Визначимо розрахункову температуру зовнішнього повітря
Розрахункова зимова температура зовнішнього повітря для теплотехнічного розрахунку огороджувальної конструкції , визначається в залежності від значення теплової інерції огорожі із таблиці додатка 9 -.
13. Будуємо лінію падіння температур на розрізі огороджувальної конструкції 13.1.Температуру внутрішньої поверхні огорожі , 0К, знаходять за формулою . 13.2.Температуру на внутрішній поверхні n-го шару огородження , 0С, рахуючи від внутрішньої поверхні огородження визначають за формулою , наприклад, знайдемо температуру на внутрішній поверхні 1-го шару огородження , рахуючи від внутрішньої поверхні огородження за формулою де - температура внутрішнього повітря, 0К; - температура зовнішнього повітря, 0К; дорівнює - термічний опір 1-го шару огородження, м2×0К/Вт; - опір теплопередачі огороджувальної конструкції, м2×0К/Вт; - опір теплосприйняттю внутрішньої поверхні огороджувальної конструкції, м2×0К/Вт. За цією формулою можна знайти значення температур на межах усіх шарів огорожі. 13.3.Температуру зовнішньої поверхні огорожі , 0К, знаходять за формулою . У середині шару, що складається з одного матеріалу, падіння температури зображається прямою лінією. В багатошарових конструкціях температурна лінія буде зображена ламаною лінією. Падіння температури буде більш інтенсивним у шарах, де матеріал має менший коефіцієнт теплопровідності, і менш інтенсивним, де коефіцієнт теплопровідності більший.
Будуємо лінію падіння температур на розрізі огороджувальної конструкції
14. Визначення точки роси у приміщенні Атмосферне повітря містить в собі деяку кількість вологи у вигляді водяної пари. Ступінь насичення повітря вологою виражають відносною вологістю повітря , %, яка визначається за формулою де е – дійсна пружність водяної пари, Па; Е – максимальна пружність водяної пари, що відповідає температурі повітря і його атмосферному тиску, Па. Якщо в замкненому приміщенні з темпертурою повітря і вологістю почати знижувати температуру, то дійсна пружність водяної пари е залишиться без змін, а максимальна пружність Е почне зменшуватися і при деякій температурі , 0К, стане рівною дійсній пружності е. Ця температура має назву точка роси.
|