса матиме лише вигляд вертикальної лінії.

Висновок: у довгостроковому періоді між безробіттям та ін­фляцією не існує альтернативи. Іншими словами, у кінцевому підсумку стимулювальна політика не зменшує безробіття, а лише породжує інфляцію. У довгостроковому періоді проблему зайня­тості можна вирішити лише з допомогою неінфляційних методів, здатних забезпечити зростання виробництва за рахунок нагрома­дження капіталу і збільшення потенційного ВВП.

Крім політики експансії, додатковим елементом політики за­йнятості є застосування державою спеціальних методів впливу на ринок праці. З цією метою розробляються державні програми сприяння зайнятості (наприклад, програма суспільних робіт) та гнучкі форми зайнятості (наприклад, запровадження неповного робочого дня, надомної праці тощо).

Стратегічною метою функціонування економіки є створення умов для зростання життєвого рівня населення. Але в умовах рин­ку досягнення цієї мети супроводжується виникненням надмірної нерівності в доходах домогосподарств. Для визначення ступеня нерівності в доходах використовується крива Лоренця (рис. 8.4).

Рис. 8.4. Крива Лоренця

 

На рис. 11.4 бісектриса ОД відображає абсолютну рівність у доходах, наприклад, 5% сімей отримує 5% доходу, 25% сімей — 25% доходу і т. д. Насправді певному відсотку сімей відповідає інший відсоток доходу. Цю ситуацію відображає крива Лоренця, тобто опукла крива ОД, яка відхиляється від бісектриси і свідчить про існування певної нерівності в доходах.

На коливання рівня доходів впливає багато чинників: індиві­дуальні здібності до праці, відмінності в освіті та рівні професій­ної підготовки, спадщина від попередніх поколінь тощо. Диферен­ціація доходів, з одного боку, — важливий чинник стимулювання людей до праці; з іншого — породжує проблему бідності, яка унеможливлює нормальний розвиток людини. Це вимагає від держави здійснення політики соціального захисту населення.

 

Нерівність розподілу доходів характеризують й інші показники.

Децильний коефіцієнт диференціації: усе населення країни ділиться на 10 груп, по 10% кожна. Порівнюються доходи 10% вищої групи з доходами 10% нижчої групи.

Індекс Джині: являє собою відношення площі, що обмежена фактичною кривою Лоренца і кривою Лоренца для абсолютно рівноважного розподілу доходів, до площі трикутника, обмеженого кривою Лоренца для абсолютно рівноважного розподілу доходів і осями координат.

Соціальний захист - це система заходів, спрямованих на ліквідацію негативних наслідків розвитку ринку праці, а також на підтримку населення у випадку хвороби, виробничої травми, інвалідності, народження дитини, похилого віку тощо.

Сучасна система соціального захисту включає такі основні елементи: сукупність державних соціальних гарантій, державна соціальна допомога та державне соціальне страхування (рис. 8.5)

Рис 8.5 Система соціального захисту населення

Задачі системи соціального захисту:

· Забезпечення системи ефективної зайнятості (відповідно до рівня кваліфікації та здібностей).

· Забезпечення ефективної системи формування доходів (в залежності від якості та результатів праці).

· Макроекономічне регулювання через податковий механізм процесу диференціації рівня доходів та особистого споживання.

· Встановлення реального рівня прожиткового мінімуму та його регулярна індексація.

· Соціальна підтримка безробітних.

Модель Хікса-Хансена доповнює модель IS—LM рівняннями попиту і пропозиції на ринку праці. В цій моделі показано, що споживання і заощадження є функціями і від доходу, і від процентної ставки.

 

 

Таблица. Сенсорные системы.

Название сенсорной системы Тип рецепторов Наличие или отсутствие рецепторного органа Проводящий нерв Подкорковые центры Корковые центры Лабораторная была/не была
1.Зрительная. 1. -Фото рецепторы. 1. Глаз. 1. Зрительный нерв (вторая пара черепно-мозговых нервов), представляющий собой волокна 2-ых нейронов и частично перекрещивающийся в хиазме, передает информацию третьим нейронам, часть которых расположена в переднем двухолмии среднего мозга, другая часть — в ядрах промежуточного мозга, так называемых наружных коленчатых телах.   1.Наружные коленчатые тела, зрительная лучистость, или лучистый пучок Грациоле , передние бугры четверохолмия и подушки зрительных бугров.   1.Корковые центры зрительного анализатора, расположены на внутренней поверхности затылочных долей в области шпорной борозды. Это образование представляет собой первичное (проекционное) поле или ядро анализатора, функцией которого является возникновение ощущений. Рядом с ним находится вторичное поле, функция которого — опознание и осмысливание зрительных ощущений, что лежит в основе процесса восприятия. Дальнейшая обработка и взаимосвязь зрительной информации с информацией от других сенсорных систем происходит в ассоциативных задних третичных полях коры — нижнетеменных областях. 1.Была (результаты: зрение в норме).
2.Слуховая. 2. -Фоно рецепторы. 2. Сложный специализированный орган, состоящий из наружного, среднего и внутреннего уха. 2. Первый нейрон проводникового отдела, находящийся в спиральном узле улитки, получает возбуждение от рецепторов внутреннего уха, отсюда информация поступает по слуховому нерву ко второму нейрону в продолговатом мозге и после перекреста часть волокон идет к третьему нейрону в заднем двухолмии среднего мозга, а часть к ядрам промежуточного мозга — внутреннему коленчатому телу. 2. Медиальные коленчатые тела и нижние бугорки четверохолмия. 2. Корковый отдел представлен четвертым нейроном, который находится в первичном слуховом поле и височной области коры больших полушарий и обеспечивает возникновение ощущения, а более сложная обработка звуковой информации происходит в расположенном рядом вторичном слуховом поле, отвечающем за формирование восприятия и опознание информации. Полученные сведения поступают в третичное поле нижнетеменной зоны, где интегрируются с другими формами информации. 2.Была (результаты: слух в норме).
3.Вкусовая. 3. -Хемо рецепторы. 3.Орган представлен периферическим отделом, образованным вкусовыми луковицами, расположенными прежде всего в слизистой оболочке языка в грибовидных, листовидных и желобовидных сосочках и отчасти на мягком нёбе и задней стенке глотки. 3.Сигналы поступают через волокна лицевого и языко-глоточного нервов (продолговатый мозг) в таламус и далее в соматосенсорную область коры. 3.Подкорковые центры находятся в оперкулярной области больших полушарий и в гиппокампе. 3.Корковый центр вкуса локализован в нижней части соматосенсорной зоны коры. 3.Не было.
4.Обонятельная. 4. -Хемо рецепторы. 4.Основной орган обоняния представлен ограниченным участком слизистой оболочки носа — обонятельной областью, покрывающей у человека верхнюю и отчасти среднюю раковины носовой полости, а также верхнюю часть носовой перегородки. 4.Импульсы с обонятельных рецепторов проводятся по обонятельным нервам. Когда импульс идет по обонятельному нерву, направляется к луковице, потом к тракту и потом к разным отделам головного мозга. Происходит переключение на лимбическую систему, таламус, обонятельные ядра, участки коры, граничащие с лимбической системой. 4.Ядра сосцевидных тел. 4.Корковый центр обоняния расположен на нижней поверхности височной и лобной долей коры больших полушарий. Здесь происходит окончательный анализ обонятельной информации.   4.Была (результаты: обоняние почти в норме).
5.Вестибулярная. 5. -Механо рецепторы. 5. Вестибулярный орган (орган равновесия) располагается в преддверии и полукружных каналах внутреннего уха. 5. Проводниковый отдел начинается от рецепторов волокнами биполярной клетки (первого нейрона) вестибулярного узла, расположенного в височной кости, другие отростки этих нейронов образуют вестибулярный нерв и вместе со слуховым нервом в составе 8-ой пары черепно-мозговых нервов входят в продолговатый мозг; в вестибулярных ядрах продолговатого мозга находятся вторые нейроны, импульсы от которых поступают к третьим нейронам в таламусе (промежуточный мозг). 5.Мозжечок; верхнее ядро (ядро Бехтерева), нижнее ядро (ядро Роллера), латеральное ядро (ядро Дейтерса) и медиальное ядро (ядро Швальбе). Эти ядра представляют собой единый функциональный комплекс, в котором объединяется афферентная информация от вестибулярных ганглиев и от проприоцепторов. 5. Корковый отдел представляют четвертые нейроны, часть которых представлена в проекционном (первичном) поле вестибулярной системы в височной области коры, а другая часть — находится в непосредственной близости к пирамидным нейронам моторной области коры и в постцентральной извилине. Точная локализация коркового отдела вестибулярной сенсорной системы у человека в настоящее время не установлена. 5. Не было.
6.Висцероцептивная (интерорецептивная). 6. -Механо, -термо -хемо рецепторы. 6.Отсутствует. 6.Нет специализированного нерва, который проводит раздражение. Информация от интерорецепторов через блуждающий, чревный и тазовый нервы поступает в промежуточный мозг и далее в лобные и другие области коры головного мозга. 6.Хвостатое ядро, мозжечок, таламус, гипоталамус. 6.Корковый центр расположен в задней центральной извилине коры больших полушарий. 6.Не было.
7.Проприоцептивная.   8.Тактильная 7. -Механо рецепторы.     8. -Термо -механо -болевые Рецепторы. 7. Орган представлен проприорецепторами, расположенными в мышцах, сухожилиях и суставных сумках.     8.Отсутствует. 7. Проводниковый отдел, начинается биполярными клетками (первыми нейронами), тела которых расположены вне ЦНС — в спинномозговых узлах. Один их отросток связан с рецепторами, другой входит в спинной мозг и передает проприоцептивные импульсы ко вторым нейронам в продолговатый мозг (часть путей от проприорецепторов направляется в кору мозжечка), а далее к третьим нейронам — релейным ядрам таламуса (в промежуточный мозг).   8. Толстые и быстропроводящие афферентные нервы проводят кратковременные залпы (длительностью 0.005 с), информирующие о начале и окончании действия механического раздражителя. Путь тактильной информации следующий: рецептор- 1-й нейрон в спинномозговых узлах -2-й нейрон в спинном или продолговатом мозге — 3-й нейрон в промежуточном мозге (таламус) — 4-й нейрон в задней центральной извилине коры больших полушарий (первичная соматосенсорная зона). 7. Мозжечок, таламус.   7. Корковый отдел находится в передней центральной извилине коры больших полушарий. 7.Была (результаты: чувствительность нарушена).     8.Не было.  

 

Таблица

открытого чемпионата аматорской лиги г. Донецка по волейболу сезона 2013-2014 г.г.

  Команды мо тг см дс нл гс тт ос ту уп ну фк Сыгранные матчи Соотношение партий Очки Место
                       
1. МЕТАЛЛУРГ-ОСВІТА (МЕТОС)     3:0     3:0           3:1   9-1    
2. ДОНБАССТРАНСГАЗ (ДТГ)                           - - -
3. СПОРТМАКС   0:3       3:2     1:3           4-8    
4. ДОНБАСС           1:3 3:1 1:3 1:3     1:3     7-13    
5. ДГУ МИНДОХОДОВ (НАЛОГОВАЯ)     2:3 3:1   3:0   3:0           11-4    
6. ВГСЧ   0:3     1:3 0:3             1:3   2-12    
7. ТИТАН         3:1       3:2 3:1     3:0   12-4    
8. ОСВІТА-ФПГ-61/64 (ОСВІТА)     3:1 3:1 0:3   2:3             8-8    
9. Дон НТУ (ДПИ)             1:3         0:3   1-6    
10. Дон ГУУ (УПРАВЛЕНИЕ)                           - - -
11. Дон НУ (УНИВЕР)       3:1                   3-1    
12. ДГИЗФВС (ФИЗКУЛЬТУРНЫЙ) 1:3         3:1 0:3   3:0         7-7    

 

 

  - домашняя игра   - гостевая игра   - техническая победа   - техническое поражение

 

  - заигранная команда   - незаигранная команда   - вопрос по участию

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Инициализация строк | Группа А

Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 376. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия