Загальні рекомендації до семінарських занять.
Методична розробка з дисципліни: «Теорія держави і права» Загальні методичні рекомендації щодо підготовки До семінарських занять.
Харків 2011
Загальні рекомендації до семінарських занять. Семінарське заняття - це форма навчального заняття, де організується дискусія з питань, що раніше визначені в темах занять, до якого студенти готують тези виступів на підставі індивідуального виконання завдань або рефератів. Мета семінарського заняття - допомогти студентам самостійно вивчити курс теорії держави і права, глибоко засвоїти найбільш важливі та складні питання цієї дисципліни. Тому в даних методичних рекомендаціях вказано лише частину тем, передбачених програмою курсу теорії держави та права. На семінарському занятті можуть бути розглянуті найбільш важливі питання. Найважливіше завдання семінару - забезпечити обговорення студентами теоретичних питань, нав'язати їм навички самостійного формування, чіткого викладення думок і на цій основі - вивчення і засвоєння вивченого матеріалу програми курсу. При підготовці до семінарського заняття студенти повинні вивчити рекомендовану літературу, а також конспекти лекційного курсу. Крім того, потрібно опрацювати законодавчий матеріал, який бажано законспектувати. При складанні конспекту студенти повинні робити окремі виписки і замітки, апотім класифікувати їх у відповідності з питаннями, що містяться в плані семінарських занять. При підготовці до виступу на семінарі рекомендується скласти докладний план або тези, якими можна користуватися під час заняття. Основні моменти:
Обговорення питань потрібно вести у формі вільної дискусії, кожний виступаючий повинен прагнути виправити або доповнити відповіді своїх товаришів. Підсумки обговорення підводить викладач, виправляє помилки, роз'яснює і уточнює окремі положення. Під час семінару студент повинен заносити до конспекту все нове і корисне з того, що він почув на занятті, щоб закріпити результати знань. Викладач може також доручати студенту підготовити коротку відповідь (реферат) з найбільш складних тем семінарського заняття або окремих питань. На кожному семінарському заняття викладач оцінює підготовлені студентами реферати, їх виступи, активність у дискусії, вміння формулювати і відстоювати свою позицію тощо. Оцінки за кожне семінарське заняття вносяться до відповідного журналу і враховуються при виставленні підсумкової оцінки з предмету. Теми семінарських занять наводяться.
|