ДИСЦИПЛІНА І ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ ЗВ’ЯЗКУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення занять по технічній підготовці з о/с караулів ПДПЧ-2
ТЕМА: № 1.9. Правила ведення переговорів на засобах зв’язку Ведення радіообміну в умовах поганого сприйняття, перешкод. НАВЧАЛЬНА МЕТА:Дати знання про основи організації та забезпечення зв’язку в органах та підрозділах МНС України. ЧАС ПРОВЕДЕННЯ: 5 0 хвилин. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:навчальний клас частини.
МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:офіційні документи. ЛІТЕРАТУРА:“Настанова по службі зв’язку та АСУ МНС”.
Порядок проведення заняття: 1. Організаційний момент – 5 хвилин - перевірка присутніх; - оголошення теми і мети заняття. 2. Контроль знань – 5 хвилин 3. Викладання матеріалу теми - 50 хвилин
ДИСЦИПЛІНА І ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ ЗВ’ЯЗКУ 1. Дисципліна зв’язку є точне і чітке дотримання особовим складом пожежної охорони встановленого порядку ведення обміну повідомленнями в мережах провідного та радіозв’язку. 2. Допуск до роботи на засобах зв’язку одержують особи які пройшли спеціальну підготовку. 3. Дисципліна зв’язку досягається: - знанням і чітким виконанням особовим складом правил ведення переговорів та їхньої реєстрації; - неухильним виконанням вимог, викладених у документах, що регламентують експлуатацію засобів зв’язку; - встановленням діючого контролю за використанням засобів зв’язку за призначенням і веденням переговорів. 4. Перевірка зв’язку проводиться з метою підтримки технічних засобів у постійній готовності до дії і контролю несення служби черговими радіотелефоністами. 5. Перевірка зв’язку може проводитись шляхом виклику і відповіді на виклик або передачі спеціальних повідомлень. 6. Терміни і порядок перевірки зв’язку визначаються начальником УМНС відповідно до встановленого режиму роботи засобів зв’язку. Позачергова перевірка зв’язку проводиться тільки з дозволу диспетчера МНС. 7. Високий рівень дисципліни зв’язку забезпечується добре організованим контролем і неухильним виконанням правил обміну повідомленнями. 8. У випадку погіршення проходження сигналу, збільшення рівня перешкод за розпорядженням головної станції необхідно перейти на запасні канали зв’язку. 9. Функції контролю ведення зв’язку здійснює сектор радіоконтролю ВЗОтаАСУ УМНС. 10. До порушень дисципліни ведення зв’язку відносяться: - передача повідомлень, не підлягаючих оголошенню; - переговори приватного характеру; - передача позивних більше число раз, чим передбачено настановою; - розголошення позивних і частот робочих каналів. 11. Ефективність контролю ведення зв’язку досягається правильним підбором особового складу. 12. Посадові особи, що одержали повідомлення про порушення дисципліни ведення зв’язку, зобов’язані негайно провести розслідування, виявити причини і вжити заходів по їх усуненню.
|