Творчі завдання.
1. Визначте основні художні засади сюрреалізму, впишіть їх у ліву колонку таблиці. Прочитайте „Магнітні поля” А. Бретона та Ф. Супо й наведіть приклади, заповнюючи праву колонку.
2. Прокоментуйте висловлювання: § «... з виникненням колажу мистецтво більше не копіює природу і не шукає її еквівалентів; виражаючи нову індустріальну еру; воно опанувало зовнішній світ, частково увібравши його в себе» (Гарольд Розенберг); § „… дарма наші письменники норовлять видати за дивовижне обдаровання звичайний процес фотографічної проявки й закріплення... ” (А. Бретон, "Автоматичне послання"); § „Реалізм – це вирощування дерев, сюрреалізм – це вирощування людини” (Редакційна стаття журналу "Сюрреалістична революція" (1924)). 3. Уважно розгляньте фотографію мізансцени в музеї-театрі Сальвадора Далі у Фігерасі. На які принципи сюрреалістичної естетики спиралися дизайнери при оформленні інтер’єру?
4. Перегляньте стрічку Л. Бунюеля та С. Далі „Андалузький пес”. Як естетичні засади сюрреалізму використовуються в кінематографі? Чому французькі авангардисти вважали кіно одним із сюрреалістичніших мистецтв? (див. CD). 5. Підготуйте доповідь на одну з тем (два студенти з групи): ü Сальвадор Далі як король сюрреалізму. ü Поетика сюрреалізму в творчості Федеріко Гарсіа Лорки. 6. Як називається форма поезії, в якій текст утворює певний малюнок?
Г. Аполлінер
|