II. Мотивація навчальної діяльності
Розділ ІІ. Музичне мистецтво Тема уроку №12: Музичні ритми Америки (Види і напрями сучасної популярної музики: блюз, джаз, рок- і поп- музика. Видатні музиканти і співаки.) Мета: · Познайомити учнів з видами і напрямками Американської популярної музики: спіричуелс, блюз, джаз, рок- і поп-музика. На прикладах творчості Луи Армстронга, Елвіса Преслі та британських гуртів «Бітлз» і «Квін» познайомити учнів з історією походження джаз, рок- і поп-музики, підкреслити важливу роль музики в житті людей. · Формувати вміння відрізняти високохудожні зразки та справжні шедеври масової музичної культури від малозмістовних творів з низькими художніми якостями, висловлювати власне судження про творчість поп- і рок- музикантів, образний зміст і звучання музичних творів. · Виховувати естетичний смак учнів. Тип уроку:комбінований. Словник:спіричуелс, блюз, джаз, рок- і поп-музика Хід уроку I. Організація пізнавальної діяльності учнів II. Мотивація навчальної діяльності На уроках музичного мистецтва ви вже знайомились з митцями Амеріканської музики. І у вас вже є певний досвід щодо різних стилей і напрямків народженних. 1. На початку XXI століття джаз важко назвати «новою» музикою! Але джаз і надалі розвивається. Окрім того він проник в інші музичні сфери. Ще з уроків музичного мистецтва всім відомо, що жанр спіричуелс був провісником джазу. Відповіді учнів: Спіричуелс – це духовна пісня-гімн афроамериканців. Вона народилась під час церковної служби. Соліст, імпровізуючи біблійний текст, звертався до Бога та віруючих. Хор відповідав, долучаючи до співу плескання у долоні, притопування в такт ногами, гру на тамбурині.
|