Задача 3. Водій таксі Мірошник уклав договір оренди автомобіля, на якому працював, з адміністрацією таксопарку про використання автомобіля для пасажирських перевезень
Водій таксі Мірошник уклав договір оренди автомобіля, на якому працював, з адміністрацією таксопарку про використання автомобіля для пасажирських перевезень. Орендну плату він зобов’язався сплачувати в твердій сумі, незалежно від виручки. Однак через деякий час у зв’язку з відсутністю виручки водій зажадав зміни умов договору. Адміністрація не погодилася. Мірошник звернувся до суду, вважаючи, що оренда лише змінила певні умови його трудового договору. Ваша думка з приводу ситуації, що склалася.
Теми рефератів 1. Поняття і зміст права людини на працю та його конституційні гарантії в Україні. 2. Розвиток трудового права як галузі права. 3. Функції трудового права й тенденції його розвитку. 4. Єдність і диференціація норм трудового права. 5. Відмежування трудового права від суміжних галузей права.
Питання для дискусій
1. Які причини зумовили формування трудового права як галузі права? 2. На які категорії працівників поширюється трудове право? 3. Яка роль держави в забезпеченні права людини на працю? 4. У чому полягає відмінність між системою трудового права і системою науки трудового права?
Тема. Джеpела тpудового пpава Укpаїни План семінарського заняття 1. Поняття джерел трудового права, їх особливості та класифікація. 2. Конституція України як основне джерело трудового права. 3. Кодекс законів про працю України та інші законодавчі акти, що регулюють трудові відносини. 4. Підзаконні акти, що регулюють трудові відносини. 5. Акти соціального партнерства. 6. Локальні нормативно-правові акти. 7. Міжнародно-правові акти про працю як джерела трудового права. 8. Значення керівних роз’яснень Верховного Суду України для однакового застосування підприємствами, організаціями та судами чинного законодавства про працю. 9. Дія нормативно-правових актів у часі, просторі та за колом осіб.
Питання для поглибленого вивчення теми
1. Класифікація джерел трудового права України. 2. Принцип ієрархії юридичних джерел трудового права. 3. Проблеми вдосконалення норм трудового законодавства в нових економічних умовах. 4. Міжнародно-правові акти про працю.
|