Заняття І.
1. Україна в роки непу. Українізація, її суть та наслідки. 2. Україна в умовах формування тоталітарної системи в СРСР. 3. Україна в другій світовій війні.
Завдання для самостійної роботи 1. Причини та наслідки голодомору 1921-1923 рр. в Україні. 2. Соціально-економічне життя України в період непу. 3. “Українізація”, її суть і наслідки (20-і р. ХХ ст.). 4. Індустріалізація в Україні в 20-30-х рр. ХХ ст. та її наслідки. 5. Примусова колективізація сільського господарства України та її наслідки. Голодомор 1932-1933 рр. 6. Завершення формування командно-адміністративної системи. Масові репресії в Україні в 30-ті р. ХХ ст. 7. Політичні партії і громадські організації на західноукраїнських землях 20-30-х рр. ХХ ст. 8. Входження західноукраїнських земель до складу СРСР. 9. Напад фашистської Німеччини на СРСР. український напрям у плані “Барбаросса”. 10. Радянський партизанський рух на окупованій території України. 11. Збройна боротьба формувань ОУН–УПА в 40-х рр. ХХ століття. 12. Визволення України від німецько-фашистських загарбників. Внесок українського народу в розгром фашизму.
Запитання для самоконтролю знань 1. Наведіть докази необхідності переходу від політики “воєнного комунізму” до “нової економічної політики”. 2. Проаналізуйте позицію, яку займали керівні діячі України з питань створення Союзу РСР. 3. У чому полягали особливості впровадження нової економічної політики в Україні? 4. У чому полягала суперечливість процесу українізації і які її наслідки? 5. У чому виявився суперечливий характер індустріального розвитку України? 6. Розкрийте злочинний, антинародний характер сталінських методів колективізації. Якої шкоди завдала ця політика Україні? 7. Проаналізуйте зміст і наслідки політики “радянізації” в Західній Україні у 1939–1941 рр. 8. Поясніть мету створення УПА, проаналізуйте її боротьбу. 9. Охарактеризуйте головні політичні та соціально-економічні наслідки Другої світової війни. Які наслідки вона мала для України?
|