D) нормативні параметри.
4. Для кількісної оцінки конкурентоспроможності товарів не використовують: a) одиничний показник; b) комплексний показник; c) диференційований показник; d) інтегральний показник.
5. Конкурентоспроможність товару – це: a) найвищий у світі рівень якості товару; b) здатність товару конкурувати на світовому ринку; c) здатність товару конкурувати з аналогами на конкретному ринку в певний період часу; d) найнижча собівартість товару.
6. Які із вказаних факторів важливі для успіху товару на ринку: a) переваги, які пропонує продукт; b) маркетингові переваги; c) правильна сегментація та позиціонування; d) всі вищепереаховані фактори.
7. Основним джерелом інформації для оцінки фінансового стану підприємства є форми звітності: a) № 1 "Баланс"; b) № 2 "Звіт про фінансові результати"; c) № 3 "Звіт про рух грошових коштів"; d) № 4 "Звіт про власний капітал". 8. Товарна продукція - це: а) вартість всієї продукції, виробленої підприємством і призначеної для реалізації на сторону або для власних невиробничих потреб; a) вартість готової продукції, отриманої в результаті виробничої діяльності підприємства, та завершених робот і послуг, призначених для реалізації стороннім організаціям; b) готова продукція та незавершене виробництво; c) усі відповіді вірні.
9. Валова продукція - це: a) сумарний обсяг у вартісному вираженні закінчених і незакінчених промислових виробів та робіт, призначених для реалізації, включно з товарною продукцією, залишками незавершеного виробництва, інструментами та технологічним оснащенням власного виробництва; b) вартість виготовлених напівпродуктів; c) загальна вартість продукції всіх підрозділів підприємства; d) вартість послуг і робіт, наданих цехам підприємства.
10. Реалізована продукція - це: a) товарна продукція в тому випадку, коли залишки готової продукції на складі на початок і кінець періоду залишились без змін; b) вартість товарів і послуг, реалізованих стороннім організаціям за визначений період часу; c) вартість відвантаженої продукції, яка у вигляді платежу надійшла на рахунки підприємства; d) вартість продукції, спожитої цехами підприємства
11. Виробнича потужність характеризує: a) максимально можливий випуск продукції, робіт або послуг у визначеній номенклатурі та асортименті; b) максимально можливий обсяг переробки сировини за одиницю часу при найбільш раціональному використанні наявних знарядь праці; c) річний обсяг випуску продукції, послуг або робіт; d) запланований випуск продукції з урахуванням коливань попиту та наявного обладнання.
12. До показників, які характеризують виробничу потужність відносять: a) середньорічна виробнича потужність; b) коефіцієнт екстенсивного та інтенсивного навантаження; c) продуктивність обладнання; d) ефективний фонд часу роботи обладнання. 13. До основних прийомів аналізу відносять: a) горизонтальний аналіз; b) факторний аналіз; c) трендовий аналіз
|