2.Налаштувати силу струму і обрати електрод потрібного розміру, згідно режиму зварювання. Перевірити заземлення(якщо це стаціонарний пост). Вибирається за формулою I=30-40%dе.
Джерело живлення, електрод, металева пластина,спецодяг та взуття,рукавички,маска.
3.Наплевлення. При виконанні даної операції рідкий метал прагне вниз, що призводить до зміщення вершини шва в нижню частину. Щоб уникнути напливів зварювання виробляється вузькими валиками, без поперечних коливань. Рекомендована ширина валика - 1-2 діаметра з покриттям - досягається певною швидкістю зварювання. Нахил електрода по відношенню до вертикальної площини необхідно витримувати 80°-90° При цьому дуга горить з максимальною глибиною проплавлення основного металу. Зменшується до мінімуму вплив
«козирка», штучно створюване при зварюванні електродом під кутом, меншим 80°.
Джерело живлення, електрод, металева пластина,спецодяг та взуття,рукавичкимаска,молоток для відбивання шлака.
Кожен виконаний валик при наплавленні є як би поличкою для подальшого. Центром дуги (електрода) слід проходити по верхній межі шва з такою швидкістю, щоб нижня частина рідкої ванни проходила по вершині чи ледве не доходила до вершини попереднього валика.
Джерело живлення, електрод, металева пластина,спецодяг та взуття,рукавички,захисні окуляри.
4. Дефекти.Порушення форми шва. Виражаються в підрізах, напливах,, прожогах, перевищеннях опуклості, можуть проявлятися у вигляді усадочних канавок та ін.
Джерело живлення, електрод, металева пластина,молоток, спецодяг та взуття,рукавички,захисні окуляри.
5. Слюсарна операція. Після наплавки шва переходимо до очищення зони навколо шва від окалини, шлаків і видалення кольорів мінливості. Для цього потрібно відбити шлакові включення молотком із загостреним кінцем від затверділого металу на зварювальному шві і видалити осколки за допомогою металевої щітки. Домогтися одного рівня площини зварювального шва і площини виробу.
для полірування місця зварювального шва використовується шліфувальна машина.
Закон Гука при растяжении и сжатии
Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...